Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszio, mit tegyek, olyan...

Depresszio, mit tegyek, olyan nehez, de miert? 16/L

Figyelt kérdés
Olvasgattam a neten a depressziorol es tobb tunetet megtalaltam magamnal is.Pl: tehetlennek erzem magam pedig tudataban vagyok annak h igenis sokat segit h nap mint nap (most vakacioban) rendben tartom a lakast,duhos leszek eleg gyakran hulye badarsagokra olyan szemelyekkel kapcsolatban akikre sose voltam,sokat halgattam zenet szinte az volt a mindenem de mar az se koti le a figyelmem,ramjon gyakran a siras pedig regebben eggyaltalan nem voltam siros,faradtnak erzem magam pedig alszom 10-11 ig es az utobbi 2 hetben rengeteget fajt a fejem,enni is mar szinte csak rutinbol eszem es nem azert mert igazan akarnak enni.Nem merek senkivel beszelni errol es mindenki elott jopofizni kell de minden nap oraja egy kinszevedesnek tunik.
2011. júl. 27. 22:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Akár beszéld rá a nővéredet is...
2011. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy súlyos gyermekkori és családi gondjaid vannak, ami lelkileg megvisel, gúzsba köt, nyomja a vállaidat, és nem látod a kiutat, s nem tudod megbeszélni senkivel! Ekkor fordul bele az ember a depresszióba - mert a kedvtelenség, elégedetlenség,hangulati ingadozás, türelmetlenség, sírás, a gyengült önerő (tudod, hogy meg kellene csinálnod valamit, de nincs hozzá erőd) - ez mind-mind valóban a depresszió tünete :(

Én azt javasolnám, hogy mindenképpen indulj el valahogyan az önismeret útján, mert ha mindez tovább mélyül, nagyon nehéz kimászni belőle (tapasztalat). A végső lépés úgyis a pszichoterápia lesz, de addig is elkezdhetnéd Te magad is azzal, hogy pl. leülsz és megpróbálod összeszedni és leírni önmagad számára az eddigi életed történéseid (mindent őszintén, hisz ezt önmagadnak írod, nem nézi meg senki!). Lehet, hogy végigbőgöd majd az egészet ahogyan jönnek elő az emlékek, s ahogyan visszaolvasod amit leírtál, de meglepődsz majd mennyire sokat számít mindez, hisz a lelki bajok okai a tudatalattinkban vannak elrejtve, s amíg a felszínre nem hozzuk őket, tenni sem tudunk a gyógyulásért :((

Lényeg, hogy légy nagyon türelmes önmagadhoz, mert ezek a dolgok nem egyik pillanatról a másikra hoznak látványos javulást...(sokan el is veszítik a türelmüket hamar, s abba is hagyják a pszichoterápia okozta "önsanyargatást")! Hidd el, ha már tudod, hogy mi miért történt (vagy történik) Veled, sokkal könnyebben tudsz tenni is ellene (esetleg érte)! Türelem és kitartás kérdése a dolog, de a mentális egészséged helyreállítása és megőrzése érdekében megéri! :) Kitartást Neked! :-)

2011. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ha netán valamiben még tanácsra lenne szükséged, írj bátran! Fel a fejjel - nem vagy egyedül ezzel a problémával, és nagyon jó, hogy időben fölismerted, hogy valami nincs rendben - nem szégyen segítséget kérni...kérj bátran!!! :)) (Én nagyon is megértem, hogy mit szerettél volna elmondani!!!)
2011. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Utolsó: privát lemaradt.
2011. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

12:00

A lovaglas az nagyon jo otlet lenne mert szeretem is a lovakat bar nem voltam sose kozel hozzajuk de csodalatos allatoknak tartom oket.De sajnos a kozelben nem tudok sehol olyan hellyet ahol lehetne lovagolni:( es Romaniaban lakom Nagyvaradon

21:54

ez sajnos igy igaz h a csalad miatt jutottam ide mert teny es valo h nem konnyu az elet senkinek es nem egy tejszinhab de nalunk azert kijar a roszbol elegge.Sokminden lenne mit leirjak es tudom h jot tenne de ha olykor egyedul vagyok es pihenek mert nincs mas dolgom es tudok kicsit gondolkozni eszembe jut egy ket dolog amelynek tudnam nezni a pozitiv oldalat,olyankor megse megy es a szomorusag legmeljebb godrebe zuhanok.Mind gyozkodom magam h persze megcsinalok mindent ahogy en elterveztem es jo lesz de maskor meg keptelen vagyok abban hinni h barmi is sikerulne.Tudom h ha azt teszem h elvonom a figyelmem attol meg nem oldodnak meg a dolgok es mind elo fognak ujra jonni de hirtelen jobbat ennel nem tudok es egyedul nem is vagyok kepes tobbre.

2011. júl. 29. 12:24
 26/35 A kérdező kommentje:
es mi van azzal peldaul h akik depressziosok nem tudhatjak magukrol megallapitani h azok?mint azt korabban valaki irta
2011. júl. 29. 12:25
 27/35 anonim válasza:

vlm is igy van , es kepzeld el hgy en mindig ish ijen erzekeny voltam , es nem voltak elegek ezek a dolgok mar 1 jo ideje apam mindig elkuld ithonrol ,soha nem tudok nyugodtan ulni !! valamikor meg fizet ish csak hgy tunnyek el a p*csaba :(( .. nemszamit h kinn zuhog az eso vagy nagyon hideg van !!

s mostansaag csk zenet halgatok , ulok nezek magamele , es hozzam se lehet szolni .

s apamnak soha semmi nempaszol ha csinalok vlmit akor CSK AZT KERTEM HGY EZT CSINALD MEG MEG EZT SE TUDOD MEGCSINALNI NORMALISA?? [ ordibal ]

ha nem csinalok semit az a baja !!

anyummal is sokat vitatkozok

haverok vannak jo boven , de igaz barat nemigen akad : / !

talan 1 - 2 ! :| azok is nagyon messze laknak tolem kb 300km-re, gyakran beszelunk mostansag

sokszor gondolkozok az ongyilkosagon ! :((((..

2011. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:

es a multkor apam jol elvert , ha anyam nem lep kozbe lehet hgy meg korhazba ish kerultem volna

ez kb 1 honapja tortent ! azota ez bennem van es eleg zarkozot lettem !


baratsagos vagyok meg minden de igy bizalmasab dolgokba nehezen nyilok meg !


vagdosom is magam ! de nem akarom csinalni mar , mert rajottem hujeseg ! ottmaradt a heje , csunya meg minden ! nincs ertelme !

es ha tovabb fojtatnam nem tudnek vele lealni !

szerencse hgy van azert 1 baratnoom aki nagyobb nalam es ezeken keresztul mar atment , az apja is kb igy viselkedik mint az enyem ,es szerencse hgy itt van nekem !



14/L !


ELOZO VOLTAM

2011. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

14/l

hat mint latom nalatok is zajlik az elet.az ongyilkossag nem megoldas,habar en is gondoltam mar ra de en keptelen lennek megtenni mert 1 szemely van az eletemben akinek ekkora fajdalmat keptelen lennek okozni,a tobbiek nem erdekelnek de ez az 1 szemely tart meg eletben.

a te helyzeted pont ellentete az enyemnek,mert nalatok van ordibalas meg kiadjatok ugyszolva a duht,de nalunk siri csend,nem dobalozunk semmi verekedes,neha talan jobban ereznem igy magam h igy civakodjuk ki magunkat mint nagyritkan egymas fejehez vagunk durva fajo dolgokat.

szerencsedre ott van anyukad aki tamogat es megved ezt ne felejtsd el mert sokat szamit minthogy egymagad legyel es csak magadra szamithass barmi tortenjek

2011. júl. 29. 16:24
 30/35 anonim válasza:

hat igen , anyum mindig kialt melletem akarmi is volt apuval !

s mindig mondtam anyumnak hgy valjon el , de megsem val el :/ .. mondjuk mostansag az utobbi veres utan le van nyugodva apam ish , de csak kotekedik es mindig elkuld ithonrol !

minden nap !

csk h ne legyek ithol .. es nem csak az ithoni dolgok hanem van 1 srac , akibe csalodtam meg minden es en meg midnig szeretem , egyszeruen nem tudom feldolgozni ezt az egeszet , nagyon nehez most nekem , de megprobalom tultenni magam .. foleg ha anyumra gondolok nem akarom h szenvedjen ekkorat miattam mert lattam a haverom anyukajat is mennyit szenvedet mikor a fia ongyilkos lett !

es ez aprilisban tortent es azota minden nap jar a temetobe a fiahoz, es nem tudja feldolgozni h a fiat tobbe nem lathatja , nagyon sajnalom azt az anyukat : \ ! .. es a fiu az apja hibajabol lett ongyilkos ! : / ..



14/L !

2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!