Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a gyerekkori traumákat?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Olyan "családban" nevelkedtem, ahol apám napi szinten véresre verte az anyámat a szemem láttára és néha engem is megvert, anyám alkoholista volt. Barátaim nem voltak, mivel szégyelltem a családomat. Amikor 6 éves voltam, akkor hagyott el minket apám. Azóta az alkoholista anyám mellett nevelkedtem. 3 éve tiszta ugyan, de ez a dolgokon már mit sem változtat...

Soha nem kaptam igaz szeretetet és iszonyatos volt úgy felnőni, hogy a saját családomnak is az útjában voltam, mert hozzá kell tennem, nem kívánt gyerekként jöttem a világra. Senkire sem számíthattam, csak magamra. A barátnak vélt emberek sorra elfordultak tőlem, mert nem tudták elfogadni, hogy annyira érzékeny vagyok, hogy elég egy rossz mondat és teljesen összeomlok. Végtelenül pesszimista, bizalmatlan, hitetlen és remény nélküli ember vált belőlem. Lelkileg annyira megtörtem, hogy a mai napig sem tudtam feldolgozni a múltat. A párkapcsolataim sorra tönkre mennek, mert hatalmas a szívem és megőrülök a szeretet legkisebb morzsájáért is. Hiperérzékeny vagyok, képtelen vagyok elfojtani az érzelmeim, ezért azt mondják fojtó a szeretetem. De én csak szeretném végre megkapni azt, ami eddig kimaradt az életemből...Azt, hogy vki úgy szeressen tiszta szívéből, ahogy vagyok. Testestől-lelkestől. Hiába mondatm el minden fiúnak, akihez közöm volt (2), hogy milyen életem volt, ami miatt most annyira érzékeny vagyok, egyik sem akarta megérteni. Minden napom áthatják a lelkemben okozott sérülések, mindent befolyásol a jelenben és a jövőben is. Van remény ebből kitörni?


2009. ápr. 20. 12:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg ezt a választ itt fenn! Első lépés, hogy nem lehet mától a múltra fogni a dolgokat. Te most élsz, ilyen vagy, boldogulj! Menni fog! Nézz a jövőbe, először keress munkát, mielőbb költözz el, és ha ezek stabilak lesznek, majd keresek barátokat, és fejleszted magadat.

Jó lesz majd a pszichológus is, vagy az önismereti kör, de most nem az a legsürgősebb,. Írj egy listát, mit kell megoldani, aztán számozd be, mi lesz a sorrend, az 1-est bontsd kisebb lépésekre! Azt is sorszámozd be. Tisztázd le egyl apra, s pipálgasd, ami kész!

Előre föl!


Pl. 1. munka 2.megmaradni ott 3.lakás 4. megszeretni, berendezni, élvezni az életet 5 barátok 6.önismeret


1/1 ismerősök: Juli, Ricsi bÉla, Laci bácsi

1/2 újság: Állások lapja, Netmunka(PL)

1/3 önéletrajzot postázni 30címre, s sorol

1/4 Újrahivogatni mindenkit

ismeróst, cégeket

1/5 külföldi lehetőségek

1/6 papírok megszerzése...stb

2009. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Megszerezted a fenti könyveket? Olvasod?

Ne késlekedj!

Első.

2009. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne rohanj egy párkapcsolatba! Előbb magadat építsd fel, míg úgy érzed, boldog vagy egyedül is! Lehetséges, csak el kell kezdeni. Akkor majd megtalál a szerelem magától, addig inkább kerüld el, mert csak húzod az időt vele, csak tovább bonyolít!
2009. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az édesapám is alkoholizált. A sors fintora, hogy a férjem is.Már nem él, belehalt. Az eredmény, hogy egy roppant érzékeny ember lettem. Nem nagyon találom a helyem a mai világban. Társtalan vagyok, magamnak való. Bezárkóztam az én kis világomba.
2009. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!