Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt pszichológusok/pszi...

Vannak itt pszichológusok/pszichológus hallgatók? (akik szeretnek karitatívkodni)?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 22:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A "mindent visszavezetni, megmagyarázni a gyerekkorral, szülők viselkedésével"-t egy kalap alá veszed az ezotériával, misztikus dolgokkal? Egyáltalán mi mással lehet megmagyarázni egy ember defektes viselkedését, mint a családban eltanult mintákkal? (Már ha kizárjuk a biológiai tényezőket.)
2011. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Hát én erre annyit mondanék, hogy én és a testvérem ugyanazt a példát láttuk, én mégis "viszonylag normális" vagyok, általában tudom hol a határ, stb, míg öcsém egy agresszív, erőszakos, hihetetlenül bunkó és tiszteletlen ember.

Szóval ha a családban látott példa alapján formálódott volna mindkettőnk, akkor nem lennénk ennyire különbözőek, nem? Vagy rosszul látom a helyzetet (esetleg félreértettem valamit? :S)

2011. szept. 17. 20:47
 13/20 anonim ***** válasza:

A "mindent visszavezetni, megmagyarázni a gyerekkorral, szülők viselkedésével"-t egy kalap alá veszed az ezotériával, misztikus dolgokkal?


Természetesen nem. Csak hozzá tettem ezt is...sokan elmennek egyfelé ezzel a dologgal. Minden magyarázat ott sem található meg.

Siettem, nem a legjobb ahogyan megfogalmaztam...de talán a lényeg megvan...

2011. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdező egyébként arra gondolok, hogy ha a gyerek mondjuk boldogtalan a párkapcsolatban akkor a szülőt okolják, ha boldogtalan a munkahelyén szintén...vagy keresnek a gyermekkorban valamit...

Persze van ilyen, és van ennek alapja, de ennél ez SOKKAL bonyolultabb...


Itt bejön számos környezeti és egyéb hatás...mássabbak, esetleg erőteljesebbek mint a szülői nyomás...de van aki ezt elhanyagolja. Nyilván sok minden és gyakran visszavezethető, de nem minden és mindig. Csak sokan ezt elfelejtik...-erre gondoltam röviden. (egyébként a Te példád is közelít)

2011. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok pszichológus, de az leszek, szóval én is válaszolnék a kérdésre. Engem elsősorban nem az emberek iránti nagy szeretetem fogott meg, hanem maga a pszichológia mint TUDOMÁNY. Szeretek kutatgatni, szeretnék egy tudós lenni. Annyira lenyűgöznek engem ezek a lelki dolgok, mert annyira megfoghatatlan, nem lehet látni, mégis annyi seb lehet rajta, beteggé tehet meg minden, és tök jó érzés lesz majd kideríteni, hogy az adott embernek mi okozza a bajait. Meg hát én mindig is ilyen filozofikus alkat voltam, szeretek elmélkedni és egyszerűn csak figyelni másokat. Társaságban például van hogy meg sem szólalok csak figyelem őket és közben elemezgetek. :)Szóval a tudomány része az ami engem leginkább érdekel, de azért természetesen szeretem az embereket és segíteni szeretnék nekik, de csak annak aki kéri. A pénz elvevés szerintem is elég gáz, ezért is nem akarok magánpszichológusként dolgozni, hanem kórházban és szeretnék majd alapítani egy terápiás házat ha lesz rá pénzem.
2011. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

utolsó: nem akarlak elkeseríteni, de a páciensnek az is pénzbe kerül...:) mit gondolsz? :D


S neked ki fog pénzt adni?



Egyébként kívánom, hogy sikerüljön:)

2011. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Minden magyarázat ott sem található meg. "

Hát dehogynem. Nyilván vannak félreértelmezett üzenetek, amit a szülőktől, otthoni körülményektől nyertünk, tehát ők/ezek konkrétan nem "okolhatóak", mégis ők a kiindulópont. Vagy milyen más problémamegközelítés létezik?

2011. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, érdekes olvasni ezt az eszmecserét :D (talán mindenki jobban jár, ha csak csendben hallgatok, és nem fűzöm hozzá az "okosságaim" :) )
2011. szept. 17. 22:28
 19/20 anonim ***** válasza:

Én inkább arra gondoltam amikor "merev" határokat szabunk és azt mondjuk "igen apád" vagy "igen mert anyádék" vagy "igen mert gyerekkorodban". Nem tudhatjuk ezt biztosan és nem mondhatjuk csak feltételes módban amit mondunk...


Érdekes, hogyha az alkoholista szülő gyereke alkoholista lesz akkor az a magyarázat, igen mert alkoholista volt. Ha nem lesz alkoholista, kerüli a piát, akkor is az a válasz, hogy igen, kompenzálja a szülei viselkedését, tehát azért van mert a szülei alkoholizáltak...Egyébként használom ezeket az elméleteket és részekkel egyetértek, csak nem kell ezeket "mereven" szigorúan nézni...

Egy gyerekrajznál sem jelent a napocska mindig vidámságot, és nem jelent a labda mindig agressziót. Jelenthet...

A diagnózishoz sok minden kell, több annál, hogy anya és apa mit csináltak gyerekkorban...

tanultuk "szükséges de nem elégséges"...értitek?!...ez eléggé bonyolult...sokszor még a szakember is belebonyolódik...

én meg az alapképzésemmel elég zöldfülű vagyok a szakmában, nem kell készpénznek venni minden szót:)

2011. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
22:45, Szerintem még attól nem lesz merev a határ, hogy a családban, az ottani szokásokban, kapcsolatrendszerekben keresendő a probléma. Abban az esetben igen, ha ott leragadnának, hogy azért vagy alkesz, vagy azért nem iszol, mert az anyád is alkoholista volt, és akkor "viszont látásra". Akármilyen mentális problémát nézünk, szorongás, depresszió, akár csak frusztráció, vagy a sorozatos kudarcélményeket, kizárt, hogy nem valami eltanult, vagy a szülői hatásnak, valami torzultan értelmezett képnek a következménye. De akkor azt mond meg, hogy hová nyúlsz? Hol keresed a probléma gyökerét, ha nem a hordozott mintákban?
2011. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!