Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm pánikbeteg,160km-re...

A barátnőm pánikbeteg,160km-re él tőlem. Szeretném, ha egyszer ő is elutazna hozzám, nem csak én hozzá, de ő retteg az utazástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Erőltessem a dolgot, talán ha szembenéz a félelmével is elutazik, nem lesz probléma... vagy inkább ne erőltessem?

Középút: leutazok hozzá, és velem utazik fel hozzánk, ez jó megoldás szerintetek?

Köszi!


2009. júl. 17. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:
igen,együtt menjetek hozzátok! vagy bicajtúra keretében menjetek! ha megtetszik neki a hely,sztem megváltozhat a gondolkodása később=)
2009. júl. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha folyton kisérgeti vki a barátnődet,az nem megoldást ebben a helyzetben.csak az segít,ha a lány felül a vonatra egyedül,és nem gondol olyan dolgokra,amik kiválthatják a pánikrohamot.

(én is ebben a helyzetben voltam amúgy)nekem biztosnágot adott,ha volt velem gyógyszer.vagy a tudat,hogy ha bármi történik telefonon kérek segítséget.tudom milyen szörnyű betegség ez,de semmi nem segít anniyra,mint ha erőt vesz magán,és szembenéz a félelmeivel.

én mindig végigpörgettem az agyamban a lehetséges verziókat. PL:

-Roszul leszek,nem kapok levegöt(nem baj,beveszem a gyógyszert,az segít)

-mi lesz velem,ha nem tudok leszállni a vonatról?(nincs megállóhely,beragad az ajtó(van nálam telefon,felhívok vkit,aki megnyugtat,vagy vészfék mert rosszul vagyok,stb)


az is segítene a bnődnek,ha olyan emberhez ülne a vonaton(vagy buszon) aki szimpi neki,és beszélgetnek.segítene elterelni a figyelmét.

ja,és a legfontosabb:nekem természetgyógyász segített kigyógyulni a pánikbetegségböl és szorongásokból.javaslom ezt neki is!

remélem segítettem!

2009. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem kezdetnek tökéletes, ha együtt utaztok fel, akkor biztonságban is érzi magát viszonylag, meg utazik is, aztán ha azt jól bírja, megkérheted, hogy jöjjön fel egyedül. Fő a fokozatosság.


Phys!cs G33k & Ph03niX

2010. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!