Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre mit fog mondani a pszicho...

Erre mit fog mondani a pszichológus? (hosszú. )

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Anyám, és az egész rokonságom szerint felesleges elmennem pszichológushoz, mert szerintük a lustaságon kívül semmi bajom sincsen. Egyedül tesóm mondja azt, hogy ideje már elmennem, mert a problémák nem most kezdődtek. Mindig is problémás gyerek voltam. Már óvodában is kiközösítettek, de suliban még jobban elfajult. Mikor másodikos voltam, meghalt apukám, és akkor lett minden nagyon rossz, egyszerűen ellehetetlenítettek. Suliváltással megoldódott a probléma (nagyjából), de a középsuli kezdetével minden újra elkezdődött. Akkor váltottam stílust, nem úgy néztem ki, mint az osztálytársaim, ennek az lett a vége, hogy először beszólogattak, végül aztán már rettegve mentem suliba, mert tönkretették a cuccaimat, stb. Akkor kezdődött az alvászavarom, van úgy, hogy hónapokig csak nappal tudok pár órát aludni, éjszaka nem. Az elmúlt évben már rémálmaim is vannak, azoknak a témájára nem térnék ki, mikor a testvéremnek meséltem, kb. elborzadt. Azt is mondta, hogy elmebeteg vagyok.:D A lényeg az, hogy 3 éve magántanuló vagyok, jövőre esti iskolában szeretném folytatni a tanulmányaimat, és most érzem magam igazán rosszul ahhoz, hogy elmenjek egy szakemberhez. Tudom, hogy nem rendelkezem egyedi problémával, de érdekelne, hogy mit fog erre szólni a pszichológus? Elküld pszichiáterhez? Az alvászavar mellett étkezési nehézségeim vannak, múlt héten mértem magam, már csak 45 kg vagyok. (174 cm-hez...) Hiába mondja mindenki, hogy a fejben dől el minden, a rémálmok ellen nem tudok semmit tenni, az alvászavaromra se használt eddig semmi, éhséget meg nem érzek, ezért nem eszem, ebből kifolyólag fogyok. Kicsit tartok attól, hogy beszélgessek a pszichológussal, fél óra alatt a problémáim felét nem fogom tudni elmondani, ezen kívül amúgy is nagyon nehezen nyílok meg. Önbizalomhiányom nem mondanám hogy van, mert van egy elég helyes barátom, és sokan mondják rám, hogy szép vagyok.(amit nem hiszek el) Mindig mondanak rám mindenféle jó dolgot, ami nem is igaz, szóval vagy hazudnak, vagy nem úgy látnak engem, amilyen vagyok. Mindenki jön a szöveggel, hogy húh, de okos vagy, pedig szerintem feleannyit nem tudok, mint egy korombeli, normális, mentális problémákkal nem küszködő társam. Ezenkívül anyám, meg a nagynéném kiröhögtek, mert azt mertem mondani, hogy én nem fogok olyan osztályba bejárni mindennap, ahol tönkretesznek, mert amióta élek, folyton pszichológushoz kellett járnom, pont emiatt, hogy nem tudtam beilleszkedni, nem fogadtak el, kiközösítettek, sokszor meg is vertek, és ezek a sebek nálam nagyon nehezen gyógyulnak. Tudom, hogy felnőtt korban, munkahelyen is lesz hasonló, de csak nem fogják a felnőtt munkatársaim belelógatni a vécébe a füzetemet! Barátom sincsen sok, egy kettő van, akikkel úgy elvagyok, de olyan, akiért tűzbe mennék, nincsen. Lehet hogy azért, mert rossz emberismerő vagyok, és nem látom ami a felszín alatt van, pl. ha kihasználnak, vagy kibeszélnek. Volt néhány öngyilkossági kísérletem is, ami nem jött össze (sajnos), úgy egy éve meg egyáltalán nem próbálkoztam. Volt 2 hónap régebben, amikor mindennap berúgtam, gyógyszerre ittam az alkoholt, mert csak úgy bírtam létezni. Aztán elmúlt, és vissza se tért, azóta semmi alkoholt nem ittam. Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de az amit az elmúlt egy hónapban elfojtottam, felszínre jött, mert itthon nem tudom elmondani senkinek, mert anyám mindig kinevet, hogy milyen gyerekes, meg naiv vagyok...Remélem lesz valaki, aki végig bírja olvasni, és válaszol. Előre is köszi!
2011. okt. 23. 06:02
1 2
 11/15 Vad-Ász ***** válasza:
100%

Szia! Nálam is ugyanez volt a helyzet mint veled, általánosba, meg középsuliba is kiutáltak, pedig hozzá se szóltam senkihez...

az osztályban utálnak mert nam vagyok az aki minden hétvégin a diskoban van,,inkább az aki otthon maximumra tekeri a hangszórót és üvölteti a rockot és a metalt.

én is probaltam öngyilkos lenni,egyik haverinámmal beszéltem meg a dolgokat,és nehezen de lebeszélt az öngyilkosságrol.

Nekem a zene segitett,suliban,ha csak tehetem felrekom a fülhallgatót és hallgatok valami zenét a mobilomról(legtöbbször BFMV)mert nekik van jópár számuk ami tele van érzelemmel...

2013. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"általánosba, meg középsuliba is kiutáltak, pedig hozzá se szóltam senkihez... "

Nem gondoljátok, hogy pont ez lehetett a probléma? Ha nem építetek kapcsolatokat, akkor előbb-utóbb kivet magából a közösség. Egyébként én is rendszeresen átélek hasonlókat, általánosban is kiközösítettek, gimiben tűrhető volt, ott sokat fociztunk, aztán beépültem valahogy a csapatba. Egyetemen a vége felé szintén kiközösítettek, illetve egy sport szakkörön szintén kiközösítettek néhány év után. Én hosszú évek hasonló tapasztalatai alapján úgy döntöttem ezzel kapcsolatban, hogy ők a hülyék, és kpják be. Ehhez mondjuk tartás kell, az első 15 évben én is összeomlottam a csalódások súlya alatt, és magamban kerestem a hibát. Persze van hibám, de nem hinném, hogy olyan súlyú, ami miatt ki kéne utálni. Egy fokkal liberálisabb környezetbe jól be tudok illeszkedni, de itt helyben nincs ilyen. Költöznöm kellene a fővárosba vagy külföldre, és állást keresni, ez azonban valahogy leküzdhetetlen akadálynak tűnik, bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, mert nulláról újrakezdeni valahol tök egyedül elég ijesztő. Az önértékelésem sincs a helyén, sokkal jobb szakember vagyok, mint az átlag, de mint a mellékelt ábra mutatja a tudás nem igazán számít, ha az ember egy közösségbe akar beépülni. Én személy szerint meg nem is igazán akarok, elég sokat próbálkoztam már, és most már leszrom az egészet, egyszerűen rövid távon nem ad annyit, mint amit hosszú távon elvesz.


Én egyetértek a többiekkel, a barátodra és a testvéredre kellene támaszkodnod, mert a szüleidre nem tudsz. Munkát kellene találnod, és külön költözni, amilyen gyorsan csak lehet, illetve egy pszichológust is meg kellene finanszíroznod. Amíg a szüleiddel maradsz, addig stagnálni fog ez az állapot, mert homokba dugják a fejüket, de ha figyelnének rád, akkor se várhatsz sok jót tőlük. Gondolom valami olyasmi lehet a háttérben, hogy képtelenek elfogadni, hogy a lányuknak mentális problémája van, mert ez szégyen a családnak, és kb összemossák a gumiszobás elmebetegséggel. A testvéred egy fokkal felvilágosultabb, benne szerintem bízhatsz. Az is egy nyilvánvaló jel, hogy a barátodnál megnyugszol, és tudsz aludni, otthon pedig nem. Azzal nem értek egyet, hogy a költözés ne lenne menekülés, persze, hogy az. Azt mondják, hogyha szembetalálod valamivel, akkor három dolgot tehetsz, vagy meneküldsz, vagy szembeszállsz vele, vagy keresel valakit, aki megvéd tőle. Szóval nyugodtan menekülhetsz, megoldja az is a jelenlegi problémádat, utána meg ráérsz meditálni rajta, ha már felépültél, hogy hogyan ne kerülj újra ugyanebbe a helyzetbe, és hogyan védd meg magad. A barátodra támaszkodhatsz, de ne tedd túlzottan. Hosszú távon a saját lábadon kell megállnod, mert a barátok cserélődnek. Persze menekülhetsz egyik kapcsolatból a másikba, sokan csinálják, de nem hiszem, hogy ez megoldás lenne. Evés kérdésében azt tudom javasolni, hogy mozogj, attól megjön az étvágyad is, egyébként szerintem már bőven anorexia, amid van, de érthető, hogy nem tudsz enni és aludni egy olyan környezetben, ahol állandó stressz alatt vagy. Hát majd írj, hogy mi történt veled az elmúlt években, kíváncsi vagyok! :-)

2015. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bocs, lehet ,hogy megbántalak, de nekem úgy látszik, minden , ami egy kicsit energiabefektetéssel jár, az már n eked nem tetszik.

,

nem eszel, nem akarsz a párod anyjával összeismerkedni, áldozatot hozni. jó megértem fiatal vagy, és ezeknek a sok problémának karmikus okai is lehetnek, ami azt jelenti, hogy valóban az évek múlásával jobb lesz. de neked is tenned kell.

pl ehetnél akkor is ha nem vagy éhes.

ez olyan ,mintha egy ego- kérdést vagy hiúsági kérdést csinálnál a kajálásból. Méghogy egy én? ááá. neem.

2015. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak üzenném, hogy ha nem képes enni az ember mert nincs étvágya, akkor nem fog. Egyébként velem is hasonló a helyzet, egyszerűen nincs étvágyam, depressziós vagyok, pánikbeteg, kb idegroncs. (Úgy tessék érteni hogy 185 centi vagyok, és 83 kilóról 2.5 hónap alatt lefogytam 55re) egyébként, kedves kérdező: KITARTÁS
2015. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Megoldódott?
2019. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!