Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MIT TEGYEK?! Depresszió.

MIT TEGYEK?! Depresszió.

Figyelt kérdés

Neten találtam a depresszió tüneteit:

A depresszió leggyakoribb tünetei a következők:

a.) A figyelem és koncentrálóképesség csökken.

b.) Megfogyatkozik az önértékelés és az önbizalom.

c.) Bűntudat és értéktelenség érzése lép fel.

d.) Sivár, pesszimista jövőkép.

e.) A betegnek önmagára nézve ártalmas gondolatai támadnak; ezek időnként tettekben is megnyilvánulhatnak.

f.) Kialakul az alvászavar.

g.) Csökken a páciens étvágya.

Nálam az összes tünet stimmel sajnos :(

Most mit tegyek?

Agyturkászra nincs pénzem, nincs senki akivel megbeszélhetném a problémáim :'(

??????????


2011. nov. 9. 21:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vitaminpótlás mindenképp jó ötlet. Nekem is jobb, mióta szedem a kis bogyóimat, bár ahogyan az egyik válaszoló is mondta, ezen igazából semmi sem segít.
2011. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

B1 vitamin sokat segít, de az alap problémát nem szünteti meg. Menj el a háziorvoshoz, és őszintén mond el, mi a problémád. Az a baj, hogy sokan titkolják, hogy mentális problémái vannak, és így nem tudnak segíteni rajta, még az orvosok se.

Biztosan elküld vérvételre, ahol kiderül, hogy van e vitamin ásványi só hiányod. Magadtól, nem szabad szedni, mert a túladagolás(ha nincs szüksége a szervezetednek) sokkal több problémát okoz. A májadat fogod leterhelni

2011. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem vonom kétségbe a segítő szándékodat, de mennyi vitamin az, ami már "problémát okoz"?

Csak a B1 vitaminra vonatkoztatva írod ezt? Mert az összes vitamin túladagolási mértéke is érdekel egyébként.

Továbbá elég sokan szedik különösebb orvosi felügyelet nélkül is, szabadon lehet árusítani is őket.

2011. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én jártam pszichiáternél, antidepresszánst és altatót iratott fel, de elhatároztam, hogy nem szedem be. Így elmentem magánpszichológushoz. Sok problémát segített megoldani, érezni kezdtem, hogy helyrerázódom, de most, hogy a terapeutám elköltözött, újabb szorongás lépett elő: a terapeutám hiánya.

Ha adhatok egy tanácsot, írj össze legalább 5 örömforrást, amik igazán örömet tudnak neked szerezni az életben. És ha lehetőséged van rá, próbáld őket gyakorolni.

Az olyan gondolatokat, minthogy kárt tegyél magadban, jobb ha elfelejted őket. Én átestem az egészen, az egyik legostobább dolog volt az életemben. És hidd el, mély nyomot hagy a lelkedben ha saját magad ellen fordulsz. Képtelen leszel elfogadni magad.

2011. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha elmész körzeti orvoshoz akkr ad beutalót pszichológushoz. Én is járok :S
2012. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nálam ez most pont aktuális, ugyanis úgy kerültem erre az oldalra, hogy rákerestem a "szorongás, remegés, idegesség" szavakra a neten. Iszonyúan ki vagyok készülve és nem igazán értem, hogy mi történik most velem, de egy héten belül ez már a harmadik ilyen. Nekem leginkább az a bajom ezeken a tüneteken kívül, hogy iszonyatosan kilátástalannak látom a jövőmet és nem igazán találom az élet értelmét, pedig nem panaszkodhatnék, élnek nálam sokkal rosszabbul is emberek, mégsem készülnek így ki.


30/N

2012. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves 30/N!

Ha gondolod,írj privátba. Hátha tudunk egymásnak segíteni valahogy :)

2012. jan. 14. 22:18
 18/19 anonim ***** válasza:

"Én jártam pszichiáternél, antidepresszánst és altatót iratott fel, de elhatároztam, hogy nem szedem be."


Ennyi erővel akár templomba is mehettél volna. A pszichiáter elsődlegesen gyógyszert ír a bajodra. Miért? Mit vártál volna? Mannát?

2012. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A gyógyszerek csak tompítanak.Ha mellette nem oldódik meg az alap probléma,akkor semmit sem érnek!

Az én esetemben már nem hiszek benne túlzottan, hogy kilábalok ebből :( Minden egyre csak rosszabb lesz :/

2012. jan. 15. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!