Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már tényleg csak az...

Most már tényleg csak az öngyilkosság az egyetlen választásom?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Több mint 1 éve keresek munkát, úgy hogy felsőfokú végzettségem van és 1 év szakmai gyakorlatom is van.

Ez alatt az 1 év alatt még csak árufeltöltőnek és segédmunkásnak sem akartak felvenni! És szerintem ez már sok mindent elárul. Hogyan akarjak a szakmámban elhelyezkedni, ha árufeltöltőnek és segédmunkásnak sem vesznek fel?


Már tényleg a pofámról leszakad a bőr azért mert még mindig a szüleim tartanak el, és a tehetetlenség miatt, hogy dolgozni akarok, (fizikai munkát is szívesen végeznék!!!!!!! nem ragaszkodtam volna az irodai munkához) de nem tudok állást szerezni.


Most hogy a karrieren kívül elkezdett alakulni az életem és lett barátnőm is, nem jó szívvel válnék meg az életemtől, de nem akarok 26 évesen is egy otthon élő lúzer lenni, akit a szülei tartanak el. Ettől nagyon félek!!!


úgy gondoltam még várok jövő tavaszig, ha addig sem vesznek fel sehová, akkor muszáj megtennem, mert nem bírom elviselni ezt az érzést. nagyon sok keserűség van bennem emiatt... és kilátástalannak látom a helyzetemet, mert sehová sem akarnak felvenni.


2011. dec. 15. 07:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
tudom milyen érzés a munkanélküliség, de ez nem ok az öngyilokra, ahogy semmi sem. A munkaügyön keresztül végezz el egy tanfolyamot addig pl vőr. Alatta fizetnek vagy 60 ezret, azzal meg találsz melót. Aztán azalatt kereshetsz jobbat. Egy építész, de épp vagyonőr.
2011. dec. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem menj el külföldre. Én is rögtön megyek, ahogy sikerült lediplomáznom. Ez az ország egy vicc. Ne legyél öngyilkos, egy ilyen fos ország miatt ne.
2011. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Én is gondolkodtam, hogy lesz majd a munka. Ebben az országban biztosan nem! Egy barátnőm nevelőapukája félévente jár haza Kanadából, és laptopot meg minden elektronikai kütyüt hoz a "gyerekeinek", olyanokat, amiket itthon százezer forint feletti áron vesztegetnek..
2011. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%

milyen végzettséged van?


nyelvtudás?



végső esetben sztem is külföld

2011. dec. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

én már 26 évesen vagyok otthon élő lúzer akit a szülei tartanak el. vidéki kisvárosban, a környéken évek óta semmi lehetőség, messzebb helyekre pedig pénzem nincs még interjúra menni sem.

úgy gondolom, ennél csak a hajléktalanság rosszabb, és nem akarom elviccelni a dolgot, de emiatt értelmetlen lenne megölni magad, ugyanis egy hullát még kevésbé vesznek fel akárhova is.

2011. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Ne siránkozz, hanem tedd magad hasznossá!


Ha úgyis a "szüleid tartanak el" igazán elmehetnél önkéntes melót végezni (ingyen) akármelyik karitatív szervezethez.


Így legalább hasznos tagja leszel a társadalomnak, ami jót tesz az önbecsülésednek.

Nem mellékesen, összeismerkedsz rengeteg új emberrel, ami később akár álláshoz is juttathat...

2011. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megpróbálok mindenkinek egy hozzászólásban válaszolni, mert nincs erőm tagolni.


Gazdasági területen végeztem, angolul és németül beszélek.

Külföldre nem tudok kimenni, mert nincs pénzem úgy egyáltalán. A repülőjegyet sem tudnám kifizetni, a szüleim pedig nem olyan körülmények között élnek, hogy támogassanak.


Önkéntes munka? Félreértettél, nem az a bajom, hogy unatkozom, hanem az hogy nem tudok elmenni dolgozni (pénzért!).

Tudom hogy az ingyen munkaerőnek mindenki örül, de hagy ne kelljen már ingyen tolnom más szekerét...

Szabadidőmben inkább kutyázok, így is rengeteg ismerősre teszek szert. Bár állás eddig még egy sem tudott ajánlani.


A sorstársamnak: hajléktalan a fővárosban nem akarok lenni. Ráadásul hogy most már a hatalom is azon van, hogy elűzze őket a városból...

de ha öngyilkos lennék, akkor is gondoskodnék arról hogy a hamvasztásomhoz ne kelljen a szüleimnek túl mélyen a zsebükbe nyúlniuk. (bár ezt még megengedhetnék maguknak, de az én hülyeségem miatt nem akarom az Ő zsebükből kirántani egy fityinget sem!)


Első válaszoló: köszönöm szépen, majd utána nézek. Pénzem nincs ilyen tanfolyamra, ezért remélem ott tudnak segíteni. de eddig csak rosszat hallottam a munkaügyi hivatalról. egyik ismerősöm rendszeresen jár oda és sz*rnak neki segíteni. de úgy hallom ez az általános tendencia.

2011. dec. 15. 09:15
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem orvoshoz kéne menned, mert depressziós vagy. Komolyan.


Az önkéntes munka kapcsán pedig tévedsz: az nem csak arról szól, hogy ingyen tolod más szekerét. Bizony, neked is lesz hasznod belőle, ha nem is közvetlen anyagi. Egyébként is, a te szekered soha senki nem tolta meg ingyen? Most lehet, hogy úgy érzed, nem, pedig de.


Az meg mi, hogy "26 évesen is egy otthon élő lúzer"? Nem azon mérik egy ember értékét, hogy talál-e munkát, mennyi pénze van vagy ilyenek. Tudom, hogy a világ ezt üzeni, de ettől még ez hülyeség. A szüleid nem azért szeretnek téged, mert olyan jól tanultál vagy drága ajándékot veszel nekik. Ha egy elborult agyú alkoholista lennél, akkor is szeretnének, mert a fiuk vagy.

2011. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
Orvoshoz kéne mennie ?:) Nem beteg, te idióta, csak nem talál munkát 1 éve, ezen tényleg segítene pszichológus, meg néhány nyugtató.Istenem.
2011. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Az 53%-osnak igaza van. Felesleges is lenne belemenni ilyen vitába.


Hogy az én szekeremet ki tolta eddig ingyen? A szüleim és a nagymamám. És ha kell mindegyikőjüknek segítek. Nem kell kétszer szólniuk.

Ki tolta volna ingyen a szekeremet? A tanárok akik tanítottak fizetést kaptak, az eladó aki a boltba kisegít, vagy aki a pénztárnál beblokkolja a tételeimet azok is kapnak fizetést. A busz/villamossofőr is kap fizetést, akivel együtt utazok. Az utcaseprő is kap pénzt, amiért tiszta járdán mehetek.

Tehát nem igen látom hogy ki és hogyan tolhatta az én szekeremet ingyen. El tudnád magyarázni?


Amit a második bekezdésben írtál, az meg tipikus baromság olyan emberektől, akiknek nem kellett 100 helyre beküldeniük az önéletrajzukat, esetleg kapcsolatokkal sikerült elhelyezkedniük és csak hallomásból ismerik a munkanélküliséget.

Senki sem annyit ér amennyit keres, ez igaz. De majd a barátnőmnek magyarázd meg ha 30 évesen is a szüleimnél lakok és ők fognak eltartani, hogy költözzön hozzánk és alapítsunk a szüleim nyakán családot. Nem hinném hogy bárki is vevő lenne erre... úgyhogy előbb utóbb Őt is el fogom veszíteni.


Akkor meg tényleg minek éljek, ha se munkám, sem kilátásom a jövőre, sem barátnőm nincs?

2011. dec. 15. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!