Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már tényleg csak az...

Most már tényleg csak az öngyilkosság az egyetlen választásom?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Több mint 1 éve keresek munkát, úgy hogy felsőfokú végzettségem van és 1 év szakmai gyakorlatom is van.

Ez alatt az 1 év alatt még csak árufeltöltőnek és segédmunkásnak sem akartak felvenni! És szerintem ez már sok mindent elárul. Hogyan akarjak a szakmámban elhelyezkedni, ha árufeltöltőnek és segédmunkásnak sem vesznek fel?


Már tényleg a pofámról leszakad a bőr azért mert még mindig a szüleim tartanak el, és a tehetetlenség miatt, hogy dolgozni akarok, (fizikai munkát is szívesen végeznék!!!!!!! nem ragaszkodtam volna az irodai munkához) de nem tudok állást szerezni.


Most hogy a karrieren kívül elkezdett alakulni az életem és lett barátnőm is, nem jó szívvel válnék meg az életemtől, de nem akarok 26 évesen is egy otthon élő lúzer lenni, akit a szülei tartanak el. Ettől nagyon félek!!!


úgy gondoltam még várok jövő tavaszig, ha addig sem vesznek fel sehová, akkor muszáj megtennem, mert nem bírom elviselni ezt az érzést. nagyon sok keserűség van bennem emiatt... és kilátástalannak látom a helyzetemet, mert sehová sem akarnak felvenni.


2011. dec. 15. 07:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
sanszos kilátás. nekem sincs már nőm, és nem is lesz jó pár évig, amíg a helyzet nem javul. de akkor se kell megölni magad, mert a koporsóban nem lehet ismerkedni.
2011. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

sztem se depressziós az túlzás


csak elkeseredett

2011. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj, de te egyszerűen csak a kifogásokat keresed, és mindenáron be akarod bizonyítani a világnak, hogy egy elesett szerencsétlen vagy, akire senkinek nincs szüksége...


Önkéntes munka:

Ez a legjobb amit tehetsz. Akár ingyen is. De egyenes gerinccel! Hidd el több leszel tőle, és rendbejön az önértékelésed.


"ki tolta ingyen a szekered?"

Oéldául én, amikor az adómból fizetést kapott a tanárod, meg fűtés volt az egyetemen, stb.


Úgyhogy fejezd be ezt az ingyenélést, meg siránkozást, és kezdj el törleszteni a társadalom felé!


Nem azért taníttattunk, hogy "egész nap kutyázzál", hanem azért, hogy hasznunk legyen belőled.


Ha ez a haszon jelenleg csak annyi, hogy beteghordó vagy egy kórházban, vagy hajléktalanoknak hordasz meleg ételt, meg takarót, az is több mint a jelenlegi.

2011. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.


Mindig is tudtam, hogy sok az idegbeteg és buta ember ebben az országban, de hogy ennyi lenni? Idejött a kérdező, mert 1 éve nem talál munkát, és az öngyilkosságon gondolkodik, erre jöttök ilyenekkel, hogy "kezdj el törleszteni a társadalom felé" és hasonló baromságokkal. Az problémája, hogy nem tud dolgozni, nincs pénze. Ezen mit változtat az, ha önkénteskedik? De te ugye nem a pénzért dolgozol, hanem hogy adózni tudj, és visszaadj vmit a társadalomnak? És ugye minden hétvégén viszel ételt a hajléktlalanoknak?:) Ennyi hülyét.

2011. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%

"Ez alatt az 1 év alatt még csak árufeltöltőnek és segédmunkásnak sem akartak felvenni!"


Budapesten is? Külföldön is?


Egyébként 1 év sok mindenre jó. Ennyi idő alatt elsajátítható egy nyelv, megtanulható a web-programozás, vagy éppen tanulhatsz és írhatsz tanulmányokat annak érdekében, hogy legközelebb felvételizz egy doktori iskolába.


"Most hogy a karrieren kívül elkezdett alakulni az életem és lett barátnőm is"


Tök ügyes vagy, hogy munkanélküliként be tudsz csajozni. Ez azt jelenti, hogy egyébként elég jól funkcionálsz minden szempontból. Erre lehetne építeni sok mindent (fönt olvashatók az öteleteim).


1 év arra is jó, hogy az ember gondolkozzon, pl. azon, milyen vállalkozásba kezdjen.


"úgy gondoltam még várok jövő tavaszig, ha addig sem vesznek fel sehová, akkor muszáj megtennem, mert nem bírom elviselni ezt az érzést"


Fasság. 24 éves vagy, épp most kezdődne az életed. Nincs abszurdabb állítás, mint hogy kimerítetted a lehetőségeidet.

2011. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

15:27


"Az problémája, hogy nem tud dolgozni, nincs pénze. Ezen mit változtat az, ha önkénteskedik? "


Azt, hogy akkor javul a hangulata, és még az önéletrajzába is bekerül, hogy a kérdéses időszakban is dolgozott. Ez segíthet neki pszichésen felszínen maradni és az álláskeresésben is segíteni fogja. Az illető válaszolónak érdes a stílusa, de nem beszél értelmetlenséget.

2011. dec. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Hogy az én szekeremet ki tolta eddig ingyen?"

Vannak emberek, akik végeznek önkéntes munkát, és ennek a hatásai téged is elérnek. Én főleg a szemétszedéssel foglalkozó csoportokat ismerem, de biztos vannak másmilyenek is.


Az orvost (vagy inkább pszichológust) azért említettem, mert szerintem tudna rajtad segíteni. Nem feltétlenül gyógyszerrel, az is használna, ha meghallgatna valaki, aki kívülről látja a problémádat.


A munkanélküliséghez én magam sosem voltam közel, de volt munkanélküli depressziós barátom. Ő is állandóan azzal jött, hogy öngyilkos lesz, egy idő után ott is hagytam (másért is, de nem azért, mert nem volt munkája, addigra már lett).

2011. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

azt ne mond mar hogy vonatra nincs penzed. Ausztria itt van mellettünk. ha beszelsz nemetül meg angolul nem lesz problema.

lehet hoyg elsönek nem odavesznek föl ahova szeretned, de ott meg a takarito is megkapja az 1000 eurot.


ezt nem tudom en meg felfogni aki tud nyelvet az itt sirankozik.

2011. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nálunk(nem BP, megyeszékhely) van olyan pszichológus, aki kifejezetten azért van, hogy munkahelykeresés/váltásban nyújtson tanácsot. Gondolom van ilyen Bp-n is csak meg kell keresni, érdeklődni minél több helyen, munkaügyi kp-ban mindenképp. A munkaügyi kp nem teljesen haszontalan, pl. lehet vhol előnyt jelent, ha start kártyás vagy, mert a munkáltató ezzel vhogy jól jár, plusz vannak ingyenes tanfolyamok, plusz azért ott is hirdetnek állásokat és ha be vagy regelve náluk és a szakmádhoz megfelelő állás van épp, akk elméletileg kell, h szóljanak neked erről...plusz szerveznek ilyen álláskereső tréningeket, amin még nem voltam, szal nem tom van-e értelme.


[link]

2011. dec. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ausztria: épp mostanában hallottam, hogy hónapok óta nehéz munkát kapnia külföldi (pl. magyar) munkavállalónak ott; nem emlékszem, pontosan milyen rendelkezésre hivatkoznak, a lényeg, hogy valamiféle munkavállalói papír már nem kell Ausztriába, emiatt elözönlötték a magyarok Ausztriát, és jó, ha egyáltalán Bécsben kapni valami munkát.


____________


Látom, sokan nem értik meg, h ez a 22-es csapdája: TŐKÉJE SINCS (!) a kérdezőnek! Márpedig külföldi munkavállaláshoz kell. Vállakozás alapításához is kell.


Csak annyiból nem értem a kérdezőt, hogy ha egyszer Bp-en él (jól értem ,hogy ott?), miért nem éri be egyelőre segédmunkával? VIDÉKEN MÉG ABBÓL SINCS VÁLASZTÉK!! Csak 2-3 műszakos rohadt gyári meló, minimálbérért, meg élelmiszeripari munka; kivéve persze a protekciósokat (pl. tőzsgyökeres lakók adott vidéki településen). Vidéken még a szórólapozást is csak protekcióval lehet megkapni!

Tehát... segédmunkázz, Pesten van választék, vannak egyműszakos könnyű fizikai munkák is Pesten, és SOKFÉLE közül választhatsz!

ABBÓL LESZ TŐKÉD, és ekkor lesz esélyed jobb munkát találni, pl. Bp-en, vagy tőkéd lesz repcsijegyre.


Le se merem írni, hány éve vagyok munkanélküli, csak mert vidéki vagyok, protekció nélkül, DIPLOMÁSAN!

Diploma után örültem, hogy valahogy (visszagondolva nagy kockázat volt, hogy ) tőke nélkül felutaztam Pestre, első hónapokban albérletem se volt, alig volt ismerősöm is!! Azt se tudtam, adott napok hol fogok aludni! Idővel lett albim, de az alkalmi melókból nem tudtam fenntartani azt sokáig.

Aki Bp-en él, nem tudom, mit siránkozik? Van választék protekció nélkül (!!) segédmunkából, van hol lakniuk (ha szülőknél, akkor ott, de idővel összegyűjtHETSZ ott annyi pénzt, amivel jobb munkát találsz, és lesz pénzed vagy külföldi állást beindítanod, vagy vállalkozást, vagy legalábbis albérletre futni fogja.)


Ha félreértettelek, kérdező, és nem Bp-en élsz ,akkor azokhoz szóltam, akik ott élnek.

2011. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!