Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira utálom a külsőmet. Az...

Annyira utálom a külsőmet. Az öngyilkosság gondolata kerülget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22/F
2009. máj. 25. 20:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Van akinek az egész teste el van deformálódva, nincs lába, karja, esetleg nem tud mozogni, vagy egy akkora tumor van a fején mint ő maga! És leélnek egy életet! A Te bajod hozzájuk képes semmi. Mért nem mész el egy kozmetikushoz, tudom, hogy ffi vagy, de ez egyáltalán nem ciki, nyugodtan menj csak el. Ad majd tanácsot, megtisztítja a bőröd, és azon napokon belül már tapasztalhatsz is változást. Egy gondot ki is pipálhatnál.
2009. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

(Úgy látszik, inkább a 3. válaszadó nem tud :olvasni :))


Plasztikai sebész nyilatkozta valami riportban, de gondolom, erről nyilván vannak szakavatott tanulmányok is, hogy nagyon kevés embernek oldja meg a gondját a testi átalakulás. Legtöbben a probléma megoldódása után valami más hibát találnak magukban, amire ismét ráfoghatnak mindent. Emiatt vannak a notórius szabdalkozók. Aki nem tudja elfogadni a külsejét, annak legtöbbször a saját belsejével van igazán a gondja.

Gondolom, nem vigasztal, hogy ez a keményebb dió... keresd meg magadban azokat a dolgokat, amiket értékelni tudsz, még, ha azok aprók is, a legfontosabb, hogy te magadat szeresd, próbáld meg, hogy nem nézel tükörbe egy darabig... akkor a külső ugye már nem is számít. Biztosan tapasztaltad már, hogy vannak olyan emberek, akiknek a külseje nagyon finoman szólva is épphogy elmegy, mégis valahogy kedvelik őt az emberek és róla is az sugárzik, hogy szereti magát. Nem nehéz tehát példát találni arra, hogy nem ezen múlnak a dolgok.

Ha viszont valami nagyon nehezen tolerálható dolog van az arcodon pl. hiányosak a fogaid, vagy ronda az arcszőrzeted, szőrös az orrod, meg a füled, vagy valami hasonló, ami inkább amolyan elhanyagolásos dolog, azon mindenképp változtass. Írtad, hogy a bőröd pl. nem okés. Ezzel mindenképp keress fel bőrgyógyászt, mert sok oka lehet. Táplálkozási, hormonális, sőt lelki is. Lehet, hogy 22-es csapdájában vagy, amiatt csúnya a bőröd, hogy utálod magad és azért utálod magad, mert csúnya a bőröd... ha ilyesmi az oka, minél előbb ki kellene lépned a körből. Ezt senki nem tudja megtenni helyetted, de minél előbb lépsz, annál hamarabb jutsz valamire. Fejezd be, hogy sajnálod magad, nyilván lehet találni ezer olyan embert is hirtelen, akinek sokkal rosszabb, mégis küzd és boldogul... ez persze nem könnyíti meg a dolgodat, de az biztos, hogy ilyesmi nem mentség arra, hogy feladd!

2009. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Látom, te az arcoddal nem vagy megelégedve, a többi rendben van. Akkor tényleg nincs más megoldás: irány a plasztikai sebész. Egészen biztos, hogy tud adni jó tippet és meg is valósítja. Nehoghy már emlatt eldobd az életedet, te buta! Most nagyon megcibálnám a füled, ha ott lennék... Még eszembe jutott, hogy volt egy költő kollegám egykor, aki annyira csúnya volt, hogy már direkt szép volt , de komolyan. Mindenki imádta, olyan aranyos volt a hatalmas kampós orrával.. nem is folytatom.
2009. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

én sem vagyok túl elégedett az arcommal, de a testemet szeretem, és ez segít..jó kedvem lesz még attól is, hogy az emberek kedvelnek, és tudom magamról, hogy viszonylag jófej vagyok..van barátom három éve, de ha nem lenne, akkor sem maradnék csak a csúnyaságom miatt egyedül, mert van stílusom és belül rendben vagyok, ezt pedig megérzik az emberek.

nekem ráadásul akik nem ismernek, még be is szoktak szólogatni, mert vannak piercingjeim, ill. tetoválásaim, és szeretem a színes ruhákat..de ezzel nem szabad foglalkozni.

2009. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Hy! Formáld a tested komoly elhatározással! Ne csak panaszkodj meg nyünnyögj, tegyél érte, hogy jól nézzél ki! Ha jól érzed magad a testedben, az látszódni fog az arcodon is. Ez biztos. És mosolyogj! Találsz rá okot, ha nem az önsajnálattal vagy elfoglalva. Én egy balesetből kifolyólag kezdtem testedzésbe már több éve, és sokkal jobban érzem magam, mint anno. Ez van. A szépség meg mindenkinek más, biztos van, akinek te vagy az álmai netovábbja.
2009. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Na azt hiszem eljött az ideje, hogy valamit elolvass, mert nekem is sokat segített, talán hallottál is róla. Azt javaslom kezdd az elejétől (2006 febr)

[link]

És utána légyszi mondd el, hogy meg akarsz-e még halni

2009. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!