Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nap minden percében az...

A nap minden percében az öngyilkosságon gondolkodom, és félek, hogy egyszer egy rossz percemben meg is teszem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden vágyam, hogy meghaljak, viszont anyukám él még és amíg él én sem hallhatok meg mert szüksége van rám. De szarabb perceimben ezt is figyelmen kívül tudom hagyni.

2012. febr. 4. 23:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Jobban tudjuk ,azért írunk. Túl fiatal vagy, nem ismered az élet értékét. Beteg vagy ezért rosszul vagy. Kérj segítséget anyukádtól!
2012. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"Nekem ez mind nem megy sajnos. Se akaraterőm se bátorságom e kitartásom nincs hozzájuk"


Alapvetően itt van a gond! Eldöntötted, akkor így lesz!

Henry Ford mondta: "ha ön azt gondolja képes rá, vagy azt hogy nem képes, önnek igaza lesz!"


Jó így most neked? Nem! Veszítesz valamit, ha megpróbálsz változtatni? Nem! Akkor mért nem adsz magadnak egy esélyt?

Rosszabb úgysem lehet!

De az első lépés az, hogy fogadd el magad, úgy vagy jó, ahogy vagy, Isten nem gyárt selejtet!

2012. febr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20%
első: én szétnéztem a nagyvilágban. és egy sza*...
2012. febr. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:

szia

na haragudj meg de szerintem ilyenre nem is kéne gondolnod hogy ön gyilkos akarsz lenni gondolom sokat segítesz anyudnak otthon amiben csak tudsz az baj hogy nincs aki el felejtetné veled ezt a dolgot próbáj ismerkedni ne legyél be zárkozott hidd el egy időbe énis így gondolkoztam és az én sorsom még rosszab volt a tiedtől és még is itt vagyok küzdök tovább ne legyél ön gyilkos mutasd meg mindenkinek hogy te ettől sokkal jobb vagy és sokkal többet fogsz el érni ha szeretnél egy beszélgetős társat privátba küld el az msn-címed és én szivesen beszélgetek veled fogad meg a tanácsomat én ezt a tanácsot kaptam és segítet!!

2012. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, szóval bocs ha ismétlek:

A tesóm is ilyen. Végül elment pszihiáterhez (mert ezenkívül mér rendszeresen összesett valami pszihés pánikbetegség szerű nyavaja miatt) most 3 elég durva gyógyszert szed, és nagyon segítenek neki. Mindenkinek más gyógyszer hatásos, ha az egyik nem segített, akkor váltani kell!

És ne pszihológushoz, hanem pszihiáterhez menj, te már oda tartozol :(

Gyógyszeres kezelés + rendszeres pszihoterápia (vallásos pszihológusnál, akkor is, ha te nem vagy az)

És magadtól soha ne rakd le a gyógyszert, csak orvosi ellenőrzés mellett! A te esetedben halálos is lehet....

2012. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, az írásom, kicsit kellemetlenül fog hatni, ne haragudj, de csak jót akarok vele. Amin lehet, mindenen keresztülmentem 17 éves létemre. Éheztünk, apám nincs (sok mindent tett, de mindegy...) Nekem sincsenek barátaim, túl vagyok öngyilkossági kísérleten, most, így 3 év után teszem le a vagdosást. Tudom, hogy könnyebb azt mondani, hogy egy semmi vagy, és selejt is, sorolhatnám, de NEM. Hidd el, én is azért élek még, mert ott van az Édesanyám. Neked is. Akkor valaki mégiscsak van.! Nagyon mélyen voltam, gyógyszereztem magam, ittam, füveztem, vagdostam magam, sorolhatnám. Sokat imádkoztam. És azt mondtam, hogy ELÉG. Isten nem azt akarja elérni, hogy szenvedj. Hogy szenvedjenek a művei. Meg akar tanítani élni. Most is vannak rossz napjaim, az életem még nem jött rendbe. De magam küzdöttem idáig. Te is már 22 éves vagy, és még élsz.! Az, hogy még nem tetted meg, az arra vall, hogy igenis erős vagy, és nem vagy selejt. Amikor szar napom van, arra gondolok, hogy mennyi mindent tudok már az életről (akkor is ha ezek a rossz tapasztalatokból születtek.) Ha egyedül vagyok, kihasználom az időt. Ha szomorú vagyok, keresem azt amitől jobb lesz. De nem adom fel soha. Múltkor vártam a buszra a megállóban, nem voltam jól, és elkezdtem nézni, ahogy a galamb előttem billegeti a fejét, ételt keres. Nem mozdultam, hogy szobornak higgyen, és közelebb jöjjön hozzám. Gyönyörű volt. Ha selejtnek érzed magad, az is leszel. Ha hősnek hiszed magad, akkor az leszel. Rajtad múlik. Láss. Ha pedig így maradsz, gondold át az ilyen kérdéseket. (Szeretsz boldogtalannak lenni? Megéri?...Tudod a választ...) Ha viszont tényleg gyenge vagy, öld meg magad, mert az sokkal rosszabb lesz, ha egy egész életet így akarsz majd leélni. Nem másokért kell élni. Hanem azért, mert TE érsz ennyit. Én nem bánok egy másodpercet se az életemből, még a keserű dolgokat se. Engem gyarapított. Nem vagy gyenge. Puszta akarattal bármit elérhetsz. Siránkozással semmit. Tudnod kell, hogy érsz annyit, hogy ÉLJ.! ÉLJ.!
2012. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
gondjaid anyagi jellegűek? Nyugi, az élet nem egy verseny és nem is tart örökké szerencsére. Ne légy öngyilkos 320 nap múlva úgyis világvége.
2012. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hány éves vagy, de egy biztos, mielőbb orvoshoz kéne menned, leginkább pszichiáterhez. Tévedsz: nem anyukádnak van rád szüksége, hanem neked volna rá szüksége. Valószínűleg nem volnál tele ilyen gondolatokkal, ha jó anya lett volna.
2012. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem biztos, hogy a szülők hibája, sem a tied. Ez egyszerű depresszió, az az igazi nagykönyvi példa a betegségre. Semmi gáz, mással is megtörtént már, ők is túlélték. De rengeteg erő kell hozzá!
2012. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
65%
kit érdekel hol valaki valaki egy lábbal tud élni stb.? mindenkinek megvan a maga baja,ha valaki esetleg nem olyan szerencsétlen mint mások akkor fogja be a pofáját?csak ennyit akartam na csá
2012. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!