Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a gondolatok eltűnnek...

Ezek a gondolatok eltűnnek maguktól? Nem akarok megőrülni!

Figyelt kérdés

Olvastam 1 könyvet, ami arról szólt, hogy mi a világ, hogyan alakult ki stb. Ezt a könyvet tegnap bevágtam a tűzbe..De úgy érzem, a valóságról írt benne a szerző. A valóság szerinte egy mindig létező entitás, amiben benne van az egész univerzum és mi emberek is, és hogy az egész világ egy kib@szott álom, amit ez az entitás jelenít meg. Azóta (kb. múlt hét eleje óta) mindig erre terelődnek a gondolataim, úgy érzem nincs értelme boldognak lenni, hogy a következő pillanatban megszűnök létezni, majd ennél a köcsögnél kötök ki. Egyik nap meg fürdés közben komolyan úgy éreztem szétszaggatnak ezek a gondolatok, utána jött egy másik ami azt mondta meg kell halnom, ezután meg egy színtiszta érzés : ÍGY SEM MENEKÜLHETEK.

Agyturkászhoz nem akarok menni, mert az meghallgat, de magában ezt gondolja : "totál meghibbant, szinte menthetetlen".. Komolyan az a legfájóbb az egészben, mintha tényleg ez lenne a végő igazság, amit nem bírok elfogadni.


2012. ápr. 3. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon magával ragadott egy könyv, ennyi, mással is előfordult már, sőt, a legtöbb emberrel szerintem előfordul egyszer az életében. Beszélgess el a gondodról egy olyan jó barátoddal, aki megért, vagy kösd le a gondolataidat valamivel: sportolj, dolgozz többet, olvass valami mást, akármivel lekötheted magad. De az "agyturkász" sem nézne hülyének, ennél csak nagyobb problémákkal mennek hozzá az emberek, 1-2 alkalom alatt "ki tudna kúrálni". Szóval ha szükségét érzed, akár ez is egy opció.
2012. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi volt a könyv?
2012. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Menj el bulizni és sex-elj egy nagyot. Az majd kipucolja a fejed :D
2012. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
25%

Valószínűleg valami okkult könyvet olvashattál.

Egyszerűen hazugság, amit ír. Illetve részben igaz. Igaz, hogy az emberek jó része álomban él, amikor az embert és az életet egyszerű anyagvilágnak gondolja.

Hazugság az, hogy ne lenne értelme az életnek, és hogy nem lehet menekülni. De lehet!

Az is hazugság, hogy meg kell halnod! Van, aki szerint igen, de az én Uram szerint élned kell. Örökké.

Imádkozz, ha ismét rád törnének hasonló gondolatok (amin én nem lepődök meg, mert nem te vagy az egyetlen, akitől ilyet hallok). Jézus nevében imádkozz.

Meg fog menteni.

2012. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

> De úgy érzem, a valóságról írt benne a szerző.

Rosszul érzed. A szerző egy elmebeteg, aki a kitalációit tényként állítja be, az olyan hülyék mint Te meg elhiszik.


> a következő pillanatban megszűnök létezni,

> majd ennél a köcsögnél kötök ki.

Ezt nem tudom értelmezni. Ha megszűnsz létezni utána már nem történhet veled semmi, mivel már nem létezel.


> utána jött egy másik ami azt mondta meg kell halnom,

> ezután meg egy színtiszta érzés : ÍGY SEM MENEKÜLHETEK.

Van egy jó hírem: nem létezik semmiféle túlvilág. Se reinkarnáció, se pokol, se semmi. Te az idegrendszered vagy. Lényegében egy számítógép. Ez a számítógép dolgozza fel az érzékszerveidből beérkező információkat, ez hozza létre a feltételes reflexeidet, ez rendszerezi és tárolja a tapasztalataidat, az emlékeidet. Ha lekapcsol az idegrendszered akkor megszűnsz létezni, megszakad a tudatod.

2012. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
utolsó gyalázkodó hozzászóló, te egy különösen elavult számítógép modell lehetsz hozzászólásod alapján...rádférne egy rendszer upgrade.
2012. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

19:30:

> utolsó gyalázkodó hozzászóló

Te h*lye vagy b*zmeg. Komolyan mondom!

A tudomány jelenlegi álláspontját mondtam el.

2012. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
:) kedves utolsó "számítógép", frissítsd a nyelvi csomagodat, mert nagyon szegényes a készleted...illetve ez tényleg a jelenlegi állás, ahogy írtad, tehát ez változni fog a jövőben, volt idő mikor a Föld lapos volt és teknőcök tartották a hátukon, akkor is volt hozzád hasonló taplók akik védték ezt az elképezelést :)
2012. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

> volt idő mikor a Föld lapos volt és teknőcök tartották a hátukon,

> akkor is volt hozzád hasonló taplók akik védték ezt az elképezelést :)

Volt idő, amikor az emberek azt hitték a villámlásról, hogy valamiféle istenek okozzák, akik háborúznak egymással. Az emberek tökéletesen elfogadták ezt a magyarázatot, és védték ezt az elképzelést. Aztán felfedezték az elektromosságot...

2012. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha nagyon akarod, akkor eltünnek ezek a gondolatok. Ez nem a valóság, amit a szerző a könyvében leírt. Lépj túl ezen az sok süketségen! Ha nem megy könnyen, akkor próbáld meg agykontrollal.
2012. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!