Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség? (kérdés túl rövid...

Segítség? (kérdés túl rövid blablabla. )

Figyelt kérdés

hello

mi a véleményetek az öngyilkosságról? szerintem szimpatikus halál lenne, csak sajnos én nem merem megtenni...pedig mennyit gondolkodom rajta!

mondjuk nikotinmérgezés? esetleg valahonnan leugrani?....mind2 félelmetes...

vagy klórgáz? egyszer csináltam...de sajnos pont megjött a testvérem...ezért kiborítottam.. :( (hypo + sósav)

ohh...és az öncsonkítás.....az is "jó" ...szerintem a legjobb feszültségoldó, legalábbis engem megnyugtat

na mind1

a lényeg az lenne hogy 15 éves vagyok...és ugyebár amiket fent leírtam, nem normális dolgok/gondolatok.

ja és cigizek...néha...de nem vagyok függő

szval szeretnék tanácsot/segítséget kérni

egy kérdés: ha te lenne ilyen helyzetben mint én,hogy szüksége van segítségre...akkor ha tudnál olyan személyt aki segíthet, mit mondanál neki? (pl: Hello,meg akarok halni,és totál elcseszett életem van, segítesz? - gondolom nem igy kéne.)


15éves lány



2012. ápr. 16. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Felejtsd el...
2012. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyugi!Csak serdülsz!Szép életed lesz!Ne legyél öngyilkos!Anyukád belehalna a fájdalomba!!
2012. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedvesem!

Az öngyilkosságban való közreműködést még a mi silány Btk-ánk is bünteti, ebbe beletartozik a pszichikai bűnsegély (biztatás, tanácsadás) is. Ettől függetlenül ez egy erkölcsi tabu, legalábbis Európában. (Japánban talán nagyobb empátiával találkoznál, de ebbe ne menjünk bele.)

Szóval itt ne várj segítséget, ez nem az a fórum!

Egyébként sok serdülőkorú fiatal fejében megfordulnak ilyen gondolatok, ne félj, jó esélyed van arra, hogy elmúlik!

2012. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem akarod inkább elmesélni, hogy mik a problámáid?
2012. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Estét!

Én is voltam így, nem egyszer. Nekem az segített, hogy úgy fogtam fel a dolgot, hogy ha neadjisten öngyilkos lennék, akkor tulajdonképpen gyáván elmenekülnék a problémák elől, ezáltal hatalmasat csalódnék saját magamban. Nem is beszélve arról, hogy anyukám kikészülne teljesen. Úgyhogy nem megoldás az öngyilkosság. Sem az öncsonkítás... ez kicsit olyan mint az étel. Azt mondják az emberek, azért zabálnak sokat hogy megnyugtassa őket. Aztán fél óra múlva megint visszatérnek a problémák, úgyhogy végülis nem oldja meg azokat, ugye?


Egyébként annak a bizonyos személynek nem azt mondanám, hogy "Hello meg akarok halni, segíts" hanem kisírnám neki minden bánatom, erre alkalmas egy (igaz) barátnő, az anyukád, apukád, tesód, akárki, aki nagyon közel áll hozzád. Én is mindig anyumnak vagy a barátnőmnek panaszkodom, de szívesen meghallgatnak, és segítenek.

Remélem segítettem, és elfelejted ezt a butaságot! :(


17L

2012. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

leginkább arra szeretnék választ kapni, amit utoljára kérdeztem? hogy mit mondjak ha személyesen szeretnék segítséget kérni?

problémák..hát sok van..veszekedés,szüleim válni akarnak,suli rosszul megy, barátokkal is sz*rul állok..

2012. ápr. 16. 22:17
 7/13 A kérdező kommentje:
utolsó köszi, de nem igazán beszélek a szüleimmel...bármit mondok annak veszekedés a vége
2012. ápr. 16. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:

De fura.. 29 eves pasi vagyok, en is az elmulasban, a halalban latom a kiutat, az uj elet, az ujrakezdes remenyeben. A kivitelezes konnyu. Az, hogy a leheto legkevesebb fajdalmat okozzak majd azoknak, akik szeretnek, az a legnehezebb. Majus vegen fogom megtenni, addig el kell rendeznem ezt.


Mindenem megvan, sokat elertem az eletben, de kezdem feladni, hogy megtalaljam a masik felem. Ugy erzem, elrohan mellettem ez a hulye elet.. Pont a legfontosabb dolog hianyzik.


15 evesen ne add fel, Kerdezo. Annyi szep dolog var meg rad.. El se hinned!

2012. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Hello,meg akarok halni,és totál elcseszett életem van, segítesz?"

Ha legőszintébben így tudod megfogalmazni azt, hogy hogyan érzed magad, nyugodtan kezdheted ezzel. Egy ilyen beszélgetésnek amúgy is az lenne a lényege, hogy teljesen őszintén kiöntsd a lelked és találj egy megoldás. A halál nem megoldás, az annak a beismerése, hogy képtelen vagy emberhez méltóan kezelni a problémáidat, a gyengeség, gyávaság beismerése. Ne akard, hogy ezt a "végszót" hagyd magad után. Csábító gondolat lehet, hogy így legalább felfigyelnének rád, de sokra mész vele, ha halott vagy. Ne mások véleményével törődj.


Írj rám, ha gondolod, szívesen meghallgatom a problémáidat. Nehéz a tinédzser-lét és ahhoz képest az enyém elég simán ment ahhoz, hogy tudjak tanácsot adni.

2012. ápr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugye meggondoltad magad kedves kérdező?!
2012. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!