Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy aki antidepresszáns...

Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom normális lapokban pl FHM, hogy ezektől az antidepresszánsoktól és az összes pszichiátriai gyógyszertől az ember leépül és meghülyűl. ez mennyi idő mulva várható ? És ha csak 1-et szed az ember egy héten pl antidepresszánst és csak egy felet, az nem baj ? Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok. mit tegyek ?
2012. máj. 7. 12:48
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

A patikus is azt mondta, hogy kb 5 év után épülhet le az ember, de ha nem naponta szedi mint én akkor egyáltalán nem épül le szerint, Én viszont érzem már csekély mennyiségnél is. Több napig be vagyok állva már egy fél szemtől is.


A gyógynövényeket mindet próbáltam, sőt minden létező dolgot az ayurvédás ginzengtől kezdve a ginkgó bilóbáig de csak pénzkidobás volt. Nem hiszem hogy más gyógyszer beválna, mert mind ugyanazt csinálja

2012. máj. 7. 23:53
 12/57 anonim ***** válasza:
91%
Nos...5 éve szedem, minden nap és nem butultam el, nem lettem zombi és nem zavart a tanulásban és nem lettem függő. Bár azt sem állítom, hogy használ. Nem tudom, mivel nem igazán tartom magam betegnek. És soha nem szedtem túl nagy adagot.
2012. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
74%

"Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?"


Tízmilliók szednek antidepresszánst (nem túlzok), pl. az USA-ban, ha ilyen hatásuk lenne, az már feltűnt volna.


"Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok"


Az orvos feltehetően nem szórakozásból írta fel. A gyógyszer pénzbe kerül a TB-nek, tehát csak indokolt esetben írják fel.


"Az a baj, hogy ettől a picitől olyan szinten beállok, hogy teljesen majdem félkómába keülök tőle, nemcsak hogy tompa az agyam, de felszínes vagyok. "


A mellékhatásokról az orvossal kell beszélni. Nemcsak egyféle antidepresszáns van. Meg lehet próbálni másikat, változtatni lehet az adagoláson. Ez nem úgy megy, hogy egyszer felírják, és azzal minden el van intézve. Gyógyszerezés beállítása hosszabb folyamat.

2012. máj. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
93%

"A gyógynövényeket mindet próbáltam, sőt minden létező dolgot az ayurvédás ginzengtől kezdve a ginkgó bilóbáig de csak pénzkidobás volt."


Persze, mert ezek nem érnek semmit. Míg a B-vitamin, cink, szelén, magnézium stb. sokakon segít. De méginkább a társaság, a szex, a sport és a munka.

2012. máj. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Szeritnem sem jó a gyóyszer amit szed a kérdező, ilyen tüneteknek legfeljebb az első hetekben szabad lenni, utána nem. Cseréljen gyógyszert, és szerintem is szedjen áplálékkiegészítőket, vitaminokat, nagy dózisban.

A gyógyszerek beállítása, kombinációja nagyon fontos.

Az antidepresszánst naponta kell szedni, egy héten egyszer felesleges.

Homeopátiás szerek is ajánlhatók, de orvosnak kell kiválasztani, azokkal kapcsolatban a téves félelmei is kiküszöbölhetőek.

A betegségének nyilván oka van, ki kell deríteni és kiküszöbölni vagy csökkenteni az okot, akkor a gyógyszerszedés végleg abbahagyható.

2012. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:

Én nem tudom hogy tizmilliók ezt hogyan szedhetik nap mint nap ? Őszintén örülök, hogy neked segített, igazság szerint boldognak érzem magamat és kellemesnek is, csak az a baj, hogy teljesen tompa kifacsart, elbutult és élettelennek, mintha be lennék állva tőle, kb olyan lehet mint egy igazi kábítószer, én nem tudom mi lehet a különbség a kábítószer és az SSRI-k között :(


Az a gond, hogy nem jutok el odáig hogy napi szinten szedjem őket, mert feszíti az aagyamat és komoly elbutulási állípotot idéz elő és ez biztos hogy ettől van, mert kitűnő tanuló vagyok, sok tanár dícsért meg ! Elképzelhető persze, hogy ezáltal jobban érzem az elbutulást és így jobban reagál rá a szervezet. Nem tudni. Kipróbálnám nap mint nap, de nem lehet mert olyan szinten kábúltan nem tudok élni. Lehetséges hogy sok ember elbutul akik ezeket szedik vagy már eleve buták és nem ismerik fel ezt a jelenséget. Így ezt nem tudommegmondani, de az biztos hogy a gyógyszerrel komoly probléma van.


Az orvos szerint, ha ezt folyamatosan szedném elmúlnának a mellékhatások, de egyszerűen nem jutok el odáig. Ez olyan hogy pl ; ha be vagyok állva mondjuk a piától akkor igyíál rá másnap mégannyit és elmúlik kb

2012. máj. 8. 09:26
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedem a cipralexet, napi 1 db, 10mg. Őszintén szólva jobban vagyok, nem butultam el, nem topmulok, 100% felett tudok teljesíteni, több súlyos élethelyzeti problémámra találtam hathatós megoldást. DE, mindenképpen kell egy támogató szakember, akiben bízol és aki TUD segíteni, elkötelezett irántad és felügyeli a gyógyszer szedését is. Ha tompulsz tőle akkor az elképzelhető, hogy nem felel meg neked, mert elvileg nem szabadna ilyen mellékhatásokat tapasztalni. Többféle szer létezik lehet, hogy ki kellene próbálni mást is, de hansúlyozom csak egy jó és megbízható szakember felügylete alatt, terápiával kombinálva. A gyógyszer önmagában nem nagyon ér semmit, ha te nem teszed meg a lépéseket a változás irányába.
2012. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
63%
ahjjj kérdező, te olyan tudatlan vagy,mint egy fadarab, de kajakra. SSRI-ként funkcionál rengeteg kábítószer, milenne, ha googlit használnád mielőtt butaságokat kérdezel?
2012. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
34%
Nem mellesleg az SSRI-től ÉPPENHOGY ÉLÉNKEBBNEK KELLENE LENNED.
2012. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy hiába van rengeteg féle SSRI-szer, ha ugyanaz a hatásmechanizmus ! Ez olyan, hogy felír az orvos családi patika B bitamint, de ettől az ember bőre bizsereg az arcán pedig kipirúl és éget, namost ha ír fel másfajta B vitamint amit más gyárt attól ugyanaz a hatása lesz.


Az alkohol és a kábítószerek is olyanaok, hogy ha beszeded őket, akkor előszőr nagyon felpőrget és jólleszel tőle, később viszont lassú adaptálás következik és lehet hogy észre sem veszed :(.


Az antidepresszáns visszavétel gátló, tehát az idegsejteket összenyomják, nem engedik az ingerület átvivő anyagok távozását és ez az összenyomó hatás idéz elő minden idegi problémát ! Nem maga az ingerületátvivő anyag a baj. Olyan mintha valaki satuba fogná az agyadat és az egyre inkább húzódik össze és lassan pépesedik el, persze közben jól érzed magadat, mert a szerotoninon keresztűl végzi ezt.

2012. máj. 8. 11:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!