Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy aki antidepresszáns...

Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom normális lapokban pl FHM, hogy ezektől az antidepresszánsoktól és az összes pszichiátriai gyógyszertől az ember leépül és meghülyűl. ez mennyi idő mulva várható ? És ha csak 1-et szed az ember egy héten pl antidepresszánst és csak egy felet, az nem baj ? Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok. mit tegyek ?
2012. máj. 7. 12:48
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amit leírtál az valótlan !


Azért lesz ugyanaz a mellékhatás, mert ugyanazt végi, ugyanazt a hatást hajtja végre az agyban és ugyanúgy. Ugyanaz mint a B vitamin, aki érzékeny rá,a nnak bőrpírja lesz, de mégsem mondja senki hogy akkor próbáljon ki más cégek által gyártott B vitamint. Az SSRI-nél dettó ez a helyzet.


"plusz még az adalékanyagok is befolyásolják"


Ez viszont teljes ostobaság. Gondold végig, az adalékanyagok ugyanolyan tablettázási segédanyag ami más gyógyszereknél, étrendkiegészítőknél alkalmaznak, c vitamin tablettában, centrumban, fájdalomcsillapítóban, sőt üdítőkben is. Ennek semmilyen hatása nincsen az emberre. Ennyi erővel mondhatnám, hogy ne igyál üdítőt, vitamint, fájdalom csillapítót SSRI szedése alatt, ami gyakorlatilag az egész élet :D.


"Nekem klinikai pszichiáter mondta h ne a nagy kiszerelésűt hanem az annak megfelelő több kisebbet szedjem, mert más adalékanyag van benne és mások a mellékhatásai"


Ezt csak azért mondta, hogy megnyugtasson. sajnos nekem a klinikai pszichiáterem azt mondta, hogy a vényköteles SSRI-ben csak orbáncfű van ! :P Komolyan mondom, ezt mondta, bár más van ráírva biztosan igaza volt neki.


Ugyanazon SSRI-ben ugyanazon adalékanyagai vannak ráadásúl, csak a kiszerelése más, azaz a mennyisége !


Ha kevesebbet szed az ember, attól sajnos ugyanazok lesznek a mellékhatásai, mert a hatást nem a gyógyszer mennyisége hanem az emberben kiváltott vegyi hatása okozza. Az orvos azt akarta hogy szedjed tovább a szert és ne idegeskedjél.


Az a gond hogy nem csupánzombi állapotot idéz elő. Sajnos maradandó idegi deformációktól félek, visszafordíthatatlan agyi elváltozásoktól. Mire iskolába megyek már teljesen elbutulok.

2012. jún. 15. 18:49
 42/57 anonim ***** válasza:
Akkor miért szeded? Hiszen te is írtad hogy csak rosszabb lesz tőle a helyzet. Ez nem megoldás. Mi az alapproblémád?
2012. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:
Azért szedem, mert hozzászoktam. Az eredeti problémám az agorafóbia volt, de az már régen megszűnt. Az a baj, hogy nélküle boldogtalan az életem :(.
2012. jún. 15. 23:50
 44/57 anonim ***** válasza:
49%

Rengeteg mellékhatása van ezeknek a szereknek.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

2012. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Nem kell minden sz&rt összeolvasni, főleg hinni nem szabad minden lapnak. Az FHM-nek sem. Olvastad Maupassant A szépfiú c. regényét? Már akkor, a XIX. század végén úgy találták ki a cikkeket, fejből, légből kapva, csakis az olvasottságra utazva. Hát még ma!


Nem fogsz lebutulni. Az antidepresszánsok segítenek, különönsen, ha nagyon mélyen vagy (tűzoltás jelleggel). Ha valódi változást akarsz elérni, akkor nem ezeket kell szedni, hanem el kell menni egy olyan pszichiáterhez, aki pszichonanalízisben is jártas. Ha egyetemista vagy,akkor az IQ-d jó eséllyel megvan hozzá (100-as IQ alatt nem csinálnak pszichonalízist), a másik kérdés pusztán a személyiséged ereje és az akaratod: akarod-e, hogy kimássz a gödörből? A pszichonanalízissel meg lehet mondnai, hogy pontosan mitől vagy depressziós (mert az mindig csak tünet, hiába tartják önálló betegségnek).

2012. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint rossz dokinál vagy. Az agorafóbiát már egy jó pszichológus is kiválóan tudja kezelni, gyógyszer nélkül.


Nyílván az agorafóbiád mögött valami más húzódik meg, kezeletlenül az egyik tünet elmúlik, de lesz helyette más: pl. depresszió.

2012. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
balfsz vagy, az hogy SSRI az egy dolog... Kepzeld el, az MDMA-tol kezdve egy halom drog hat SSRI kent, pl. meg az eros fajdalom csillapitok is, pl. a morfin szarmazekok is. Megsem ugyanolyanok a "mellekhatasok". buta vagy
2012. aug. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 poiu ***** válasza:
89%

Az antidepresszánsoknak lehet egy csomó kellemetlen mellékhatása (egyéni érzékenységtől függ), de az elbutulás nincs közöttük.

Az SSRI nem öli meg és nem is nyomja össze a sejteket. Magasan tartja a szerotonin szintet azzal, hogy gátolja a bontását. Ennyi.

A gyógyszert vagy szeded folyamatosan (a dózison lehet változtatni), vagy ne szedd. Be kell állnia egy szintnek, nem azonnal hat. Több hét kell ahhoz, hogy lásd, hogyan hat rád.

Van egészen más hatásmechanizmusú antidepresszáns, ilyen pl. a Wellbutrin. Lehet, hogy neked ez jönne be. Beszélj az orvosoddal.

A depresszió nem játék. Jobbulást!

2012. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim válasza:
93%
Én is szedtem egy ideig az antidepresszánst, de az volt az eredménye, hogy állandóan csak sirtam, sokkal rosszabb volt az állapotom,később mondták nekem, hogy nem szabad ilyesmit szednem, a szervezetem nem tudja elviselni. Nekem a homeopátia segit, melegen ajánlom neked is, nincs mellékhatása.
2012. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=nbTFFJkZxfQ

Rosszabb esetben ez lehet.

2012. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!