Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy aki antidepresszáns...

Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom normális lapokban pl FHM, hogy ezektől az antidepresszánsoktól és az összes pszichiátriai gyógyszertől az ember leépül és meghülyűl. ez mennyi idő mulva várható ? És ha csak 1-et szed az ember egy héten pl antidepresszánst és csak egy felet, az nem baj ? Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok. mit tegyek ?
2012. máj. 7. 12:48
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
67%
Van rá esély sajnos. Ez egyéni dolog, de elég nagy szánban fordul elő, hogy a gyógyszer nem megoldja a problémádat, hanem súlyosbítja.
2012. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 Mirk ***** válasza:

Ha tényleg van okod rá és beszedsz egy nyugtatót vagy antidepresszánst úgy érzed mintha hirtelen fellélegeznél a hosszú fuldoklás után. Segíthet megszakítani a folyamatos pánikot, segíthet az elalvásban, vagy evésben.

De.

Nem megoldás. Az egyik tény, hogy mentális/lelki problémák megoldása önmagadban keresendő. A gyógyszer annyiban segíthet, hogy eloszlatja egy időre a felhőket, hogy megkeresd és megszüntesd a betegségedet kiváltó okot. Önmagában azonban mit sem ér.

A másik tény, hogy ezek drogok. Kőkemény drogok amik kőkemény függőséget okoznak. Aki például pánikbeteg az úgy érzi, hogy hú de jó, végre jól érzem magam stb.

Egyszer egy ismerősömtől loptam egy szem Xanaxot. Két napig felváltva röhögtem és aludtam. Másra nem emlékszem abból a két napból amíg hatott.

Ha akár csak egy hétig is szedsz bármilyen antidepresszánst vagy nyugtatót már függő vagy. A leszokás fizikai fájdalommal jár, fogsz sírni naponta.


A pánikbetegség, evészavarok és hasonló "betegségek" legyőzhetők gyógyszerek nélkül. A gyógyszerek segíthetnek - eleinte, azonban később nagyon sok problémát okoznak. Nagyon sok mellékhatásuk van amik rendre elő is jönnek.


Tapasztalat beszélt belőlem.

2012. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz. Hosszú távon az antidepresszáns hízást okozhat és függőséget, de a mai gyógyszerknél már ez sem midnig van így.


Szamárságokkal nem tümd magad, FHM és társai. ha valódi bajod van, menj el egy szakemberhez és attól kérj tanácsot.

2012. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%
Heti fél vagy 1 antidepresszánsnak nincs is hatása. Amúgy akinek szüksége van rá, nem mérlegeli, amúgy meg mire odakerül, úgyse tudja, hol van. Elüldögél a sarokban, folyik a nyála, és rettentő boldog szobanövény lesz. Így meg nem mindegy?
2012. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó vagyok. Egyébként igen, már rövidtávon érezhetően gyilkolja az agyat, és nem fog helyreállni akkor sem, ha abbahagyod.

Nem tök mindegy, hogy a stressztől leszel gyagyás vagy a gyóccertől, de legalább boldogan? :)

2012. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 homo ludensz ***** válasza:
Leírhattad volna a gyógyszer(ek) nevét mert végig csak általánosságban beszéltek róla. Régóta szedek Rivotril 0.5mg.-ost napi 1 szemet és azóta sok sok diszkós hazafelé menet feltekeredett kocsival a fára. Bárkitől sokan elfogadjátok a füves cigit meg minden féle ellenőrizetlen szemetet így legalább tudom hogy amit beveszek az az amit ráírtak.
2012. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
A rivotril nem antidepresszáns,hanem nyugtató. egyébként még az elején én is bevettem amit felírt a doki. jó erős gyógyszer volt (nevére sajna nem emlékszem)jól be is pörögtem tőle. Leírhatatlan dolgokat éreztem, iszonyú parás volt. Mintha megőrültem volna, belül összezavarodtam, rettegtem, olyan volt hogy ezt senki nem érti amit érzek, ezért nagyon magányosnak éreztem magam. Úgy megijedtem,hogy mondtam, hogy én ezt soha többé be nem veszem! Több hónap volt mire kiűrült belőlem. A mensesem amiatt késett 4 hónapot. A szexuális kívánság bennem a 0 alá redukálódott. Öngyilkossági gondolataim lettek, és iszonyatosan szorongtam, olyan érzéseket addig soha nem éreztem, de ilyen lehet megőrülni is. Na nem mindenkire hatnak így ezek a szerek, meg nem minden gyógyszer hat így, de egy időre el is ment tőlük a kedvem! Inkább próbálkozom saját erőmből megoldani a dolgot. Ha nem megy, valami gyengével kis adagokban még lehet egyszer megpróbálom. De az nem igaz, hogy ezek a gyógyszerek nem csinálnak semmit. Nekem durvább volt, mint bármilyen könnyű drog amit eddig az életemben (még régen) kipróbáltam.
2012. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!