Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy aki antidepresszáns...

Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom normális lapokban pl FHM, hogy ezektől az antidepresszánsoktól és az összes pszichiátriai gyógyszertől az ember leépül és meghülyűl. ez mennyi idő mulva várható ? És ha csak 1-et szed az ember egy héten pl antidepresszánst és csak egy felet, az nem baj ? Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok. mit tegyek ?
2012. máj. 7. 12:48
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Megpendítettem, hogy nem kellene-e másik gyógyszert adni, aminek kevesebb mellékhatása van. Az orvos szerint nincsen másik gyógyszer, ez van. Kérdeztem, hogy esetleg más SSRI-t aminek kevesebb mellákhatása van, erre Ő azt mondta, hogy azoknak is van mellékhatásuk, sőt még több. Azt hiszem reménytelen eset vagyok.
2012. máj. 14. 14:09
 32/57 anonim ***** válasza:
11%

Most mi az, hogy csak úgy beszeded ami jólesik?!

Igaza van az orvosnak. Szedd azt és annyit, amennyit mondott, és ne annyit, amennyit jónak látsz! Elbutulni (ennél jobban) nem fogsz, heti egy db-nak semmi értelme nincs, olvass utána, hogyan és mennyi idő után várható valami hatás ;)

Az elején lehetnek mellékhatások, de pár hét után elmúlik mindenkinél, azt mondják.

2012. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Utolsó bekezdés: [link]


[link]

2012. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy ez nem így megy, hogy ha az első napon berúgok 1 l bortól és koválygok, azt sem tudom ki vagyok, másnapra alig élek, akkor másnap ismét igyál meg annyit mert ezt írta fel az orvos :(. Csak nagyon keveset szedek be egy héten talán egyet, tehát nem adagoltam túl, de már ettől elszálltam.


az a baj hogy az új antidepresszánsok is mind ugyanzok, a hatásmechanizmus az ugyanaz.

2012. máj. 16. 18:48
 35/57 anonim ***** válasza:
Én is szedem az SSRI-t, teljesen elbutultam, nem vagyok a magam ura, egész nap lebegek, de legalább élvezem az életet :D
2012. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, hogy felír az orvos családi patika B bitamint, de ettől az ember bőre bizsereg az arcán pedig kipirúl és éget, namost ha ír fel másfajta B vitamint amit más gyárt attól ugyanaz a hatása lesz. "

Ez nem így van, van olyan gyógyszer ami ugyanaz a gyártó ugyanaz a gyógyszersorozat, csak épen más mg tartalmú gyógyszersorozat, és az egyikben ilyen adalékanyagok vannak a másikban meg másfélék. Nekem a doki mondta h ne a nagy kiszerelést szedjem hanem az annak megfelelő több kisebb szemet, mert a nagy kiszerelésűvel rosszak a tapasztalatok, kellemetlen mellékhatások lehetnek.

2012. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
42%
bmeg te kajakra fogyatékos vagy, és nem viccelek. Képzeld a béta blokkolomtól is zombi voltam vagy 1 hétig, azthittem megdöglök, és csodák csodájára hozzászoktam, és ugyan olyan vagyok mint régen. HOZZÁKELL SZOKNI. HA NEM TETSZIK NE EDD MEG, NE MENJ ORVOSHOZ, ÉS MARADJ DEPIS TE FSZ
2012. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

# 36/37 sajnos tévedsz ! Az antidepresszánsok közül van mindössze néhány fajta. Az SSRI az tulajdonképpen egyazon mechanizmus alapján működik, tehát ha az orvos felír egy fajtát és annak kellemetlen mellékhatásai vannak akkor nagyjából ugyanazok várhatóak a többinél is ! Más az a hatósanyag ami a szerotonin visszavételét gátólja, de tkp ugyanaz mind, mintahogyan a B vitaminnak is ugyanaz a hatása, még ha más cég is gyártja.


Maximum annyi különbség lehet hogy ha az ember egy hatóanyagra allergiás, akkor adnak másikat, de egyébként mindegyik SSRI ugyanúgy hat az emberre.


# 37/37 Az a baj, hogy nem csak zombi vagyok, hanem skizofrén is leszek tőle, elmegy a tudatom. Gratulálok neked, ha képes lettél agy nélkül élni, csak azért hogy gyógyszert szedhess :D. Hogyan vetted rá magadat ? Annyira beálltál tőle ? Remélem végül jól jösz ki ebből.

2012. jún. 15. 06:31
 39/57 anonim ***** válasza:

"Más az a hatósanyag"

Ezt te magad írtad Más hatóanyag, még ha ugyanaz a célja mások lehetnek a mellékhatások az egyéb de hasonló célú anyagoknál, plusz még az adalékanyagok is befolyásolják. Nekem klinikai pszichiáter mondta h ne a nagy kiszerelésűt hanem az annak megfelelő több kisebbet szedjem, mert más adalékanyag van benne és mások a mellékhatásai. De hát te biztos jobban tudod nála.


Egyébként látom menthetetlen vagy, egy rövid "zombi" állapottól megijedsz és emiatt nem vagy hajlandó elfogadni a segítséget.

2012. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Amúgy ha azért nem akartál eddig szedni mert nem tudtál volna órán teljesíteni, akkor itt az alkalom, jön a nyári szünet, otthon leszel és akkor nem lesz baj ha egy hétig zombi leszel. Utána megszokod és a nyár végét és a következő tanévet már egészségesebben töltheted.
2012. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!