Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy aki antidepresszáns...

Igaz, hogy aki antidepresszánst szed az végül a diliházban köt ki és mentálisan leépül?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom normális lapokban pl FHM, hogy ezektől az antidepresszánsoktól és az összes pszichiátriai gyógyszertől az ember leépül és meghülyűl. ez mennyi idő mulva várható ? És ha csak 1-et szed az ember egy héten pl antidepresszánst és csak egy felet, az nem baj ? Félek beszedni az antidepresszánst amit az orvos felírt, mert nem akarok elbutulni, egyetemista vagyok. mit tegyek ?
2012. máj. 7. 12:48
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon bonyolult az agy működése. Van akinek használ pld. az SSRI, van akinek ront az állapotán. Az tény, hogy a reakciókészséget megnöveli. Ha egyetemista vagy, akkor neked nagyon fontos, hogy jól tudjál gondolkodni és tanulni. Szerintem is hosszantartó szedése elbutulást okoz. Nekem a környezetemben volt rá példa. Persze ez nem egyik napról a másikra következik be. Én is próbáltam szedni, de nem hosszú ideig csak pár hónapig. Az a baj ha valaki meggyógyul a gyógyszertől, vagy esetleg nem attól csak elmúlik a depressziója, akkor ragaszkodik a gyógyszerhez. Azt hiszi, hogy attól van jól. Az agy és idegrendszer saját helyreállító képessége háttérbe szorul a mesterségesen kapott szerotonin miatt. Én megszenvedtem ugyan a leállást a gyógyszerekről, de rendbe jöttem. Súlyos depresszióval, szorongással kezeltek. Ami sokat segített az a sport, vitaminok, relaxáció és a gyógyulni akarás. Remélem megtalálod te is a gyógyuláshoz vezető terápiát.
2012. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
48%

a doki lényegében azt mondja hogyha már rászoktál akkor nem lesz ilyen. persze, hogy kábítószer de szar fajta ezért nem tiltott.


látom, valaki írja hogy már észrevettük volna ha leépülnek tőle, és te miért vagy ebben olyan biztos? szoktál az usába járni és ilyen embereket figyelsz, esetleg pszichiátriákra is bekukkantasz? ha valakinek betesz egy ilyen cucc az nem hívja fel rá a figyelmet vagy reklámozza, inkább szégyenkezik és takargatja, ha meg nem ismered nem tudod milyen volt régen, és mit kell figyelni. mondjuk én pár embernek mondtam, de olyan is volt aki azt mondta h úgy néztem ki hogy nem sok hiányzott hogy letagadjon..


ezek a szerotonin visszavétel gátlók amúgy nagyon nagyon megviselik a receptorokat, ha abbahagyod ezért könnyű megzuhanni, mert már normális körülmények között nem fog úgy működni az agy ahogy kellene. pszilocin gomba vagy ketamin helyre tudja állítani a károkat de ezek ismét tiltott dolgok.


egyre rosszabb nézni, hogy szenvednek az emberek a "politikailag korrekt" kommunikáció miatt. én ennek megfelelően inkorrekt vagyok, mert támogatom a sötétséget..

2012. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
30%
mert NEM támogatom a sötétséget. ha nem helyesbítek kiváló hírelhárító lennék :)
2012. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem kezeltesd a gyógyszerfóbiád is!
2012. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 A kérdező kommentje:

Nagyon furcsán olvastam vissza a válaszokat, mintha soha nem szedtetek volna ilyen gyógyszert és nem is ismernétek a hatásait :(.


"Az tény, hogy a reakciókészséget megnöveli. Ha egyetemista vagy, akkor neked nagyon fontos, hogy jól tudjál gondolkodni és tanulni"


Az a baj, hogy nemhogy nem növeli a reakciókészséget, hanem csökkenti azt. [link] Ha nem óhajtjátok végignézni a videót, akkor 1:55-nél mondja a doktor úr, hogy kilassúltsághoz vezet. Sajnos ez nálam is fenntáll, ha beszedek, minden elnyújtott lesz. Kilassúl a mozgásom, elnyújtva mogok, teszem le a poharat, beszédem is sokszor nyújtott a végén kilassúlt és a reakciókészségemről már nem is beszélve.


Az a baj, hogy az emberek nem tudják saját magukon tisztelet a kivételnek, hogy elbutúlnak-e. Nagyon sok elbutúlt él amerikában is, csak nem tudja hogy az, annál is inkább mivel ott igen sok ilyen ember van http://www.youtube.com/watch?v=SRISKt1qJb8


Kb a gyógyszer ilyen lassú élethez adaptálja az embert, ez lehet hogy sokaknak bejön. volt az mtv-n egy srác a repeta matekba, Gerőcs tanár úrral, na neki volt ilyen kilassúlt mozgása, ami eléggé ilyesztő.


Nincsen gyógyszerfóbiám. Sőt Én örűlnék a legjobban, ha egy tablettával meg lehetne oldani a dolgokat mellékhatások és elbutulás nélkül.

2012. máj. 9. 19:17
 26/57 anonim ***** válasza:
100%
De jézusom, haver akkro fordulj alternatív gyógymódokhoz, ezekhez a szerekhez kell ám az is, hogy bízz bennük, másképp baszhatod. Ha félsz tőle, hagyd a pcsába. Én sok embert tudok akiknek segített, és nem olyan nagy szám leállni sem róla. De ők bíztak a gyógyulásban, és nem heti 1x ették meg a napi adag 10%-át.
2012. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
61%
végülis azt hiszem, kezdem érteni a kérdezőt, nem véletlen, hogy nagyon sok pszichológus (pl Szendi Gábor) gyógyszerellenes, szóval gyógyszert a legvégső esetben ajánlott szedni, ha már minden alternatív megoldás kudarcba fulladt
2012. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
82%
Én szedtem, és nem kerültem diliházba, ezzel együtt nem használt igazán a szorongásra, illetve nagyon lassan és csak félig-meddig használt. Hülye mellékhatásai voltak, híztam tőle, kóvályogtam és zavartság volt rajtam időnként, főleg, mikor megpróbáltam leállni róla, és csökkentettem az adagot. Kidobott pénz, elpocsékolt idő, amíg várod, hogy ettől jobb lesz, és az egészségednek sem jó. NE SZEDD BE.
2012. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
72%
Az antidepiknek sok mellékhatásuk van, okozhatnak pl. depressziót, öngyilkosságot is, és impotenciát sok embernél okoz. Szerintem inkább pszichológushoz menj, ő gyógyszer nélkül gyógyít.
2012. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál.


Az orvos szerint ezt folyamatosan kell szedni, hát persze hogy rosszabbúl érzem magamat, ha nem folyamatosan szedem, így nem fejti ki a hatását és kezdetben lehetnek ilyen tünetek, egyébként most nem tud velem foglalkozni mert nem időpontra jöttem és sokan vannak kinnt.


Az hogy bágyadtan érzem magamat ez sajtelhalástól van és írt fel Memoril tablettát.


A Memoril és az antidepresszáns tablettától sajnos még rosszabb a helyzet, mert azt a kellemes eufóriát is elvette amit eddig éreztem az SSRI-től, bár nem vagyok annyira tompa de ez a lassulú érzés rajtam van és mintha be lennék állva, mint amikor a sok futás után izomlázam van, ezt érzem az antidepresszánstól és most Memorillal keverve olyan az érzésem hogy az agyamban nyúlik belül valami, eddig ilyen nem volt. Azt hiszem a Memorilt ejtem, marad a sejtelhalás :(

2012. máj. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!