Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért éljek, hogy mások...

Azért éljek, hogy mások röhögjenek rajtam?

Figyelt kérdés

Én már nem bírom!

Egész életemben szendvedtem a külsőm és a tulajdonságaim miatt az általános és középiskolai életem is pokol volt de életben tartott az, hogy később talán fognak jó dolgok is történni velem.

Egyik nap is amikor sétáltam az utcán, egy csapat fiatal kiröhögött és beszóltak.


Sokan azt mondják és írják, hogy az öngyilkosok milyen gyávák, de miért éljek ha nem történnek velem jó dolgok, csak egyre több rosszat kapok.

A külsőm miatt ráadásul egész életemben szűz maradok, barátnőm sem lesz soha.

A szüleimet sajnálnám mert biztos rossz lenne nekik ha öngyilkos lennék, de elfáradtam már a mindennapos küzdelemben.

Ráadásul a semmiért küzdök mert nem javul soha semmi.


Amikor próbálok javítni a helyzetemen(Azt mondják, hogy segíts magadon és Isten is megsegít) az se jön össze.

Pl elkezdetm edzőterembe járni, hogy próbáljak a testalkatomon javítani, de egy betegség miatt abba kellett hagynom, és a tanulmányaimat is meg kellett szakítanom, azóta a szemem is elkezdett romlani.



2012. jún. 10. 18:45
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
87%
Az engem is mindig felidegesít. Mintha bárki képes lenne rá, csak úgy, mert olyan könnyű.
2012. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
80%
off: de szerintem is a legnagyobb bátorság.
2012. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező gondoltál már arra hogy felkeress egy orvos pszichiátert??
2012. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
46%

Tévedés!

Önmagában az öngyilkosság nem bátorság kérdése.

Egy boldog embernek "bátorság" lenne az öngyilkosság, de egy maga alatt lévő embernek gyávaság! A bátorság, az erő ahhoz kell, hogy fölálljon, hogy változtasson az életén, hogy megmutassa a világnak, hogy ő igenis sokat ér.

2012. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Az öngyilkosság is egy változtatás, nem lesz kin röhögni.
2012. jún. 10. 20:51
 26/40 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem azért kell az öngyilkossághoz egy nagy adag bátorság, vagy legalábbis olyan erős akarat, ami leküzdi az életösztönt, ami pedig mindennél erősebb.. de azt nem értem, te miért azzal foglalkozol, hogy az emberek mit gondolnak róla. Csak nem meg akarod csinálni tényleg? Ne már.. (Amúgy ha meg igen, akkor pláne miért zavar, hogy mit gondolnak róla..)

A járásod a betegségtől fura? Vagy egyéb testi dolog miatt? És mi az a betegség? Attól remegsz? Nem gyógyítható?

És az orroddal mi bajod? Ferde? Nagy? Hát istenem, egy pasinál az nem baj! Nekem hány nagyorrú tetszett már..

A személyi edző szerintem is jó ötlet. Hátha ki tud valamit találni a betegségedhez mérten. Én ugyan csak egyszer voltam eddig fitness klubban, de az a benyomásom, hogy ezek az edzők nagyon pozitív emberek, sok erőt tudnak adni. De a mozgás önmagában is, nemcsak testileg hanem lelkileg.

2012. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
84%

Én is akartam már meghalni, és durva amikor az ember azt kapja, hogy ha megöli magát akkor milyen gyáva, meg megölni magad könnyű! Akkor jöjjön ide aki így gondolja, és olyan bátornak érzi magát, és mutassa meg, hogy neki simán megy! Mutassa meg, hogy ő bizony bátor és neki megy! Ugye, hogy így már nem akkora gyávaság?! Ez benne a bosszantó, de persze csak annak,aki volt már ott.

Bizony én gyáva voltam. Nem meghalni, hanem megtenni! És milyen jól jártam vele! Mert élek! De emlékszem milyen volt ott és emlékszem, hogy ezt kaptam és hogy fogalmuk sincs miről beszéltek azok, akik beszóltak!

2012. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
42%

Mindig ahhoz kell bátorság, ami a nehezebb.

Ha valaki elégedett az életével, akkor minek ölje meg magát? Még a kérdés is értelmetlen. De ha pl. feláldozza magát valakiért, akkor az az igazi bátorság.

Annak, aki semmi értelmét nem látja az életnek, aki teljesen padlón van, akinek nincsenek barátai, akit nem szeretnek, stb., annak bizony a nehezebb út megteremteni a boldog életet, ehhez kell a bátorság, az erő, az "azért is megmutatom" kitartás. Neki mivel az életösztönét már kiölte a depresszió, a könnyebb út (szörnyű ezt kimondani) az öngyilkosság és ezért gyáva.

2012. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
64%
Az életösztön egy automatikus reflex, akaratlagosan nem befolyásolható szerintem. Az életörömet, a motivációt ki lehet irtani, de az életösztönt nem nagyon. Ezért van pl. hogy aki felakasztja magát, az akasztás után elkezd önkéntelenül kapálózni, mielőtt meghal.
2012. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
79%

Én vagyok a 20/L megint. :D Gondolkodtam, aztán eszembe jutott valaki. Van egy nagyon nagy kedvenc brit színészem, Benedict Cumberbatch (Hogy a szarban lehet ilyen idétlen egy névvel élni? XD) . Most mondhatod nyugodtan, hogy neki könnyű, mert hogy aki híres, azt mindenki imádja és a bugyik maguktól csusszannak le a közelében, de keress rá. Mint pasi elég csúnya szegény (általában azt mondják, a mosoly mindenkinek jól áll... nah, neki idétlen a mosolya:D), de olyan a kisugárzása és a tehetsége, hogy egyszerűen megszerettem. Gondold el, hogy egy béna névvel és egy ilyen fizimiskával milyen lehet bemenni mondjuk egy meghallgatásra, kezdő színészként, egy olyan iparágban, ahol ott a sok szebbnél szebb ember.


Ha találsz magadban valami olyat, amire az emberek felfigyelnek, akkor meg vagy mentve. A saját tökéletlenségeddel való küzdelemre szerintem két nagyon jó mód van.

1, Legyél iszonyatosan optimista. Marha nehéz, tudom én, szinte már naiv szinten túlnézni minden rosszon.

2, Röhögj magadon. Nekem ez vált be, direkt viccet csinálok a saját hibáimból, néha már olyan szinten, hogy az sértő magamra nézve. Nevetek egyet és kész. :)

2012. jún. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!