Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a vásárlás...

Mit tehetnék a vásárlás mániám ellen? (lent bővebben)

Figyelt kérdés

Imádok vásárolni, amikor csak pénz kerül a kezembe elmegyek és akármire de azonnal elköltöm.

Kajákra, ruhákra, kozmetikai termékekre...

Nem bírok rendesen elsétálni egy bolt mellett, mert érzem hogy be kell mennem valamiért, akármiért de csak hogy nézegessek, és ha van nálam pénz vegyek valamit.


:(


2009. júl. 4. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
detto, szerintem ne vigyél magaddal pénzt, ésenm bírom kontrollálni :) 27/L
2009. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
eppen most ragom a ferjemnek a fejet hogy vigyen vegyen nekem nadragot mert mar lassan minden gatyom szorit kismama vagyok:) de nem kell sokaig ragni mert elvisz csak nem szeret velem boltba jonni mert nem akarok kijonni...
2009. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
73%

21:26 nem inkább a fülét? :)

amúgy szerintem azt mondogasd magadba ha vmi megtetszik:

"nem,ez nekem nem kell,hisz van nekem ennél jobb is,és mi van ha ez nem válna be?"

és egyszerűen csak sétálj el:)

2009. júl. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe: [link]

:)

2009. júl. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

boltkóros-Naplója:D

köszönöm, de, őszintén szólva, nem sokat segítettetek..:#

2009. júl. 5. 09:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Erre én is hajlamos vagyok :) Sokáig nem is gondoltam bele, hogy mennyi pénz megy el ilyen semmiségekre. Csak megvettem amiről éppen úgy gondoltam, hogy kell. Most viszont olyan helyzet adódott, hogy félre kell raknunk egy nagyobb összeget, és emiatt muszáj odafigyelnem és visszafognom magam. Erre van egy módszerem. Naponta írom, hogy mennyit költök. És egy hónapra előre összeírom, hogy milyen kiadásaim lesznek, azon felül mennyi marad kajára megy egyéb ilyen kiadásokra. Így amikor már látom azt, hogy lassan elfogy az a pénzösszeg amit erre a célra tettem félre, akkor mindig sikerül valamennyire visszafognom magam. Ja, és én sem viszek sok pénzt magammal, nehogy bűnbe essek. :)
2009. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

8:44-es vagyok.

Épp azért linkeltem, ha lehetőséged van rá, nézd meg! Bugyuta kis film, de a vásárlásmániás lánynak is sikerül a végén kilábalni eme "függőségéből". Igazából az nem megoldás, hogy nem viszel magaddal pénzt vagy kevesebbet veszel, hisz az lesz a vége, hogy megtetszik valami és visszamész megvenni. Tehát ez sem a legjobb. Ezt csakis magadnak kell keményen elhatározni (ahogy a filmben a lány is), hogy igenis meg tudod állni, hogy ritkábban vásárolj. Nem szabad egyből arra hajtani, hogy teljesen szakadj el a vásárlástól, csak csökkentsd szép lassan a dózist. Pl. ha eddig hetente 2X jártál plázába, akkor most csak 1X tedd. Itt tényleg csak Te tehetsz ez ellen! Esetleg a pénzből mindig tegyél féle akár egy kicsit is. Pl. kapsz 5 ezret, tegyél el belőle 1 ezrest. Aztán majd menni fog nagyobban is, ha már látod, hogy ezt neked sikerült megtakarítani SAJÁT MAGADNAK! Netán lehet valami célod, amire gyűjtesz és hasznosnak itéled. Igaz, az is költekezés, de mégis más. Mondjuk célod, hogy eljuss XY helyre nyaralni és ezt veszed a fejedbe, ezért teszel félre pénzt. Szóval én nem mondom, hogy ne vásárolj, meg hát sok lány vásárolgat, csak redukáld le jelentősen! Szorítok Neked! Csak ügyesen! :)

2009. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne vigyél magaddal pénzt, csak amennyi feltétlenül szükséges és bankkártya se legyen nálad. Esetleg számold össze, hogy egy hónapban mennyi pénzt költesz el felesleges dolgokra és találd ki, hogy azt mi értelmesebbre lehetne fordítani.

Ha ez tényleg komoly mértékű és nem csak annyi, hogy néha veszel egy-két felesleges apróságot (nőből vagyunk, ki nem vesz?:)) akkor érdemes azon elgondolkodni, hogy mit pótolsz ezzel, miért vígasztalod magad akkár tudatalatt is a vásárlással, magad megajándékozásával. (nem véletlenül írom ezt, én is ezt csináltam, bár nem sok pénzt költöttem el, de az is önvígasztalás volt.)

Ha pedige gyedül nem tudsz változtatni, akkor érdemes pszichológushoz fordulni, mert egy komoly vásárlásmánia ugyanolyan függőség, mint a gyógyszer vagy az alakohol, amiből egyedül nem biztos hogy ki tudsz jönni.


Ha én sem segítettem, akkor elnézést, csak kérdeztél, hát leírtam a választ:)

2009. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

BBC Prime és a ZoneClub TV adókón szokott menni egy kegyetlen jó sorozat erről. Vásárlásmániás, eladósodott emberkékről szól, akiket két pszichológus próbál rendbe tenni egy hónap alatt. Nem tudom h van-e ilyen adód ill. h most megy-e ez a sorozat valamelyiken (a ZoneClub-on Vásárlásfüggők volt a címe), uh röviden leírom mit csinált a két pszicho.


Először átnézték mire költi a zsét a "beteg", majd jött a sokkterápia: az illető lakását telerakták pl. cipővel, ruhával, stb., amire mániásan költött.


Ezután "hidegzuhany": 1 héten át minimális összegből kellett kijönnie a betegnek, mondjuk kb 5-10 ezer Ft-ból. Ebből kellett kajálni, szórakozni, munkába járni, mindent. Ha ez sikerült, egy kis önbizalmat adott a páciensnek.


Ezután egy reális költségvetést csináltak az illetőnek - persze a fő cél az adóság visszafizetése volt - és ehhez kellett tartania magát.


Közben tanítottak nekik "trükköket": hol, hogyan lehet menő cuccokat olcsón szerezni (pl. second-hand, internet, csere-bere, outlet), hogy lehet olcsón szórakozni shoppingolás helyett(pl. múzeum, pik-nik, kirándulás, kávézás barátokkal), olcsón szórakozni (pl. házi készítésű koktélok, kaják); illetve hogy hogyan tudnak egy kis plusz pénzt szerezni a korábban megvásárolt cuccok eladásával (pl. internet, bolhapiac)


Közben az egyik pszicho beszélgetésekkel megpróbálta visszavezetni hogy mi történt a beteg életében ami ide vezetett.


Ha valahogy eléred ezt a sorozatot feltétlen nézd meg, lehet h internetről is le lehet tölteni, nem tudom. Amúgy ha tényleg betegesen vásárolsz, adósságod van emiatt, vagy nem tudod pl a rezsit, kaját fizetni, esetleg keress fel egy pszichológust. Általában ez a fajta vásárlás pótcselekvés, valamit helyettesítesz vele, ami hiányzik az életedből. Legtöbbször ez a szeretet vagy az emberi kapcsolatok, esetleg alacsony önértékelés, de ehhez már tényleg doki kell. Jobbulást kívánok!

2009. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én is ebben a mániában szenvedek(szenvedtem)valamikor tudom kontrollálni valamikor nem!De nem viszek magammal annyi pénzt hogy nagyon költekezhessek!Bár csak kissebb dolgokkal vagyok így szerintem 3000Ft-ból veni 2 felsől és pár bizsut nem nagy dolog,mások is megteszik!Sőtt!Valak 5000 ft-ért vesz 1 db felsőt és mégsem érez bűntudatot!!!!!
2009. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!