Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság előtt hogyan...

Öngyilkosság előtt hogyan viselkednek az emberek? Miből lehet észre venni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 22:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Egy éve tart ez az "ideiglenes". Turkászhoz menni sem merek,már nem is akarok :(
2012. jún. 27. 23:21
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem akarsz te meghalni szerintem, te csak "majd' meghalsz" , hogy valaki segítsen, de nem kapod meg senkitől :(

Megértem, hogy nem mersz pszichológushoz menni, de azért megpróbálhatnád. Nekem is szükségem volt rá, iszonyúan féltem, mert alapból egy szorongós, félénk ember vagyok, de végül erőt vettem magamon és segítséget kértem, és kaptam, és ha nem is vagyok jól még, de fényévekkel jobban, mint előtte!

Pedig az első hely, ahová mentem egy hatalmas pofon volt számomra, a doki le se sz*rt, közölte, hogy felír gyógyszert, semmi bajom, ne is menjek vissza hozzá.

Én azt hittem, utána kinyírom magam, de végül nem tettem meg, máshonnan kaptam segítséget

2012. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Szolnokon vagy Kecskeméten van aki bevállt valakinek? +Egyáltalán mivel tudna meggyőzni a bogyón kívül hogy van bárminek is értelme?Kételkedem :(
2012. jún. 27. 23:30
 14/28 anonim ***** válasza:

nemár :( amúgy a barátodnak küldök 2 nagy pofont, hogy nem figyel rád oda jobban ... :D


nem tudom mit írhatnék még amúgy, de szeretnék neked segíteni (mármint abban, hogy kicsit átgondold ezt a dolgot).

Egy kicsit össze kéne szedned most magad és megpróbálni egyesével megoldani a dolgokat, nem lehet mindent egyszerre de lépésenként... És a pszichológustól meg nem kell félni, menjél el nyugodtan hozzá

Esetleg próbáld meg azt is, hogy minden este írsz egy listát amit másnap meg szeretnél csinálni, lehet akármilyen apró dolog is pl kimenni az utcára, aztán szépen megcsinálni őket. Sokkal jobban fogod érezni magad 1-1 nap után

2012. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Hát oké :/ Megpróbálom.Talán 1-2héten belül elnézek dokihoz,de:

oda kell beutaló v simán oda is mehetek?

2012. jún. 27. 23:35
 16/28 anonim ***** válasza:
A legjobb ha háziorvostól megkérdezed, hogy a városban hol van TB támogatott és adja meg a számot hozzájuk, aztán felhívod őket és kérsz egy időpontot. Vagy netről is kikeresheted, de nem minden városé szokott fent lenni
2012. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Sok TV2-est néznek.
2012. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:

Ha van rá időd, szerintem kezdj el sportolni!


Ja, és természetesen jobbulást! :)

2012. jún. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
én is elindultam lejtőn,míg végül nagy nehezen rávettem magam arra, hogy befeküdjek Tündérhegyre. [link] Ott hasonló eseteket kezelnek mint te. Szóval csak enyhe esetek vannak, nem zártosztály, nem az őrültek vannak ott. Hétvégente hazaengednek. Minden nap van valami foglalkozás, terápia. Hétvégente haza lehet menni. Kevés a három hónap ahhoz hogy meggyógyulj, de elindít egy folyamatot, és közben sok mindenre rájössz ott. Valamint jó érzés hogy látod nem vagy egyedül ezekkel a problémákkal. Ha gondolod nézd meg, érdeklődj utána. Egyébként ott mondták, hogy az öngilkosság gondolata, és a tett között óriási mérföldkőnyi távolság van. Nagyon betegnek kell lenni ahhoz hogy valaki azt megtegye. Inkább csak tényleg arról van szó, hogy az ember figyelmet akar kicsikarni, és tehetetlenségében ezzel fenyegetőzik.
2012. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Így mint Te! Felhívják magukra a figyelmet, jelzést tesznek.
2012. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!