Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság előtt hogyan...

Öngyilkosság előtt hogyan viselkednek az emberek? Miből lehet észre venni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 22:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Cry for help... ez a neve az öngyilkosság előtti állapotnak. Vagy segítséget igyekeznek kérni (mint te), vagy feltűnően megváltozik a viselkedés. Pl. egy depressziósnál elég feltűnő, ha egyik napról a másikra jó kedve lesz - ez általában azért van, mert kitalált egy öngyilkossági tervet és minden eszköze megvan annak kivitelezéséhez, mindent elrendezett (indokolatlan eufória).
2012. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Bár az öngyilkosság rendkívül komplex, multikauzális jelenség, mégis körvonalazható több olyan tényezô, amelyek fennállása esetén a suicidium esélye jelentôsen megnô. Az öngyilkossági rizikófaktorok klinikai elôrejelzô értéke rendkívül különbözô mértékű. A suicidium pszichiátriai, pszichoszociális és demográfiai rizikófaktorait a következôképpen csoportosíthatjuk:


Elsôdleges rizikófaktorok


1. Pszichiátriai betegségek: depresszió, schizophrenia, alkoholizmus/drogabúzus


2. Megelôzô öngyilkossági kísérlet(ek)


3. Suicidium a családban


4. Az öngyilkossági szándék/halálvágy kommunikációja


5. Csökkent központi idegrendszeri szerotoninaktivitás, illetve alacsony szérumkoleszterin-szint


Másodlagos rizikófaktorok


1. Kora gyermekkori veszteségek (szülô halála, válás)


2. Izoláció, magányosság


3. Munkanélküliség, komoly anyagi problémák


4. Súlyos, negatív életesemények


5. Dohányzás


Harmadlagos rizikófaktorok


1. Férfi nem


2. Adolescens/serdülôkor férfiaknál, idôs kor nôknél


3. Vulnerábilis periódusok (tavasz, premenstruum)


A másodlagos és harmadlagos rizikófaktorok elôrejelzô értéke önmagában igen csekély, de ha egyidejűleg egy vagy több elsôdleges rizikófaktor is fennáll, az öngyilkossági kockázat komolynak mondható.

2012. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Elsődleges : gondolom depi van,alkeszság is biztos lehetne ha lenne pénzem...Kísérlet rég egyik szülőnél volt,5ös pont nem, tudom :/

Másodlagos: háááát...a dohányzáson kívül mind a 4 (1esnél sz válása)

Harmadlagos nincs.

Szóval ez alapján?

2012. júl. 12. 09:04
 24/28 anonim ***** válasza:

Ilyet ne csinálj...biztosan nagyon sok embernek számítasz. sokkal többre mennél ha többet kommunikálnál, akár egy psichológust is ajánlok..


Nekem volt egy barátom, 3 éve lett öngyilkos, semmit sem lehetett észrevenni rajta, szombat este még együtt buliztunk, vasárnap meg kaptam a szomorú hírt... több mint fél évig ki voltam... inkább értékeld át az életed

2012. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én két éve voltam a mélyponton, havi 60ezret kerestem a világ legrosszabb munkahelyén, hazafelé egy lyuk volt a tömegben ott ahol álltam mert bűzlöttem (kukás voltam).

A régi barátaim mind fősulira mentek, én meg értségi előtt otthagytam a sulit... aztán csak úgy elrepült 4-5 év semmittevéssel... 0 barát, 0 pénz(amit kerestem, azt el játék-gépeztem, meg elcigiztem és ittam)... arról, hogy barátnőm legyen, nem is álmodtam. Egyszer részegen beszélgettem egy részeg csövessel aki "vándor filozófusnak" nevezte magát, de a lényegen, hogy csöves volt számomra ez nem változtatott... elmesélte az életútját, másnap kijózanodva elgondolkodtam, és rájöttem, hogy ha vacak az életem, azon csak én változtathatok.

Leszoktam a cigiről, alkoholról, játékgépezésről, 2 hónap múlva meglepődve tapasztaltam, hogy 60e sokkal több mint amennyinek addig hittem, következő szeptemberben, beiratkoztam értségire, és különbözeti vizsgákkal elvégeztem 1 év alatt. Most programozást tanulok, és tervben van a marketing, ugyanis már most abból élek, gerillamarketingből...

Az iskolákban rengeteg új barátot szereztem, a legjobbak tudnak az előéletemről is és nem ítélnek el, sőt tisztelnek, amiért ekkorát tudtam változni... Azóta barátnőm is van, aki minden percemet gyönyörűvé varázsolja... Egyetlen egy negatívuma van, most már nincs helyem a buszon...

2012. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
# 24/25 A kommunikáció nekem nem megy :/ és nem számítok senkinek,kiheverik ha eltűnök...
2012. júl. 20. 08:52
 27/28 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya ugat, az nem harap. Aki csak fenyegetőzik vele, az még nem érett meg rá. Szeirntem nagyon is a vihar előtti csend, a végső belenyugvás az ami jobb jel lehet.
2012. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha lenne egy kikapcsoló gomb rajtunk, kihalt volna már a nemzet. Velem az élen :D

Élni különben nem azért "kell", mert másoknak hiányoznánk, hanem mert... :D lehet, ha tudnám, nem olvasnék depis kérdéseket... szóval nem tudom. Ösztön.

2012. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!