Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor legyek öngyilkos?

Anita22 kérdése:

Most akkor legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon elfajultak a dolgok, olyannyira nem foglalkoztam senkivel, semmivel, hogy felhalmoztam egy csomó adósságot, hazudoztam össze-vissza, állatira lusta voltam,és még vagyok. Úgy érzem mindent elrontottam, most mindenki engem, szid, utál, és ki akarnak rakni itthonról. Nem tudom hogy hozzam helyre a dolgokat, hogyan nyerjem vissza mindenki bizalmát. Szerintem már nem lehet, és jelenleg munkát is keresek, de nem találok, egyre idegesebb vagyok, és csak ront a helyzeten hogy egyfolytában baszogatnak. Régen is gondolkodtam öngyilkosságon de soha sem mertem megtenni. De most meg fogom, mert ezt nem csinálom tovább, nem érdekel már senki, és gyűlölök mindenkit tiszta szívemből, nem tudok szeretni. Egy önző, gonosz ember vagyok, nem tudok megváltozni, segítség kéne, egyedül nem megy semmi. Egy ilyennek mint én nincs helye az életben. Sokan mondják nekem hogy milyen egy szép, csinos nő vagyok, de 23 éves létemre semmi eszem nincs. Lenne, csak én nem akarom, mert már az élettől sem akarok semmit, soha semmi nem jött össze, így nincs értelme élni. Arra gondoltam, hogy alaposan megszervezem a halálom, mindenkinek levelet írok, elbúcsúzom személyesen is, meglesz hogy pontosan mikor, hol és hogyan teszem meg a dolgot. Úgy érzem, nincs más választásom. Már nagyon sokszor próbáltam megváltozni de nem sikerült, csak rosszabb lett, és mikor jól csináltam mindent, akkor is bántottak, ennek köszönhetően estem vissza megint. Voltam már pszichiáternél is, szedtem antidepresszánst is de nem használt semmit. Elegem van, azt hiszem ennyi.
2012. júl. 13. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha eldöntötted, akkor minek teszed fel a kérdést? Ezzel a hozzáállással tényleg nem fog semmi összejönni. Tapasztalatból mondom. Mikor úgy álltam hozzá mindennek, hogy igen, ez nekem sikerül, erre képes vagyok, mintha minden akadály elállt volna az utamból. Néha érnek még kudarcok, na és? Küzdök. Jelenleg még mindig egyáltalán nem vagyok rendben lelkileg, de folyamatosan küzdök, és remélem hamarosan jól leszek. Ne adj fel rögtön mindent, annak semmi értelme.
2012. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sosem késő ezt ne feledd. Képes lennél mindenről lemondani ami még rád vár? 23 éves vagy én se vagyok amúgy sokkal idősebb (28) de ne add fel, nem szabad elfelejtened, hogy onnan nincs vissza út és ezt nem akarhatod!
2012. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Te leszel a legnagyobb lúzer ha most öngyilkos leszel.

Tessék bemenni a munkaügyi kp-ba jelentkezni. Utána hazaballagsz írsz egy csodálatos önéletrajzot. Végig gondolod, hogy a környékeden milyen helyek vannak ahol esetleg tudnál dolgozni. Leírod a címüket, telefonszámukat miközbe írsz mindegyikhez egy motivációs levelet. Beadod őket ezekre a helyekre. Ha ez megvan akkor úgyis kell egy kis idő amíg vissza jeleznek és ez az intervallum pont megfelel arra, hogy a családoddal leülj beszélni, bocsánatot kérni a viselkedésedért és tetteidért.

Légy felnőtt! A problémákat meg kell oldani és kész. Nincs mese!

2012. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdést, most komolyan.


Szerinted ilyenre mit lehet válaszolni? Hogy mondaná már bárki is, hogy öld meg magad?


Amúgy ha megölöd magad még jobban fog utálni mindenki, mert egy gyáva féregnek fognak tartani, aki elmenekült a problémái elől és lelkiismeret furdalást akart kelteni mindenkiben. Mindenki úgy fog emlékezni rád, mint aki ahelyett, hogy helyrehozta volna a dolgait, inkább másokat zsarolva kinyírta magát. Gratula. Ez lesz eddigi cselekedeteinek csúcspontja. Megkoronázhatod vele a sz@rt amiben elmerültél. Garantáltan lúzer leszel mindenki szemében. Nem oldasz meg vele semmit, csak bosszúságot okozol ezzel is mindenkinek. Direkt. A világ legönzőbb dolga amire készülsz.


Ha ennyire el vagy keseredve költözz inkább új helyre és kezdj új életet tiszta lappal ismeretlen emberekkel, aztán majd ha helyrejött az agyad visszamész és rendbe teszed a többit is.

2012. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az lenne a legegyszerűbb, megfutamodni a felelősség elöl és ráhagyni a családodra a sok adósságot. Nagyon önző vagy, csak magaddal foglalkozol még mindig. Azzal nem törődve hogy a családodnak fájdalmat okozol és nagy terhet raksz a vállukra.

Az hogy megváltozz csak rajtad múlik és igenis sikerülhet, de erre is könnyebb azt mondani ááá ugysem menne. Nagyon sajnálom a családodat.

2012. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A családom egész életemben bántott engem, testileg is meg lelkileg is, a legtöbbször jogtalanul! és ezt az ismerőseim is látták. Megérdemelnék, nem szenvednének mondjuk már miattam sőt talán még örülnének is, azt mondják nem, de szerintem meg igenis! Tartozásaim egyébként csak néhány ezer, tízezer forint és csakis a családomnak tartozom.
2012. júl. 13. 10:35
 7/17 A kérdező kommentje:
Szóval a halálommal tennék jót a családomnak, hát pl. anyám fel se keres soha ha én őt nem, ebből is látszik, hogy nem szeret, nem érdeklem őt sem, nem fájna senkinek ha én már nem lennék.
2012. júl. 13. 10:38
 8/17 anonim ***** válasza:
A "civilizált" társadalom áldozata lettél. Ahol az emberek mindig többet akarnak, mint amire valójában szükségük van. Többet akarnak, mint ami a közelükben lévőknek van. Jártál mostanában a természetben? Ideje lenne kirándulni egy kicsit az idiótáktól távol, és szebbnek fogod látni a világot.
2012. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne legyél soha se öngyilkos. Mindig van kiút, mindig van lehetőség megváltozni! Tinédzser koromban egy elég tehetségtelen embernek tartottam magam. Nem tudtam se rajzolni, se hangszereken játszani, lusta voltam tanulni, komolyan szinte semmihez nem értettem. Aztán találtam magamnak egy hobbit. Elkezdtem fordítgatni mangákat angolról magyarra majd később japánról angolra is. Megtanultam emiatt japánul, láttam célt magam előtt. Egyre több és több nyelvet akartam megtanulni hogy más nyelvekről is fordíthassak. Nagyon élveztem és hivatásos fordítóként láttam magam a jövőben. Társadalmi életemet természetesen fenntartottam mellette, de legtöbb időmet lekötötte a számítógép. Az egyetem első évében (japán-szak) elkezdett fájogatni a kezem. Nem nagyon foglalkoztam vele, ugyanúgy fordítottam. A fájdalom viszont napról napra rosszabb lett. Aztán hirtelen elmúlt. Majdnem egy teljes hétig boldogan fordítottam (reggeltől - estig). Egy éjszaka arra keltem fel hogy valami elképesztő fájdalom hasít a bal kezembe. Égett, szúrt, zsibbadt. Elkezdtem visítozni és a szobatársaim is felkeltek. Bevittek a kórházba ahol megállapították hogy ínhüvelygyulladásom van. Méghozzá már eléggé előrehaladott állapotban. Befektettek, 2 napon belül lebénult a kezem könyékig és egyre csak haladt felfele a bénulás. Megműtöttek és közölték velem hogy nem folytathatom a fordítást. Heteken keresztül teljes letargiában voltam. Minden fekete volt számomra. Ellöktem magamtól a barátaim, a családom. A párom leült elém és megkérdezte: Tényleg ennyire szereted a fordítást?

Miután elvégeztem az alapképzést átmentem tolmács szakra és azóta 5 nyelven beszélek anyanyelvi szinten, sok különleges helyen jártam, rengeteg országban dolgoztam és úgy hiszem (most már) hogy nem baj hogy akkor az történt. Elvágtak előttem egy utat de nyitottak egy másikat. Igaz, hogy nem ugyanolyan, de mindkettőt élvezem és nem bánom hogy így alakult. A barátaim azok után (jó sok mindent mondtam és többnyire undorító dolgokat) csak nagyon nagyon sok beszélgetés, találkozás és új közös élmények során tudtam visszaszerezni. A családomtól picit eltávolodtam, de most így már egy baba is úton van, azt hiszem sikerült teljesen visszaszereznem őket. Mindenhez csak idő kell, és neked még van bőven. Szóval ne nyalogasd a sebeidet otthon, hanem gondolkozz el a lehetőségeiden (akár külföldre való költözésen) és kerss egy álmot amit megvalósíthatsz!

2012. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Eleve megosztani egy ilyen jellegű kérdést és problémát egy ilyen oldalon..érdekes. Én úgy gondolom aki öngyilkos akar lenni,az nem beszél és figyelmeztet,hanem meg is teszi. Itt annyi a probléma,hogy a család egy jó nagy p*raszt és nekik kéne orvosoz menni,mert ha igaz amiket leírtál így nem lehet viselkedni. Szerintem keress barátokat,kapcsolatokat.. Szép lassan küzd fel magad nézz valami munkát és szűntesd meg velük a kapcsolatot,ha egyáltalán a bántáson kívűl van valamilyen kapcsolat is. Ők tesznek depresszióssá.. Valamilyen módon ki kell zárni azokat amiket mondanak..próbálkozz.
2012. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!