Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszichiáterhez vagy...

Forduljak pszichiáterhez vagy egyszerűen túlvállaltam magam? Nem bírok a gyerekeimmel foglalkozni csak minimális mértékben, nem bírok erőt venni magamon és alig várom hogy elkezdődjön az óvoda.

Figyelt kérdés
Bővebben, 3 kicsi gyerekem van , a férjem sokat dolgozik, de ez régebben is így volt már megszokhattam volna. Azt vettem észre hogy hetek óta nem tudom semmire rávenni magam, ülök a "romokon" nehezemre esik bármit is megcsinálni. A gyerekek (csúnya dolog tudom) de halálosan idegesítenek alig várom hogy este letegyem őket aludni. Nem bírom magam rávenni hogy foglalkozzak velük, nem tudom őket rendesen nevelni. Kimozdulni is utálok. Magán pszichológust nem engedhetek meg magamnak és nem tudom ugyan mit segítene ha állandóan csak panaszkodnék valakinek. Nem ilyen anyát érdemelnének a gyerekeim borzasztóan őrlődök.
2012. aug. 19. 15:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az elmondottak alapján tipikus depressziós tüneteid vannak. De ez gyógyítható, vagy legalábbis enyhíthető. Kezdd a háziorvosnál, és ne beszélj róla senkinek, ha nem bízol az emberekben. Az orvost köti a titoktartás. A gyógyszerészt is. A párodnak persze tudnia kell.

A depressziós ember beteg, nem "bolond". De nagyon eltérőek az esetek. Van, akinek elég, hogy jól kibeszéli magából, másoknak meg hosszadalmasan kell beállítani a gyógyszerét.

Bátorságot és kitartást kívánok, de lépned kell valamit, mert helyetted senki nem teszi meg.

2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy elvileg köti a titoktartás, mégis valahogy itt mindig minden kiszivárog!! az asszisztenstől? vagy nem tudom....a férjem szerint csak nehéz az élet az a bajom...tehát ha neki nem kéne ennyit dolgoznia és többet lennénk együtt az mindent megoldana, dehát ez nem fog változni mostanában, lehet soha.
2012. aug. 19. 21:25
 13/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha pillanatnyilag semmi lehetőséget nem látsz a változtatásra, próbálj meg elgondolkodni azon, hogy egy csomó embernek rosszabb mint neked, és szedd össze, hogy neked miben jobb az életed, mint másnak (esetleg az ismeretségi körödben). tudom, ez így furán hangzik, de minden relatív, nézőpont kérdése. Nekem annak idején ez segített. Hátha neked is fog.

Gyesen voltam, amikor ilyesmi közérzetem volt, mint neked. Szerencsére el tudtam menni egy pszichológushoz. Egy órán keresztül meséltem neki, hogy mi bajom. A végén megbeszéltük a következő találkozót, és házi feladatnak adta ezt a kérdést: Miért gondolom, hogy nekem rosszabb mint másoknak? Elgondolkodtam rajta, és pár nap múlva lemondtam a terápiát. Egyszerűen elmúlt a rossz hangulatom.

Lehet, hogy te nem pont ugyanabban a cipőben jársz, mint én annó, de egy próbát megér, ártani nem árt és nem kerül semmibe.

2012. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
lehet, hogy nem vigasztal amit most leírok, de lehet, hogy csökkenne a bűntudatod, ami úgy látom az alapja annak, hogy nem érzed jól magad...nekem egy szem tündéri kislányom van, és a születése óta depressziós vagyok, a terhesség eufórikus volt, azonban ahogy kibújt a pocakból, elütött a vele járó felelősség, megfelelés, az életem megváltozása, a korlátoltság, a párom hiánya, mint egy 10 tonnás kamion...hogy soha nem lesz már olyan mint régen...szerencsére nem tudtam belesüllyedni, mert fantasztikus családom van, így 8 hós kora óta el tudtam menni egy héten 1-1 órácskára vásárolni, barátnőzni, mert nem bírtam otthon ülni..most, 2-3 éves kora között hullámokban rám-rám tör mert elköltöztünk anyuméktól, a párom még többet dolgozik, és olyankor én is, mint ahogy te is leírtad, csak ilyen "ridegtartásban" tudok vele foglalkozni. Sajnos én is megvárom, míg eljutok arra a pontra, hogy nem bírom tovább, szétszakít a fájdalom, hogy rossz anya vagyok...és akkor erőt veszek magamon, és hívom tesómat, a barátnőmet, vagy bárkit, hogy vigyázzanak rá, és megyek olyan dolgot csinálni, ami feltölt, amitől felpezsdülök. Ezen sajnos csak Te tudsz változtatni...át kell értékelned a gondolataidat, és kitörölni a beidegződéseket. Szerinted minek örülnek jobban a gyerekek? Ha egész hónapban egy fásult, kiégett anyuka van velük, vagy ha hónapban eltűnsz a színről pár órára, vagy 1-1 napra, és egy üde, játékos, türelmes, szeretetet adni képes anyuka vigyáz rájuk? megfontolandó...de ehhez neked kell felállni, és megtenni a lépéseket, nem beleragadni, mert az állapotodon igen is csak te tudsz változtatni. Lehet, hogy az első alkalmak nem lesznek olyanok amikor elmész, mint amikor előttük mozdultál ki, én is a mai napig többször hazatelefonálok, helyzetjelentést kérek. De ez normális :) kitartást, és sok erőt és bátorságot kívánok Neked, és legfőképp ne legyen bűntudatod! A gyermekeid biztosan így is imádnak , hiszen Te vagy az anyukájuk ;)
2012. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 bodnar edit ***** válasza:
Nagyon sajnállak téged jó lenne ha leírtad volna hány évesek azok a gyerkőcök.Nézd írasd be bölcsibe, oviba. és mintha válaszaidban úgy olvastam volna, hogy suliba is jár egy. Szóval ha nincs otthon egy sem , persze csak egy időre gondoltam, többet pihenhetnél . Fodrász napozás, lakás átrendezése, vásárlások , kádban gyertyafénynél zene mellett pihenés. Ennél rosszabb anya már nem leszel, mert így sem vagy az. Te sokat foglalkozol így is velük, ezét is vagy fáradt. És így szétesve is rájuk gondolsz ugye, hidd el ha egy rövid időre szakemberekre bízod őket és akár vállalsz egy 4 órás melót is ahogy előttem ajánlották meglátod lassan lesz erőd és örömöd a gyermekeidben. Legyen erőd és bátorságod változtatni! És ne foglalkozz a falu szájával, nem ők érzik kimerültnek magukat.Sok sikert!
2014. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!