Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ilyen esetekben?...

Mit tegyek ilyen esetekben? Van valami kevésbé egészségromboló megoldás?

Figyelt kérdés
Az van, hogy nagyon gyors a gondolkodásom/felfogásom, és a beszédem is, tulajdonképpen túlpörgöm a szituációkat. Ez viszont igen kényelmetlen helyzetbe hoz az emberekkel való kontakt során. Amíg beszélnek hozzám szemtől-szembe nagyon lassúnak tartom azt a sebességet, ahogyan beszélnek, és egyszerűen nincs kedvem/erőm végighallgatni őket, mert elunom a mondanivalójukat a felénél.Vagy már előre tudom mit akarnak mondani, mert szinte "olvasom" a beszédüket. Én meg ugye gyorsan ledarálom az én mondanivalómat. Próbáltam már lassítani, de akkor úgy éreztem mintha le lennék korlátozva. Így leginkább a társasági élet perifériájára szorultam, visszahúzódónak tartanak, pedig teljesen másról szól a dolog...Most nyugtató teákat szedek, hátha lecsillapodok, de még 3 nap alatt a napi 1x-es teázgatás nem nagyon érezteti a hatását.

2012. szept. 15. 21:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 18F
2012. szept. 15. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Hallgasd a Hofi: Próbálj meg lazítani c. slágerét. A You Tub-on bizti fenn van. Amit leírsz annak nincs betegség jellege. A koroddal jár. Hallgass zenét. Jó ritmust ad. Tánc közben sem lehetsz gyorsabb a zenénél.
2012. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm, akinek mániás depressziója van, hasonlóan írta le a mániás fázist, mint amit te írsz.
2012. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy betegség, cimbora, és nem erény! Kérjél tanácsot orvostól ( a háziorvos is megteszi), ezt teával nem lehet megoldani.
2012. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vágom miről beszélsz

túl sokat vagy szaremberek között

2012. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!