Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is szédeleg mostanában?

Más is szédeleg mostanában?

Figyelt kérdés

Pár napja, kb egy hete szédelgek. Hajlamos vagyok a pánikra, de próbálok nem megijedni és arra gondolok, hogy hátha a frontok miatt van.

Olyan szédülés, hogy mintha a fejem, az agyam később érné utol a testem, mintha lemaradna útközben :D Vagy ha ülök, akkor is van, hogy beleszédül a fejem, olyan mintha el is rántanám a fejem időnként, de ez nem tudom, hogy látszódik e vagy csak én érzem.

Régebben is éreztem ilyet, pl iskolában stresszes helyeken, tehát nem új dolog.

Mitől lehet ez? Olyan mint valami idegi szédülés.

Most elkezdek magneB6ot szedni, az van itthon, remélem használ.



2012. szept. 25. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel megsegítve a válaszommal, de azért leírom.

Én teljesen ugyan így vagyok ezzel! Nekem sem új keletű a dolog, de mostanság állandósult. Igaz nálam most elég stresszes életszakasz van.

2012. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
velem is előfordul
2012. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

valamennyire megnyugtat, gogy nem vagyok egyedül ezzel, közben találtam régebbi kérdést is, más is írt ilyen szédülésről. Elég rossz. És ha stresszelem magam, csak egyre rosszabb, de az biztos, hogy idegi, mert már gondoltam arra, hogy valami érszűkület van az agyamban :S

Nekem is van stressz az életemben, gyász, egy közeli családtag, de ez ellen nem tudok tenni, idővel javul...

Van valami praktikád, amivel enyhíteni tudod a szédülést?:

2012. szept. 26. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag hamar el szokott múlni. De le szoktam feküdni ilyenkor, ha tehetem.
2012. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenhol ezt lehet most hallani: fejfájás, szédülés, érzelmi mélypontok.

Szóval tényleg nem vagy vele egyedül.

Próbáld meg a váltakozó vízhőmérsékletű zuhanyt, lehet, hogy a vérellátással van gond.

2012. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálam is többek között gyász is van.

Én elkezdtem futni, és kezdek kicsit helyre jönni. Még csak most kezdtem, de ezzel a kevés kocogással is elértem, hogy estig teljesen megszűnt ez a szédülés, sőt reggeltől fájt a fejem, de futás után abba maradt. Hosszútávon biztosan még jobb hatása lesz, a kitartást is növeli és endorfint is termel. Amúgy nálam a cigi is rátett szerintem, de ezt most úgy néz ki leraktam.

Ezen kívül citromfű, illetve levendula tea nyugtató hatású. Ilyeneket szoktam inni, néha veszek be valerianat, vagy valeriana relax-ot. A szédülést az utóbbi kettő nem kezeli, de a stressz ellen hatékony.

Valahogyan igyekezni kell a kiegyensúlyozott, nyugodtabb életért, ami manapság egyre nehezebb. Kitartást!

2012. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Azt hiszem én is mozgást választom, kb fél éve azzal szűnt meg, de aztán jött a nyári meleg, nem tudtam mozogni. Frontint szoktam néha bevenni a legkisebből felet, de most az se használt, muszáj lesz valamit kezdeni magammal.

2012. szept. 27. 19:49
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik az idő lehetett főként azok. Most, hogy felfrissült az idő, elmúlt:)))

Azért a sportot beiktatom!

Ti jobban vagytok?

2012. szept. 28. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezők!

Szédülni lehet az alacsony vagy a magas vérnyomástól. A front mind a kettőt befolyásolja. Ezért jó lenne egy ilyen frontos, szédelgős napon megmérni a vérnyomást, és annak megfelelően inni citromfűteát, vagy kávét. Mert nem mindegy!

2012. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy fokkal én is jobban vagyok, de a futást nem hagyom alább! ;-)
2012. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!