Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon ijesztő furcsa érzés...

Nagyon ijesztő furcsa érzés elalváskor?

Figyelt kérdés

Két egymástól kicsit különböző problémám van, bár ugyanaz az alapja.

Mindkettő az elalvás pillanatában következik be, olyankor amikor már nem vagyok teljesen ébren, de még nem is alszok teljesen.

Körülbelül olyan állapot, mint amikor mélyen alszok és hirtelen valaki felébreszt és az ébresztés pillanatában az a pár másodperc, amikor azt se tudom, hogy hol vagyok, de tudom, hogy már nem alszok.

- Először is beszélek az első fajtáról:

Kb másfél éve volt az első alkalom amikor tapasztaltam ezt. Mint ahogy már azt leírtam, elalváskor éppen abban a pillanatban amikor már alszol de még egy nagyon kicsit ébren is vagy, akkor jön rám ez.

Ez egy ilyen villanásszerű érzés. Leginkább az érzést ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor valaki nagyon megijeszt. Épp az ébrenlét és álom határán egy villanásra érzem, hogy egy nagyon nagyot nyilal a szivembe, mint amikor megijesztenek és felriadok.

Ezután amikor visszaalszok (kb 30-60mp múlva), akkor ugyanúgy abban a bizonyos pillanatban ugyanez lejátszódik. Ez megy sokszor akár 15-30szor is egymás után egy éjszaka.

Amikor már nagynehez el tudok aludni, olyankor már nem szoktam erre felébredni, illetve ha felkelek valamiért és visszaalszok olyankor se jön ez elő. Csak este elalváskor.

Először nagyon megijedtem, hogy mitől van ez, de mára már "hozzászoktam", de nagyon megvisel (főleg a második fajta, amiről mindjárt írok).

Első ilyen eset mint mondtam, kb 1.5 éve volt, a második kb rá 2hónapra, a harmadik kb 1 hónapra utána 2-3 hetente egyszer, mára pedig heti 2-3 éjszakám ilyen (a második fajtát is beleszámítva).

- A másik fajta:

Ugyanúgy kezdődik mint az első, tehát ugyanúgy az ébrenlét és az álom határán következik be. Viszont ez sokkal ijesztőbb.

Először egy álmom volt hasonló, ami arról szólt, hogy elraboltak, bedrogoztak és túladagolásom volt. Tisztán emlékszem még mindig erre az álmomra, emlékszem, hogy feküdtem egy ágyon, zsibbadt a fejem és mindenem, nem tudtam mozogni, nem tudtam beszélni, a fejembe és szivembe furcsa érzés volt és elsötétült minden.

Erre amikor felébredtem azt vettem észre, hogy úgy kapkodom a levegőt mint akit folytogatnak és aztán vissza sem tudtam aludni.

Ekkor volt először igazán "halálközeli élményem". Ez még körülbelül 1 hónapja volt, utána semmi ilyen nem volt. Most pár napja kezdődött el ez az új fajta dolog.

Tehát amikor elalszok, ugyanúgy a határon jön elő ez a dolog. Annyi a különbség, hogy nem riadok fel teljesen éber szintre és nem csak egy villanásig tart a dolog.

Itt nem olyan érzés van, mint az elsőnél, hanem mint az álmomba, olyan halálközeli érzés. Az a legrémisztőbb benne, hogy amikor bekövetkezik, akkor én félig ébren vagyok, tehát tudom, hogy én most itthon fekszek az ágyban, még a tv-t is hallom és értem, hogy mi megy benne, viszont fekszek, és érzem hogy zsibbad a fejem, ne mtudok mozogni, nem tudok beszélni és olyan érzés fog el, mint ha ezek lennének az utolsó pillanataim.

Amíg csak az első eset volt jelen, addig még képes voltam ezzel élni, de ez a második már nagyon kikészít. Valaki tudja, hogy mitől lehet ez és hogyan lehetne orvosolni?


A sablon kérdésekre a válaszok: nem drogozok, alkoholt 2hetente pár sör, nem kávézok, egyetlen káros a dohányzás (de próbálok megint, sokadjára leszokni róla). stressz sem ér különösebben több, mint az első eset előtt.


Valaki aki tapasztalt ilyet, vagy tud segíteni az írjon, előre is köszönöm szépen!



2012. okt. 22. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne megszűnt-e azóta, mert mostanában pont azt éltem át több alkalommal is, amit elsőnek leírtál. Nem tudtam volna így megfogalmazni, de amikor elolvastam teljesen magamra ismertem.

Nekem is a szívem kezd el nyilalni, de nem ébredek fel, hanem úgy érzem kezd megállni a szívem és érzem hogy meg fogok halni, párszor már láttam egy hosszú alagutat is.. aztán egy egyre erősödő zajt hallok és közben arra gondolok, hogy ha hagyom hogy elhatalmasodjon ez az érzés és nem ébredek fel, akkor a végén meghalok, de felébredni nem bírok saját erőmből ezért elkezdem erősen rángatni a lábam hogy felébredjek. Amikor végre sikerül felébredni akkor megnyugszom, de pár perc múlva elölről kezdődik az egész

Nekem akkor szokott ez előjönni, ha reggel felébresztenek aztán próbálok visszaaludni. Most 22 éves vagyok, korábban soha nem fordult elő ilyesmi.

Azóta tudja valaki, mitől lehet ez?

2015. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én is az elsőként leirtat tapasztaltam magamon. Legalábbis részben. A hasam tájékán, oldalamnál, szóval több részén éreztem a testemen. De nem nyilaló, megijesztős érzés volt, hanem annál sokkal erősebb, intenzívebb, fájdalmasabb. Mintha valaki belém ütött volna nagyon erősen, de közben mégis nyilalás szerű érzés volt. Nehéz szavakba foglalni. Nálam is, az elalvás pillanatban egymás után többször is.. aztán felébredtem, nem tudtam mi ez,csak hogy ijesztő és nagyon rossz .. aztán újra próbáltam elaludni, majd újra ugyan azok a szörnyű érzések, erős fájdalmas nyilalások voltak. És ez így ment egymás után sokszor.. amikor eppen ébren voltam, próbáltam megmozgatni magam az ágyban, kicsit felrázni, de nem ért semmit.. igazából "beletorodtem" mert tudtam hogy pár pillanat és újra érezni fogom. Volt, amikor már előre feszült a testem azokon a tajekokon, ahová nyilalt, talán védekezés keppen.. de nem ért semmit. Aztán valahogy nagynehezen elaludaltam.. igazán stresszes időszak van most az életemben, nem is alszom eleget, lehet összefügg vele .. de akárhol próbáltam utana olvasni, hasonlót sem találtam. Aztán belebotlottam ebbe a kérdésben. Valakinek lett valami új infókat erről a jelenségről?
2019. jún. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


22 éves férfi vagyok és nekem is az a problémám, mint amit az első pontban leírt a kérdező, alvás pillanatában furcsa érzés, nekem a szívem szúr be egy kicsit illetve furcsa, hideg érzés fut végig a mellkasomban, de van, hogy a torkomban is. Ez megy már három este, nem tudom kialudni magam. Esetleg valaki megtudta mitől van ez? Sikerült valamit tenni ellene?


Köszönöm a választ!

2019. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Azóta esetleg megoldás valakinek?
2022. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!