Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell helyesen szeretni...

Hogyan kell helyesen szeretni magamat, és embertársaimat?

Figyelt kérdés

Nem érzek nagy kötődést igazán senki iránt, még magamnak sem vagyok elég értékes ahoz, hogy valamit is kezdjek az életemmel. És még másokkal legyek kedves és figyelmes?

Már a gondolatától is elfáradok, ha arra gondolok, hogy megpróbáljak mindenkihez megértő, és kedves lenni.


Lehet, hogy én nem szeretem az embereket?


Nincs semmi, és senki, aki ösztönözni tudna, hogy pozítívabban lássam a világot.


2009. aug. 9. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Erre a kérdésre a válasz: Müller Péter Szeretetkönyv . szia
2009. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne másoktól várj megoldást,hanem magadat tanítsd.Ha olyan dolgokat teszel,ami miatt büszke lehetsz magadra nem fog nehezedre esni,hogy másokhoz is pozitívan állj.
2009. aug. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olvastam már azt a könyvet, és akkor segített is.

Csak van neki vallásos magyarázata, nem egy, amit ha elhisz az ember működik, ha nem akkor nem történik semmi.

Egy darabig teljesértékű Istenhívő is lettem a könyv hatására, de az agyam elkezdett azon járni, h nem biztos , h van Isten, és ez tönkrevágta az egészet.


A hitt Isten volt a biztos pont az életben, de bizonytalanná vált, így Isten hijján nem tudom kinek ajánlani a pozitív hozzáállásomat a dolgok iránt. Embereknek? Nem ismerek olyant, akinek teljes szívvel elkötelezném magam.

2009. aug. 10. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:

azért mert néha bizonytalan vagy Isten létezésében nem jelenti azt,hogy nem hiszel benne,szerintem ezt egy mélyen vallásos ember is időnként újra gondolja,csak olvasgasd a bibliát és ne azon töprengj,hogy miért nem szereted az embereket.Apró kis dolgokat kell kitűzni célul,hogy jobban érezd magad.

Valószínűnek tartom,hogy sok kudarc érhetett mostanában és olyankor az ember befeléfordulóbb.

a magam példájából én erre gondolnék,mert,ha nem történik néha valami jó is,akkor a legendás türelmem és a pozitív életszemléletem ellenére is azon gondolkodok,hogy kit vágjak pofán.Ilyenkor van az,hogy véletlenül megkérdezi egy szakadtaban öltözött járókelő,hogy mennyi az idő vagy valami hasonlót én meg majd elküldöm a fenébe,hogy mit kéreget...aztán persze rosszul érzem magam,hogy milyen egy hülye is vagyok,mikor csak egy kérdést tett fel,ettől egész nap mindenkihez próbálok baromi kedves lenni,szinte levezeklem a bunkóságom másokon...

Ettől általában jobban érzem magam.

2009. aug. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit!
2009. aug. 11. 07:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában figyelem a környezetem és sok ember azt várja,hogy szeressék,segítsék őket mások,de az elvárásokon kívül semmit nem tesznek érte.Ha te teszed meg az első lépést mások felé akár többször is,mindig megtérül a befektetett időd,energiád,pénzed bármid,de nem biztos,hogy ugyanattól a személytől kapod vissza.Ha önzetlenül tudsz adni,tenni másokért és csak apró dolgokat is elég,hidd el hogy visszakapod.

Soha ne gondold azt,hogy rád nem figyel senki.

2009. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Eloszor tényleg saját magadat kellene elfogadnod! Ha javasolhatok neked valamit, változtass a kulsodon! Ugy változtass, hogy ellenétje legyél annak, aki voltál, és úgy nézz ki, ahogy akarsz, ha a társadalom még nem is fogadja el ezt. Vegyél fel mondjuk idétlen ruhákat, vagy mit én tudom, a fo, hogy szabadnak érezd magad és elégedettnek, kotottség mentesnek :)

Meglátod, ha oromod leled saját magadban, akkor másokban is fogod! Szívbol fogsz orulni annak, hogy segíthetsz másokon, kedves lehetsz, elbeszélgethetsz veluk.

Ja, és valamit jegyezz meg! Ne próbálj mindenkivel jóban lenni, szoros kapcsolatot kialakítani, mert úgy sem fog sikerulni! Olyan emberekkel barátkozz, akiknél érzel úgynevezett lelki kotodést :)

Magadnak meg állíts fel célokat, merj álmodni, és valósítsd meg. Változtass meg mindent, légy elégedett, és szabad! Addig változtasd saját magad és a kornyezeted, amíg teljesen elégedett nem leszel... :)

2009. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, és a bíztatást!

Igazatok van.

Már csak erőt kell hozzá gyűjtenem.

2009. aug. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!