Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak mert félek a...

Mit csináljak mert félek a sötétben?

Figyelt kérdés
Otthon éjszaka alig merek kimenni mert attól félek, hogy szellemek vannak. Elég gáz mert egy 32 éves családapa vagyok, de ez az érzés sakkban tart. Kiskoromban sok szellemes filmet néztem lehet onnan maradt ez az érzés. Csak nem tudom mit kezdjek vele.
2012. okt. 28. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

nyugi ,ha vannak is szellemek itt Európában nem veszélyesek,mert itt nincsenek,guruk,jógik stb ezek inkább az ázsiai országokban veszélyesek ahol buddhizmus meditáció elterjedtebb.

Legalábbis az ásványtan tanárom ezt mondta.

2012. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Elég gáz mert egy 32 éves családapa vagyok,"


Szólnák a fiamnak, lányomnak, az asszonnak, hogy védjenek meg.

2012. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hahh mekkora poén volt kedves utolsó! Sokat segítettél, bár inkább ne tetted volna! Egy ilyen válaszért kár fárdni!
2012. okt. 28. 21:51
 4/10 anonim válasza:
SZellemek nem léteznek ! Az összes ilyen szellemes filmk kitaláció . Démonok akár milyen hihetetlen igen de Isten megvéd bármitől ha hiszel benne ! Igen eltaláltad , keresztény vagyok 1 éve és mióta hiszek már elmúltak az efajta gondjaim mert tudom h biztonságban vagyok
2012. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hiszek én is az isten létezésében, de nem tudom hogyan tudna megvédeni.
2012. okt. 28. 23:08
 6/10 Expi ***** válasza:

Legszivesebben en is lampafenynel alszom,mert irtozom a sotetben! Az en esetemben azonban volt egy eleg ijeszto szellem kozeli elmenyem...,kamaszkoromban nagymamamat lattam elhalalozasa utan 3 hettel!(es nem aludtam!!!!)

Telyes mertekben megertem es aterzem a felelmed!

2012. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem szellemektől meg ilyesmitől félek, hanem "valamitől" amit nem tudnék megnevezni. Egyszerűen csak elönt a félelem. Megdermedek, leizzadok, akár az ágyban fekve is.


Nem új ez a problémám, dolgozom rajta, időről időre rábeszélem magam, hogy alaptalan a félelmem és ráveszem magam, hogy megmozduljak. Tudatosan nyugtatom magam, hogy semmi nem fog történni.


Próbáld ki, hátha segít neked is! Koncentrálj és győzd meg magad!

2012. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is félek a sötétben.

Sőt, a "csendtől" is.

Szóval este, vagy nappal, ha egyedül vagyok, akkor is kell valami "zaj" (mondjuk TV), mert nem bírom elviselni, ha halálos csend van körülöttem és megijeszt.

Éjjel elalváshoz meg mindig megy a számítógép a kedvenc rajzfilmsorozatommal, mert csak úgy tudok elaludni (az ugye fény és hang is egyben).

A mosdóba úgy megyek, hogy már félálomban is villámgyorsan feloltom a villanyokat, amik a fürdőszoba felé vezetnek.

Visszafele pedig sietek, ahogy kapcsolom le magam mögött a fényt :).

Ja, és 25 éves vagyok...

Próbálkoztam már "sokk terápiával", tehát hogy leoltottam és kikapcsoltam éjjel mindent, de annyit értem el vele, hogy körülbelül 2 órán keresztül, lemerevedve feküdtem az ágyban és szinte moccanni sem bírtam.

Ezt eljátszottam néhány alkalommal, nem jött be.

L/25

2012. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem az szokott lenni hogy kimegyek inni, mosdóba akármi és hírtelen belém nyilal az érzés hogy valaki jön/figyel és elkezdek ösztönösen menekülni a szobám felé közbe lekapcsolok minden fényt magam mögött és hát ez így 17 évesen elég cink :/
2015. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben szerintem a pszichológus a megoldás. Kiskoromban nekem is hasonló volt, és akkor még nem nagyon gondoltam volna hogy segít a pszichológus. Végül azt vettem észre, hogy tényleg segít, és így legalább tudod hogy van melletted valaki, aki meghallgat.Ha ezt elmondod egy pszichológusnak, nem nagy dolog. Biztos több ezer embernek volt már ilyen problémája. Egyébként semmi baj nincs ezzel, teljesen normális dolog a félelem a sötétségtől. :)
2017. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!