Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta depressziósok....

Évek óta depressziósok. Hogyan élitek az életeteket?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csoda, hogy még élünk.
2012. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég nehezen. Van, hogy kilépek egy kicsit a hullámvölgyből, aztán megint visszaesem. Évek óta ez van, nem bírok kimászni belőle:/ Úgy érzem nem is fog menni, mert ami miatt ilyen állapotban vagyok, azon nem lehet változtatni sajnos. Szóval hol jobban vagyok, hol nem.

2012. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kezdek begolyózni :S
2012. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én 14 éves korom óta, vagyis 10 éve vagyok depressziós. Azóta több pszichiáterem volt és gyógyszert is szedek évek óta. Én nagyon kimerítőnek érzem. A legkisebb dolog is lelki energiát igényel. Így rosszul teljesítek az iskolában. (most éppen az egyetemen) Ez újabb frusztrációt okoz. Gyakran rám törnek a szokásos szorongásaim, és akkor több órára kiütnek. A szokásos szorongásaim nagyrészt a körülményeimből fakadnak, és ezek jóval nagyobbak nálam. Ez termeli újra a helyzetemet és ezért vagyok 10 éve depressziós. Ez egy ördögi kör, mert felülkerekedni meg pont az állapotom miatt nem tudok. Amíg gyógyszerrel vagyok, addig ez az egész pusztán egy már megszokott rosszkedv időnként zaklatott állapottal. Gyógyszer nélkül viszont teljesen más. Ez most nagyon idiótán fog hangzani, de a depresszió igazi formája az kb olyan mint a Harry Potterben a dementorok. Egyszerűen úgy érzed, hogy kívülről rád jön egy érzés, és hihetetlen mélyre elsodor. Ez a legfontosabb a depresszióban. Hogy úgy érzed, kívülről rád száll valami, lélekben összekuporodsz és csak gyötrődsz. Az állapotomban volt egy romlás, amikor 2010-ben egész nyáron feküdtem annyira rosszul voltam. A terápiáról annyit, hogy a pszichiáterek nem csinálnak semmit, érdemben nem is hallgatnak meg. A gyógyszerek arra jók, hogy a depresszió érzését szelídítik meg. Magát a struktúrát nem. Tehát ugyanúgy az összes problémám velem van minden nap, csak nem taglóz le annyira érzelmileg.
2012. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is depressziós vagyok sajnos...nagyon nehéz "dolog" ez. Csak az érti meg igazán, aki szintén benne van/átéli/együtt él vele.

Néha kicsit jobb a hangulatom...na ezeket a pillanatokat, rövidke napokat kell kihasználni. Viszont az életem nagy része szomorúságban, keserűségben, magányban telik...ezekkel megtanultam együtt élni. A legrosszabb az, amikor elhatalmasodik a szörnyű érzés és nincs kedvem élni sem. Ezt nem kívánom senkinek...

2012. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én..2 éve küszködöm emiatt És csak 1 valamiért élek az a nagymamám!Ha Ő meghal megyek utána én is!Se barátaim, se senkim, csak a 4 fal van én éjjel gépezem nappal alszom ez pillanatnyilag jónak tűnik..A legrosszabb az ha akarnám se tudnám jobbá tenni mert testileg is beteg vagyok!(rák) Nah ezért.. ÉN már régóta edzem magam fejben, minden nap csak erősebb leszek ahhoz h igen most vége van.. ÉN már nem akarock semmit jah de egyet-megnyugodni!


Köszönöm h ezt leírhattam!

21F

2012. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nehéz. Nagyon nehéz így az élet, én pl túlzottan visszafogott vagyok, munkahelyen is nehéz. Napról napra kell túlélni. A hétvége szabadulás a testi hajtástól, de lelkileg nem nyújt megnyugvást. Kiutat csak messze látok, hosszú még odáig az út. Most éppen lefelé tartok, egyre rosszabb, de ki szoktam jönni belőle.

Néha visszagondolok a múltra, hogy mindent ugyan így vagy másként tennék ha lenne lehetőségem..

Gyuszkó.19 ugyan ez vagyok. Neked is bipoláris zavarod lehet.

2012. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs az offért!


Előttem szólónak:


Igen, bipoláris zavarom van, járok pszichiáterhez.

2012. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Egy ideje kezelésre járok, a remegésem is kezd dősovfhnofwoéfljdlésfijwsxc vcsfvbvfbdfdfvbfb sfvsfvsfv
2012. júl. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt életnek lehet nevezni,

nagyon nehezen!

3-4 éve vagyok depressziós.


Olykor megmagyarázhatatlan fájdalmaim vannak,és nem lehet pontosan elmondani,hogy mim fáj. Főleg éjszakánként amikor aludni próbálok akkor érzek mindenféle fájdalmat,

gyakran szoktak görcsölni az ujjaim, az izmaim. És nem elég,hogy esténként sírok és a pocsék kedv miatt nem tudok aludni,de még a fájdalmak is rátesznek egy -egy lapáttal.

Volt egy időszak amikor rengeteget ettem(nem híztam mert nem vagyok olyan alkat)rengeteg pudingot vettem,csipszeket,táblacsokikat és szinte egésznap csak ettem(ez tavaly nyáron volt),aztán ahogy jött a suli elkezdtem azt,hogy nem reggeliztem,aztán később napi egyszer étkeztem,pontosabban késő esténként,

aztán előfordult nem is egyszer,hogy nagyon rosszul voltam(lelkileg),és egésznap nem ettem semmit illetve másnap csak délután négy fele ettem.

Már minden napossá vált,hogy keveset alszom,hajnali 4-5 óra fele és akkor 7-8kor kelek fel,de olyan is szokott lenni,hogy már 3-4 között elalszom és 5-6 körül kelet fel,de szerencsére ez csak néha fordul elő.

Hát szeretnék jobban lenni.

16/L

2012. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!