Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez azt jelentené, hogy a...

Ez azt jelentené, hogy a depressziósok a normálisak, és a "normálisak" a nem normálisak?

Figyelt kérdés

"Érdekes azonban, hogy az enyhén depressziós emberek kevésbé pozitív és védekező világképe pontosabb és reálisabb, mint az énjét védő egészséges többségé (Taylor és Brown, 1988). A kutatók a depresszív realizmus kifejezésben találták megragadhatónak azt az elképzeést, hogy az enyhébb depresszióban szenvedők pontosabb önértékelők és kevésbé lelkes énvédők, mint mások. Minden pontosságuk ellenére azonban ezek az emberek a világok veszélyes és fenyegető helynek látják."

(Eliot R.Smith-Diane M. Mackie: Szociálpszihológia)


2012. nov. 11. 17:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
De a cikk arról szól, hogy a depressziósok jobban észreveszik a VALÓS veszélyeket. A világ fenyegetőnek tűnik, mert azt veszik észre belőle. De nem beképzelik a veszélyeket. Én nem akarok boldog felelőtlenségbe merülni.
2012. nov. 12. 15:16
 12/12 anonim ***** válasza:

A veszély a parázással idézhető elő a legjobban. Aki boldog, gondtalan, avval kevesebb valószínűséggel történik valami rossz dolog. És épp ezért nem kábítanod kell magad, hanem mozognod, jól érezned magad, ÉLNED.

Én azért nem akarnék enyhén depressziós lenni, hogy pontosabban lássam a világot.. bár én mint mondtam, eleve badarságnak tartom ezt a cikket. Ilyenformán az is tény, hogy minden ember másképp érzékeli a világot, és nem hiszem, hogy a depressziójuk mértéke okozza a különbséget..

2012. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!