Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkos akar lenni az...

Aki öngyilkos akar lenni az ne rinyáljon, hanem tegye meg?

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jobb egy "rinyálós" barát mint egy halott barát!!!! aki meg ezt mondja, hogy tegye meg annak meg komoly empátiaproblémái vannak ami ugye korunk társadalmára nem kicsit jellemző. Ha neked mondta ezt valaki, akkor tudd, hogy ő a marha nem te!
2012. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha van aki így gondolja, akkor azzal az "emberrel" valami nagy gond van. Nyilván azért "rinyál" az illető, mert még valahol reméli, hogy talán tudnak rajta segíteni... Ahhoz iszonyú elszántnak és "bekattantnak" (bocs a kifejezésért, úgy értem, hogy teljesen elveszettnek) kell lenni, hogy valaki szépen mosolyogjon mindenkire, hogy aztán derült égből a villámcsapásként meggyimakolja magát..
2012. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Aki öngyilkos "akar" lenni, az valóban nem rinyál, mert valóban meg akar halni, és nem akarja, hogy megmentsék.

De van, aki csak figyelemfelkeltésnek, segélykiáltásnak szánja. Az nem meghalni akar, hanem helyre akarja hozni az életét.


Van egy ismerősöm, aki eleinte a frászt hozta ránk az "öngyilkos leszek / meg akarok halni" szövegeivel. Aztán évek teltek el, és még mindig mondogatja, amitől komolytalanná vált az egész. Fel sem vesszük, olyan, mintha azt mondaná, hogy "jó reggelt".

2012. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értek ezzel egyet, hogy aki valóban öngyilkos akar lenni, az az is lesz, nem pedig beszél róla. Tudod vannak fázisok. Aki mondja, az komolyan is gondolja, csak esetleg nem tudja megtenni, mert azért ez mégiscsak egy olyan dolog, ami teljesen az ösztönök ellen fordul. És lehet, hogy beszél róla (a szerencsésebb eset!) de nem figylenek rá, a "ha valóban meg akarna halni, akkor megtenné", aztán látja, hogy tényleg nincs segítség, és meg is teszi...
2012. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Aki mondja, az komolyan is gondolja, csak esetleg nem tudja megtenni, mert azért ez mégiscsak egy olyan dolog, ami teljesen az ösztönök ellen fordul"

Ezzel nem értek egyet. Addig amig nem 100%-ig biztos abban, hogy meg akar halni, addig erősebbek az ösztönök.

De ha már eljut odáig, hogy 100% meg akar halni, és nem akarja, hogy megmentsék, addigra már olyan beszűkült tudatállapotba kerül, ami teljesen elnyomja az ösztönöket, és gondolkodás nélkül megteszi.

2012. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ha már eljut addig az állapotig, az már nem napok, hanem pillanatok kérdése! HA eljön az a pillanat, akkor ott meg is teszi, nem pedig szervezkedik több napon keresztül.
2012. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Adja Isten, hogy soha ne tudjuk meg, hogy milyen ez az állapot!
2012. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkettőre tudok példát mondani, saját baráti körömből. Olyanra is, aki beszélt róla, és megtette, és olyanról, aki nem beszélt róla, és villámcsapásként ért a hír, hogy meghalt. Nem fogom ezeket leírni, mert nem erre irányult a kérdés. Én próbáltam öngyilkos lenni gyógyszerekkel, de ez csak 2 órás kieséssel járt. 2 órát, 5 percnek érzékeltem nagyon durva volt. A számomra legfontosabb ember is csak legyintett, mondván hogy "az csak a gyógyszerek miatt volt" Szóval már úgy nem érdekel az egész, mert már annyira mindegy, de ha még egyszer megtenném, biztos nem mondanám senkinek, ahogy akkor sem mondtam. Nekem van egy barátom, aki mostanában szokta hangoztatni, hogy öngyilkos lesz, és már jól eltervezte, és tuti módszere van. Ez nekem több oldalról is rossz. Nekem ő nagyon fontos, és úgy érzem, hiába mondok, teszek bármit is, nem tudom megállítani sem befolyásolni, és ha majd neadjisten meghal, akkor magamat fogom hibásnak tartani. Viszont azt is elmondta, hogy nyár óta neki vagy 5 próbálkozása volt, ebből csak egy volt nagyon súlyos, mikor a testvére élesztette újra. Legalábbis ő így mesélte.. És ez is furcsa, mert ha valaki igazán meg akar halni, az nem bukik el ötször. Félreértés ne essék, örülök, hogy nem lett komolyabb baja. Mindenesetre szerintem mindenképp oda kell figyelni arra, aki ilyet hangoztat, mert az jel, és nem véletlen. Sokan segítségre szorulnak, és sajnos a felük sem kapja meg a megfelelő támaszt, segítséget, ezért menekülnek a halálba.
2012. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Számomra a begyógyszerezés, csuklóvagdosás is csak segélykiáltásnak minősül, mert az esetek többségében meg lehet menteni őket.

10.-ről leugrani vagy vonat elé feküdni, na aki ezt teszi, az biztosan meg akar halni.

2012. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már kihalt a kérdés, de leírom, hogy én mit gondolok.

Nincs olyan ember, akinek nem fordult meg az öngyilkosság a fejében.

Bármikor, bárkinek beugorhat, hogy "Mi lenne, ha megölném magam? Nem kéne ennyit gyötrődni.."

A legtöbb ember 1-2 percnél többet nem áldoz egy ilyen gondolatnak, félredobja, és folytatja a teendőit.

Mindenkinek vannak problémái, gondjai.

Van aki erős idegzetű, van, aki szimplán leszarja a problémákat, és van, aki összeroskad alattuk.

Egy erős embernél is jöhet egy hatalmas "vihar" az életben, ami mindent összeborít, és a szilárd magabiztosságból zuhan a depressziós állapotba.

Aki magába van fordulva, sokszor gondolkodik az öngyilkosságon.

Legtöbbször meg is osztják ezeket a rögeszméket másokkal, akik persze rögtön megpróbálják lebeszélni, és ha szerencséje van az illetőnek, ki tud mászni a mély gödörből.

De van aki mondja, és rövid időn belül meg is teszi.

Én nagyon sajnálom azokat, akik kioltották a saját életüket, hogy ne fájjon nekik, ott belül.

Azokat szánom a legjobban, akik emiatt a pocsék társadalom miatt menekülnek a halálba.

Egy öngyilkosság megremegteti az embereket, néhány hétig, hónapig meg vannak rökönyödve a hírtől, aztán szépen, lassan el fog ülni a téma, és az illető elfelejtődik sokak számára...

Az öngyilkosság nem a gyávaságot mutatja, hanem azt, hogy milyen szörnyű világot élünk..

2013. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!