Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálom magamat. Depressziós...

Utálom magamat. Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Ez az egész nemrég kezdődött..és lassacskán kialakult. 1 éve még szerettem élni, most ott tartok, hogy esténként sírok hogy minek kellett nekem megszületnem. Az emberek utálnak, pedig nem tudják, hogy milyen vagyok. Csak a kövér lányt látják. Akik meg tudják hogy milyen vagyok az a pár ember meg egyre jobban eltávolodik tőlem.. merthogy ciki a társaságomban lenni.. suliban is csak ülök a pad szélén szótlanul, ők meg ülnek mellettem és olyan jól elvannak egymással csak én nézek ki magamból, és csak azon gondolkodom, hogy mi lenne ha elütne egy autó, vagy valami történne velem és meghalnék. meg hogy ki lenne ott a temetésemen. meg kinek hiányoznék, ha meghalnék. úgy érzem, hogy már nem szeret senki, az életem szívás, legszivesebben felvágnám az ereimet, de tudom, hogy nem lennék rá képes, nem bírnám megtenni. De ha valami baleset történne, annak örülnék. Meg már ha valami fontosabb esemény jön, akkor is eszembe jut mindig, hogy "na, ezt is megéltem". A családom tulajdonképpen 2 tagból áll, van az apám akivel olyan a viszonyunk, hogy még puszit se adunk egymásnak, meg a mamám akivel hetente egyszer találkozok. De úgy érzem, hogy ha meghalnék nekik se hiányoznék. Az anyámmal évek óta nem találkoztam. Ő még csak le sem sz.r, nem érdekli, hogy mi van velem.
2013. jan. 2. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
lehetséges... :|. ha gondolod írj nyugodtan privátba, aztán beszélhetünk róla, ha szeretnéd :)
2013. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EllieArroway válasza:

Szia,

elég valószínű, hogy depressziós vagy, és ilyen családi körülmények között ezt nem is csodálom. Ha van rá lehetőséged, fordulj szakemberhez, pl. pszichológushoz, vagy például itt találhatsz pszichoterápiát, és van egy leírás is a depresszió tüneteiről és kezeléséről: www.pszichoterapiasosztaly.hu/


Ha nem tudsz ezekre elmenni, mert pl vidéki vagy, akkor még mindig próbálkozhatsz egy pár dologgal: van a Remotiv nevű gyógynövényes kapszula, recept nélkül kapható patikában, és jól csökkenti a depressziót (nem rögtön, a szedés elkezdésétől számított kb 2 hét, mire elkezd használni). A sportolás is egy csomó kutatási eredmény szerint csökkenti a depressziót, ha nem szeretsz emberek közé menni vagy az utcán futni, akkor is lehet otthon dvd-re, az is használ, heti legalább kétszer. Nekem, amikor középiskolás voltam és nagyon sokat szomorkodtam a hülye családom miatt, akkor tök sokat segített a naplóírás, én még nem blogot írtam, hanem füzetbe, de lehet, hogy mindkettő jó. Az, hogy leírtam az érzéseimet, segített átgondolni a dolgokat.


Ne felejtsd el, hogy ez a mostani ez csak egy szakasz az életedben, egy nehéz rész, de az élet az olyan, hogy van nehéz rész, meg vidámabb, aztán megint nehéz, aztán megint vidámabb stb. Egyszer nyilván el fogsz kerülni a szülői házból és lesz saját családod, és a fájdalmas emlékeid miatt még sokkal megértőbb leszel az elesett emberekkel, mint mások.

2013. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!