Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan hogyan tehetjük...

Mentálisan hogyan tehetjük elviselhetővé a telet?

Figyelt kérdés

Az eszemmel tudom, hogy ezen az égövön természetes, hogy van tél is. Azzal is tisztában vagyok, hogy ellene nem tudunk tenni semmit. Ugyanakkor arra keresem a választ, hogy tudatosan hogy tehetjük mindezt élhetőbbé, szenvedésmentesebbé? Mert sajnos a bányaló sötét hetekre beborulást, a dög hideget nem tudom szépnek látni. A havas tájat, amíg nem locspocsozik és még süt is a nap, azt igen, de ez a bányaló sötét ez nagyon rossz. No meg egyszerűen az ember ráun a télre. Karácsony, újév még ok, de a január-február csak egy kötelező szenvedés. Most meg, hogy bő hónapja ez megy, már nem vicces.

Ki hogy vészeli át?



2013. jan. 20. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyél több zöldség-gyümölcsöt, a téli vitaminhiány is okoz(hat) borúlátást :)))

2. Túl vagyunk a nagyján, ha ennyit kibírtunk, kibírjuk már ezt a keveset, ami hátra van belőle.

3. Még 5 nap és elkezdhetsz visszafelé számolni, hogy kifelé megyünk belőe. Ugyanis febr. 25.-e Jégtörő Mátyás, és attól kezdve bármikor nyakunkon lehet a tavasz! :))

2013. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én pont úgy vészelem át, ahogy a nyári kánikulát is: arra gondolok, hogy fél év múlva vissza fogom ezt még sírni :D

(elsőnek: szerintem elírtad, mert még csak január van)

2013. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Jan közepe az már a tél fele, tehát kifelé megyünk.

Visszasírni? Ezt? SOHA!!!

A nyarakat meg szeretem. Még a kánikulát is. Így vagyok megírva :D

2013. jan. 20. 16:09
 4/14 anonim ***** válasza:

Sok embert megvisel az ilyen időjárás. Egy magatehetetlen, bezárt időszak amikor tényleg nem lehet sokmindent csinálni.


Vannak akik a téli depressziót a napsütéses órák számának lecsökkenésével magyarázzák. Pl ők azt javasolják, hogy valami magas kelvinszámú izzóval próbáljuk pótolni a fényt.


A vitaminokban nem hiszek, mert a 'magatehetetlenségen' nem sokat tud ez segíteni. Hasonló cipőben jár egy hozzám nagyon közel álló ember aki ilyenkor hajlamos 'téli álomba' menni. Semmi érzelem, semmi vidámság.. Nagyon sajnálom, hogy így éli meg, segítenék rajta de sajnos nem engedi :(


Neked kitartás, nyugtasson talán az, hogy most már kb 1 hónap és itt a tavasz első jele..

2013. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem írtam én el semmit!

5 nap múlva január 25, és attól kezdve elkezdel visszafelé számolni, mert egy hónap múlva itt lesz a jégtörő mátyás.

Semmi elírás, számolj visszafelé 30 napot, és többé-kevésbé vége a télnek!

2013. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat, de mivel 20-a van, ezért jogosan értelmeztem úgy, hogy 5 nap múlvára érted február 25-ét.
2013. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyél banánt és csokoládét, ha nem vagy diétán. Én nyugtatót kell szedjek, mert nálam is jelentkezik a téli depresszió, és nem tdok rendesen enni. Arra gondolok én is, hogy még egy hónap és akkor már jobb lesz. A legjobb, ha megpróbálsz sokat aludni, és mozogni. Ha teheted menj uszodába, társaságba. Relaxációs gyakorlatokat rendszeresen kell végezni.
2013. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%
Én nagy mennyiségű D-vitaminnal (8000-10000NE/nap) és halolaj kapszulákkal vészelem át a telet. Lényegében kifogástalan a hangulatom és az egészségem. Amikor csak tehetem, zöldséget gyümölcsöt fogyasztok, kevés részét viszem be a szénhidrát szükségletemnek gabonaféle formájában. Évekkel ezelőtt, ha visszagondolok, engem is gyötörtek efféle dolgok. Ez már a múlté. Nektek is ezt tudom javasolni. Az a válaszoló, aki nem hisz a vitaminokban, azt meg csókoltatom.
2013. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

A vitamin-hiány erősen befolyásolja a kedélyállapotot, ezért nem véletlen, hogy ősszel őseink bevásároltak télire almát, birsalmát, amit tudtak, végigrakták a szobában a ruhás-szekrény tetejét az éretlenebbekkel, az éretteket pedig a hideg kamrába rakták.

Minden nap kiosztásra került a gyerekeknek valamelyikből és napi rendszerességgel ettük a befőtteket és a savanyúságot.

Csak sajnos ma már ezekből nincs rendszer.

Tisztelet a kivételnek!

2013. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%
Ha valakinek nem tiszta, miért a D-vitamin, akkor egy kis felvilágosítás, bár úgyis mindenki tudja, max elfelejti. A testünk napfény hatására D-vitamint állít elő. Táplálékból is hozzá lehet jutni, de az elenyésző, a napfényhez képest. Mivel már vagy 3 hónapja nem volt értékelhető napsütés, ezért kell(ene) az említett dózist mindenkinek az arcába tolni. De ha gondoljátok maradjatok a nyugtatóknál.
2013. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!