Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha jön a pánikroha...

Mit tegyek, ha jön a pánikroham? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Néhány hete pánikbetegséget állapítottak meg nálam, sajnos azóta elég gyakran, szinte naponta jelentkeznek a rohamok, váltakozó erősséggel.

A gyengébbeket még el tudom nyomni figyelemeltereléssel és mély levegővétellel de amikor erősebben jelentkezik akkor durva testi tünetek is társulnak hozzá, ilyen 160 körüli pulzus, fülcsengé, szédülés és néha remegés is meg persze légszomj.. Ezek a durva rohamok általában 10-15 percig tartanak, de ez a 10-15 perc nekem örökkévalóságnak tűnik, pláne ha mondjuk suliban, óra közben jön rám, mert akkor ki sem mehetek friss levegőre, arcot mosni vízzel, vagy ilyesmi..

Gyógyszert nem kaptam az orvostól, de nem is baj, nem szeretnék szedni.:)

Viszont érdekelne hogy ti mit csináltok 1-1 roham esetén, hogyan terelitek el a figyelmeteket, mi a bevált módszer, stb? Légyszi írjátok le, hátha találok közötte olyat, ami nálam is működik:)



2013. jan. 24. 13:38
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nekem elsősorban az életmódváltás segített. Letettem a cigit, nagyon ritkán iszom csak alkoholt, odafigyelek az étkezésemre, sportolok, és igyekszem mindig odafigyelni hogy mefelelő mennyiséget tudjak pihenni. Ezek mellé jött a mindennapos relaxáció, ami nálam maximum 10 percig tart. Ilyenkor csak a légzésemre figyelek (hasi légzés), próbálom kiüríteni az elmém és ellazítani a testem. Ez oldja a mindennapi stresszt, ami kiváltó oka lehet a pánikrohamoknak, pánikbetegségnek. Nekem ez vált be. Korábban nekem is akár naponta többször is jelentkeztek rohamok. (Szapora, ritmustalan szívverés, szédülés, légszomj, félelemérzet, néha remegés)

De ma már szerencsére ezek a tünetek elmúltak. Néha egyszer-egyszer előfordul gyengébb változatban ha nagyon fáradt vagy ideges vagyok.

Természetesen előtte kivizsgáltattam mgaam, hogy nincsen-e valami fizikai problémám. Ez az első amivel kezdeni kell. És amikor már biztos, hogy pánikbetegség, akkor lehet sajátos módszerekkel, vagy pszichológus segítségével megszűntetni a dolgot. Mondjuk lehet egy neurológiai vizsgálatot is kérhetsz a dokitól.

Az az igazság, hogy többen több módszert is leírtak. Én úgy veszem észre, hogy mindenkinek másra van szüksége a sikeres gyógyuláshoz, de egy kis mindennapi ellazulás még senkinek nem ártott :)

Sok sikert :)

2021. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!