Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy visszajöjj...

Mit csináljak, hogy visszajöjjön a kedvem?

Figyelt kérdés
Esti gimibe járok, idén érettségizek. Most az utolsó évben nem jártam be, mert nyár óta szédülök. Tavaly sokszor voltam orvosnál. 3 éve a leleteken a megnevezéshez mindig odaírják a szédülékenységet, meg kevert szorongásos és depressziós zavart. Sokat szédülök, de nem találnak semmit. Eddig mindig mentem sétálni, meg össze- vissza, de ősz óta nincs kedvem semmihez. Készülni kéne az érettségire, de nem igazán érdekel, persze azért tanulok, dolgozatokat írni is felmegyek. Félek járni rendesen, mert mi van, ha rosszul leszek, de mikor felmegyek, és ott vagyok, nincs semmi bajom. A tanárok kedvesek, viccelődnek. Kevesen járnak be 5 embernél nem nagyon vannak többen.
2013. febr. 7. 19:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy visszajöjjön a kedved, fáradj el a háziorvoshoz és mondd neki, hogy utaljon be egy pszichológushoz (aki nem írhat fel gyógyszert). Ha a pszichológus úgy látja, vagy akár a háziorvos, hogy a pszichoterápia nem elég, és meg kell támogatni gyógyszerrel, akkor elmész szépen a pszichiáterhez és elmondod neki a dolgokat. Ő felír valamit és élhetsz vidáman. Ennyire egyszerű.


Persze ha nem akarod, nem szükséges, de így jobb? Az 1000mg-s C vitamin meg arra jó, hogy ne fázz meg télen. Biorezonancia meg... Ha komoly problémád van, normális szakembert keress először inkább. Ha az nem válik be, akkor jöhetnek ezek a hókusz-pókuszok. Egyébként az alapján, amit leírtál, hipochondriában is szenvedhetsz...

2013. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azóta van ez, mióta rám fogták ezt a kevert szorongásos és depressziós zavart, addig nem volt semmi bajom. Gyógyszerfüggő meg nem akarok lenni, mondtam, úgysem venném be, nem old meg semmit, csak tompít, én meg nem akarok kába lenni, főleg érettségi előtt. Tudom mit csinál a gyógyszer, mert egy időben mama szedte, akkor nagyon kába volt. Felesleges orvoshoz mennem, ha nem beszélnek, és egy ideig nem hallok betegségekről, lefoglalom magam, akkor nincs semmi gond.
2013. febr. 10. 10:43
 13/22 anonim ***** válasza:
Köhömm... A multivitamin nem csak cé vitaminól áll. És a lelki gondok mellett igenis nemárt odafigyelni a testigondokra is, nem hallottál még olyat kedves előző, hogy d-vitamin hiány depit okozz, menj ki napozni?? Aztán meg szédülés, meg nem merek kimenni mivan ha rosszul vagyok igencsak testi gondok. De természetesen a lelkirésze sem kevésbé fontos ilyenkor.
2013. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a vitaminok fontosságával. De az a válaszoló, akire reagáltam, C vitamint írt. A pszichiáterem nekem is mondta, hogy napi egy órát legalább töltsek napfényben.


A kérdezőnek azért nem egy egyszerű téli depressziója van, hogy holmi vitaminok segítsenek.

2013. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nyilván kell neki más is, de hát pszichológushoz nem akar menni, gyógyszert nem akar enni. Vitaminhiánya meg mindenkinek van, és igenis sokmindenen segít, nemcsak a téli depin.
2013. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Melyik multivitamin a legjobb?
2013. febr. 10. 21:20
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezzel megint csak tisztában vagyok, hogy segít a vitamin. Én is szoktam szedni.


Kérdező, nem tudom hogy állsz az egészségeddel, de én ezt javaslom: Scitec Nutrition Multi-Pro Plus. Én ezt szedtem nyáron és azóta egy este voltam csak lázas, amit minden gyógyszer nélkül leküzdöttem egy éjszaka alvással. Ebbe a csomagban van még halolajkapszula is, ami bizonyos emberek szerint segíthet a depresszión. Bár én ilyen hatását nem éreztem.

2013. febr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Scitec Nutrition Multi-Pro is jó félének tűnik.

Én a Vitakingnek a mutivitaminját eszem.

2013. febr. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezek, és a teljesség kedvéért még írjuk oda hogy Lenkeinek is van jóféle multija. Ők már a jófélék.
2013. febr. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Most ilyet szedek Juvita_Multivitamin_felnotteknek_45_db/
2013. febr. 11. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!