Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak, hogy álljak hozzá?

Mit mondjak, hogy álljak hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában mentem volna hegedűversenyre, de a verseny előtt két a tanárom sms-ben törölte (részemről). Ez lelkileg jobban megrázott mint gondoltam volna (és egészségileg sem tett túl jót: felment a vérnyomásom, egész este szédültem, iszonyatosan fájt a fejem és nagyon rosszul éreztem magam). Már amióta hegedülök szerettem volna menni versenyre, ezért amikor mondta a tanár (akit előtte sem bírtam túlságosan) rögtön mondtam hogy menni akarok...és végre 7 év után (tavaly már be akartam fejezni, de még is maradtam) újra értelmét láttam annak, hogy gyakoroljak.

Az sms-ben azt írta hogy a tegnapi főpróbára való tekintettel véglegesen törölte a versenyt, igaz sok helyen már jó, de vannak még hamis hangok és tévesztések...

Előzmények: 3 darabot kellett volna játszanom ebből 1-et játszottam pár héttel ez előtt egy jótékonysági koncerten (kísérettel) és a másik kettőt évekkel ez előtt (másik zongorakísérővel). Az utóbbi két darabot a mostani zongorakísérővel a verseny előtt 4 nappal játszottam először (ha valaki zenél az tudja, hogy ha többen játszunk egyszerre akkor ott összhangnak kell lenni és ezt nem lehet elérni 4 nap alatt). Aznap még volt hegedűórám amin a tanár azt mondta, hogy holnapra már ne gyakoroljam a versenyszámokat, mert már jó lesz... Másnap kikért a suliból az utolsó óráról (6.) és onnan rohantam "főpróbára", ahol bejátszás nélkül játszottunk. Igaz, hogy voltak hamis hangok és a 3. darabban egyszer megálltam, de könyörgöm, ő mondta hogy ne gyakoroljak, és be se játszottunk előtte... a próba után a zongorakísérő megkérdezte, hogy holnap (verseny előtt 2.nap) mikor lesz próba, erre a tanár mondta neki hogy majd megbeszéljük, nekem meg, hogy majd ír sms-t...

Azóta már kiiratkoztam a zeneiskolából, mivel én ezzel a tanárral már nem tudok együtt dolgozni - remélem értitek, hogy jogosan döntöttem így. A hegedülést máshol fogom folytatni.

Pár nap múlva viszem vissza a hegedűt a tanárnak (szeretném személyesen), mivel a zeneiskoláé.

Szerintetek mit kéne mondanom neki?



2013. márc. 23. 08:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ess túl rajta már hétfőn. De mindenképpen menjenek be veled a szüleid! Ne csak az ajtóig, hanem a tanárhoz is! Beszéljetek az igazgatónővel, hogy hívja be a többi szülőt is, valószínűnek tartom, nem csak te vélekedsz a tanárról így...
2013. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!