Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én rettegek, ezeket nem bírom...

Én rettegek, ezeket nem bírom feldolgozni?!

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és körülöttem egyre több fiatal hal meg, vagy megáll a szívük vagy agyvérzést kapnak, többnyire 20-23 évesek :S:S:S Évek óta szenvedek pánikrohamoktól, halálfélelemtől, és folyamatosan hallom hogy ismerőseim halnak meg ami rátesz egy lapáttal a depressziómra. :S Ha a szívem fáj már temetem magam, frontint szedek egy ideje, stresszes vagyok, és komolyan várni kell a halált?! Nem bírok ilyen félelmek között élni, rettegek a haláltól és a betegségektől! :S
2013. ápr. 16. 16:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz nem merek elmenni, mert mi van ha megállapítja h nem sok időm van már hátra, így ha a torkom fáj akkor inkább kúrálom magam itthon, minthogy orvoshoz menjek :S:S
2013. ápr. 16. 16:23
 2/14 anonim ***** válasza:
gondolkodj el rajt: tudsz-e majd arról akár egy perc múlva is, hogy megállt a szíved? ... ugye nem ... akkor meg mit izgatod magad ilyenekkel?
2013. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És mi van ha rákos vagyok? És elmennék orvoshoz és kiderülne :S Az egyik nő (fiatal) elment a háziorvosához, mert fájt a hasa...kiderült 3 tumora van :S:S Mi van hha egy kicsit is fáj valamim, az már vmi komoly dolog?:S
2013. ápr. 16. 16:36
 4/14 A kérdező kommentje:
És a teljeskörű kivizsgálás sem garancia semmire, mert vannak akik félévente járnak szűrővizsgálatokra, és nem veszik észre a bajt
2013. ápr. 16. 16:37
 5/14 A kérdező kommentje:
mondta anya is h befogom vonzani...de akkor is félek :S
2013. ápr. 16. 16:41
 6/14 anonim ***** válasza:
hipohonder vagy, ezzel kéne dokihoz menned, most halál komolyan! szerintem a pánikbetegségeddel összefonódott, mert ott is halálfélelmet éltél át. Gondolkodj! Nem fogsz meghalni! próbáld elhinni ezt! és töröld ki ezeket a fejedből. Tudom könnyű mondani, nekem teljesen más rögeszmém van, amivel én küzdök, és szar így élni, de küzdök vele, és próbálom belátni, hogy az sem igaz!!! sok sikert!
2013. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy. De borzalmas látni hogy velem egykorúak halnak meg csak úgy... és mind a környezetembe...és félek nagyon :(
2013. ápr. 16. 21:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia


Nem bántásból mondom, de ez valamiféle hipohondria. A legjobb lenne, ha szakember segítségét kérnéd, pszichológus vagy pszichiáter. Ha elmész a háziorvosodhoz és elmondod, hogy téged ez nyomaszt, akkor lehet tud ajánlani valamit.


Elmondom miért fontos ez. Ha ennyire félsz, ez komoly dolog. És a félelem miatt "elméletileg" (hallottam már ilyet) hogy hajlamosabb lehetsz vagy bevonzhatsz magadnak betegségeket.

Másrészt meg a félelmeid rossz hatással vannak rád, pánikrohamok stb, korlátoznak vagy hátráltatnak a mindennapjaidban.

Szóval megérné felgöngyölíteni ezt az ügyet sztem. Megbeszélhetnétek miért félsz.


Én ezt még nem vettem észre, hogy 20-23 évesen sokan halnak meg.


Szerintem statisztikailag kevesen halnak meg ebből a korosztályból. Akik meg mégis azok lehet, hogy valamennyire tettek is ezért (gyógyszerek, olyan életmód, drogok). És sztem az is igaz, hogy ezek a halálesetek elég szélsőségesek, valszeg felfújják őket.

Egy ideje a médián is érzékelhető, hogy pánikot akar kelteni a hírekkel.


Meg én télleg azt hallottam, hogyha nagyon retteg valaki egy betegségtől, akkor nagyobb az esélye, hogy bekövetkezzen. Az meg, hogy frontint szedsz meg temeted már magad, nem túl jó dolog. Fizikailag nem írtál magadról semmit, hogy lenne valami tüneted vagy rendellenességed.


Fiú vagy vagy lány?

Dolgozol vagy tanulsz? Van valami elfoglaltságod?

2013. ápr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, most szépen állj le és gondolkozz el azon, vajon milyen életet éltek azok, akik "körülötted" meghaltak?Mik lehettek a kór előzményeik(tudsz-e róla, hogy születésüktől fogva volt valami szervi bajuk?), voltak káros szenvedélyeik?Szedtek marékszámra gyógyszereket?Stresszesek voltak?Agyonhajszolták magukat?Ezek mind számítanak!Ritka az, hogy egy fiatal "csak úgy", minden ok nélkül meghal!Valamint az is ritka, hogy valaki elmegy teljes körű kivizsgálásra és ha nagy baj lappang benne, arra nem jönnek rá!

Sok fiatal hal meg...De hogy él manapság sok fiatal?Totális mozgáshiány(ül a suliban, ül a gép előtt, ül egész nap), vedeli az energiaitalt, esetleg ha még cigizik is rendszeresen, hétvégén bepiál ne adj isten, drogozik is és ha kicsit stresszesebb, bevesz"valami dilibogyót, amit épp talál",nos, ez igen hamar tönkre teheti a gyengébb szervezetet.Nem beszélve arról, hogy amúgy is elég káros anyaggal terhel a sok élelmiszer adalék, ami a bolti készételekben van.A vegyszerek, a környezetszennyezés.

De aki próbál ésszerűen egészséges életmódot folytatni és nincs kimutatható komolyabb szervi baja, annak felesleges félelemben élnie.Vigyázol magadra, ennél többet ne igen tehetsz.

Téged pontosan a rettegésed kergethet bele a bajba!

2013. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért gondolhatnál arra is, milyen sokan vannak, akik halálos betegséget éltek túl!

Van valami komoly felelősség az életedben, ami miatt aggódsz, hogy mi lesz, ha valami történik veled?Valakit, valamit nagyon félsz itthagyni?

2013. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!