Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én rettegek, ezeket nem bírom...

Én rettegek, ezeket nem bírom feldolgozni?!

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és körülöttem egyre több fiatal hal meg, vagy megáll a szívük vagy agyvérzést kapnak, többnyire 20-23 évesek :S:S:S Évek óta szenvedek pánikrohamoktól, halálfélelemtől, és folyamatosan hallom hogy ismerőseim halnak meg ami rátesz egy lapáttal a depressziómra. :S Ha a szívem fáj már temetem magam, frontint szedek egy ideje, stresszes vagyok, és komolyan várni kell a halált?! Nem bírok ilyen félelmek között élni, rettegek a haláltól és a betegségektől! :S
2013. ápr. 16. 16:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akik körülöttem meghaltak, füveztek. Nem tudom van-e ennek köze a történtekhez, annyira nem ismertem őket, csak egy suliba jártunk, az egyik fiú akinek megállt a szíve, és a barátja aki most meghalt (vérrög keletkezett az agyában), mindketten kb. 10 éve füveztek. Mikor egyetemre kerültem egy ismerősöm autobalesetben halt meg, velem egy idős volt, tavaly pedig egy fiú, szintén balesetben, tőlem 2-3 évvel lehetett idősebb.


Én depressziós vagyok szerintem, azért fura a halálfélelmem, mert nem töltöm meg tartalmasan az életem. Szóval gyakorlatilag ülök itthon, tanulok, egyetemre járok, de nem vagyok boldog. Testi tüneteim is vannak, pl. szívszúrás, karszúrás, 2-3 évvel ezelőtt pedig minden este pánikrohamaim voltak. A háziorvosomhoz akárhányszor eddig bementem annyit mondott h rámnéz és látja hogy egy "görcs" vagyok, olyan feszült. A szívemnek aztmondta akkor hogy baja van, MPS gyanúsnak gondolt, azt mondta ezért van a szurkálás, 3 éve elküldött kardiológiára ahová nem mertem elmenni, tavaly már nem mondta hogy menjek el. Ezenkívül minden kis fájdalomnál már temetem magam, ha a fejem fáj akkor agyrák stb. :S Ha a szívem szúr, akkor meg már elképzelem hogy jön értem a mentő.


Az életvitelem pedig szintén nem a legjobb. Mozogni pl nem merek, félek megáll a szívem. A vizsgaidőszakok miatt rászoktam a kávéra és az energiaitalra, a 3az1ben kávéból megiszok napi 2-3at, energiaitalt már egyre ritkábban, néha napi szinten ittam, az elmúlt félévben pedig már csak alig-alig. Frontint veszek be ha úgy érzem nem vagyok jól, vagy citromfű teát iszok, mindkettőtől jobban szoktam lenni, bármilyen testi tüneteim is vannak. Gyakori még a halálfélelem, hogy rámtörnek ilyen érzések h biztos meg fogok halni. A frontint egyébként 1 éve szedem kb. előtte Valeriánáztam évekig, igazából függő nem vagyok, a frontin szedése sem folyamatos és igyekszem mindig a legkisebb mennyiséget bevenni belőle, de megnyugtat ha van itthon és tudom hogyha rosszul vagyok bevehetem.


Boldog nem nagyon tudok lenni, viszont ha vannak ilyen 1-2-3 napos kirándulások vagy valami kisebb öröm ér akkor teljesen kicserélődök, megszűnnek arra az időre a testi tünetek és nem félek a haláltól sem. Tartalmatlan, unalmas az életem, félek az egyetemtől, és lelkiismeretfurdalásom van ha előveszek egy újságot vagy bármit, mert tanulnom kéne. Mindemelett lusta vagyok, nyakamon a vizsgaidőszak és alig tartok valahol, pedig jó eszem van, és míg nem voltak bajaim értem már el sikereket.

2013. ápr. 17. 11:58
 12/14 A kérdező kommentje:
Itt hagyni senkit nem félnék, mert a szüleimen kívül szerintem senki nem venné észre hogy meghaltam :D Ez is furcsa, hogy mégis félek a haláltól. Lehet inkább attól félek, hogy úgy halok meg hogy nem voltam előtte boldog.
2013. ápr. 17. 11:59
 13/14 anonim ***** válasza:

Te következetesen tönkreteszed az életed azzal, hogy butaságokon agyalsz!

Na figyelj, tudod, mi az a MPS?Az kérlek, mitrális prolapszus, nekem is van és kb minden 3. embernek egy ici-pici elhajlás a szívbillentyűn, amivel 100 évig is vígan élhetsz,viszont igaz, vannak, akiknél zavaró(de teljesen veszélytelen)tüneteket okoz.Ez a kis eltérés javulhat, kinőheted, viszont ronthatsz is rajta a mozgáshiánnyal, a koffeines italokkal, amik kifejezetten ellenjavaltak a szorongó, pánikos, szívérzékeny emberek számára, mivel idegrendszeri stimulánsok és feleslegesen megpörgetik a szíved és szorongást okozhatnak.Tehát mindenképp le kellene mondanod mindenféle kávéról, energia italról a gyógyteákat viszont ihatod bátran!

Kár, hogy nem mentél el akkor arra a szívvizsgálatra, amire küldött az orvos, nem kellett volna félni miatta.Persze az MPS-nek is vannak fokozatai.De úgy tudom, csak III.-IV.-fokú MPS-nél kerül szóba műtét, viszont akkor már komolyabb tüneteid lennének.Kis fokúval nem törődnek, esetleg gyógyszert írnak fel, szükség esetén.A frontin szedését nem javaslom, feleslegesen terheled vele a szervezeted.A gyógynövény teák ugyan olyan jól ellazítanak, káros mellékhatás nélkül.Sőt,a citromfű a szív idegeket is jótékonyan befolyásolja.

Nos, a füvező ismerősöknél pedig akkor érthető, mi lehetett az egyik ok.10 évnyi füvezés nyilván nem tesz jót a szervezetnek.A balesetekkel azonban sajnos nem lehet mit kezdeni.El kell fogadnod, hogy az élet kockázatos.Persze bezárkózhatsz a szobádba is, de akkor mi értelme az életnek?Különben sincs biztosíték rá, hogy ott nem ér utol a végzeted.

Nagymamám mondogatta anno:"Ha jön ab@zmeg, bújhatsz a kutya likába is, ott is utolér!"..Igaza volt.

Keress magadnak hobbikat, klubokat, barátokat, bármit, ami új irányba tereli a gondolataidat és elvonja a figyelmed a félelmeidről.Lehet ám ez megszokásból is.Nincs eléggé lefoglalva az elméd érdekes dolgokkal, ezért rákaptál, hogy rémképeket gyárts.Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha újságot olvasol.Még az is jobb, mint baljós dolgokon töprengeni.

Szép az idő, mozdulj ki, keress egy kedves párt.

Ja és kérj a házidokidtól egy beutalót arra a szívvizsgálatra.Hidd el, meg fogsz nyugodni, ha úgy állsz hozzá, hogy felelősséget vállalsz az egészségedért.

2013. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, kedves vagy. De borzalmas látni hogy velem egykorúak halnak meg csak úgy... és min"


Ez egy hihetetlen nagy ostobaság, amit írsz. Még ha temetőben laknál is, akkor is azt látnád, hogy az emberek halála sem egyenletesen oszlik meg. Gyakrabban halnak az idősebbek, ritkábban a fiatalok. Te tényleg beteg vagy, agybeteg. Menj el a háziorvoshoz, nem harap. Rögtön fogj tudni, mit kell adjon neked.

2013. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!