Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg öngyilkos leszek,...

Valószínűleg öngyilkos leszek, mellékes hogy miért. Gonoszságot követek el azzal, hogyha elmondom ezt valakinek, de nem segítségkérési szándékból?

Figyelt kérdés
Szóval nem akarom hogy segítsen, csak szeretném ha megértene, szeretnék elköszönni, meg ilyenek... ki hogy reagálna ilyenre? Köszi előre is...
2009. okt. 12. 18:48
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj irj neki egy levelet,bucsu levelet vagy bármit és akkor tudathatod vele hogy miért tetted és akkor nem kell neki cipelnie ezt a terhet és te is elmondhatod neki!
2009. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Súlyos testi és lelki születési rendellenességek, nem vmi apróság miatt.. de ez mindegy.
2009. okt. 12. 19:02
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Még ha egy távoli ismerősöm is mondaná, magamba esnék, bűntudatom lenne. Olyan nincs, hogy valaki nem segítségkérési célzattal mondja el. Ha már benne van a vágy, hogy tudjanak róla, akkor (akár tudat alatt) segítséget remél. Én meg kötelességemnek érzem segíteni. Ha ez nem jön össze, akkor magamba zuhanok.

Mondd el kérlek, hogy miért szeretnéd. Mindenből van kiút! Én is sok mindenen átmentem, többször próbáltam, még többször akartam... Sosem sikerült, még szerencse, mert mostanra jól vagyok. Ha szeretnéd, akár privátba írj nyugodtan, hisz úgysem ismerjük egymást, és senkinek nem mondom tovább! De talán tudok segíteni, vagy legalább tanácsot adni...

2009. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
84%

Hogy lehetsz ennyire önző, tudatlan és gonosz? Én sosem bírnám feldolgozni egy közeli szerettem öngyilkosságát, ha tudtam róla előre, ha nem. Ne csak magadra gondolj! Neked könnyű lesz, a többieket meg már nemlátod szenvedni, mi? Én nem fogom fel. A semminél hidd el, bármi jobb. Ha nem vagy halálos beteg, vagy ilyesmi, akkor mélységesen megvetlek ezért, nem lehet elég nyomós indokod iylet tenni másokkal. Próbálj menekülőutat keresni, szeretteid között, vallásban, kicsit az életélvezetben...

Kérlek, ne tedd! Hülyén hangzik de nem téged sajnálnálak... hogyan teheted meg ezt oylan emberekkel akiket szeretsz? Egy életre megnyomoritanál másokat...

A kérdésre válaszolva, inkább hagyj búcsúlevelet, de soakt az sem segítene...

2009. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban öngyilkos akarnál lenni, akkor nem ilyeneken járna az eszed! Így felfoghatod úgy is, hogy a helyzeted nem reménytelen!
2009. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Aha, értem, akkor úgy látom jobb ha nem mondok inkább semmit.. köszi a válaszokat...
2009. okt. 12. 19:06
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
szia! ha a kérdésedre szeretnél választ kapni hát itt az enyém: szörnyű bűntudatom lenne, mert megosztottad velem a problémáidat és én nem tudtam érted semmit se tenni! Biztos h depressziós lennék és nem tudnám feldolgozni h elmondtad h mi a szándékod és tehetelen voltam és még ha idézőjelen is de végig néztem a halálodat! ha tényleg meg akarod tenni akkor inkább írj egy levelet és írd ki magadból h mi bántott és mit miért tettél! Remélem nem teszed meg!! Bízz h jobb lesz minden! mindig van megoldás!
2009. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki aki közel áll hozzánk öngyilkos lesz, azt nem nagyon nehéz feldolgozni. Tapasztalatból tudom. Egyrészt azon rágom magam, hogy tudnom kellett volna és ezért megakadályozhattam volna. S ezen az sem segít, hogy volt érthető "oka" amiért megtette. Már tizennégy éve, hogy anyukám öngyilkos lett. Soha nem bocsájtom meg neki, magamnak és apunak... Végtelenül önző volt és én is az vagyok amiért haragszom érte.
2009. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Akár elmondod, akár nem, egyik se jobb a másiknál.


Bátyám egykori barátja nem mondta el senkinek, csak utalásokat tett rá, hogy pocséknak tartja az életét...


Bátyám ugyan soha nem beszélt róla, de biztos vgyok benne, hogy nagyon bűntudata volt, hogy nem vette észre mi készül (15 év telt el azóta) és igazi barátja azóta nem volt... csak haverja... közelebb senkit nem engedett....

2009. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak annyit szeretnék mondani Neked, hogy én úgy gondolom, mielőtt megszületünk erre a Földre, mi magunk választjuk meg, hogy milyen testbe, milyen körülmények közé szeretnénk megszületni. A döntésünket nagyban befolyásolja, hogy mi az, amit ebben az életben meg szeretnénk tanulni, át szeretnénk élni. Sokszor a látszólag rossz dolgokból is sokat lehet profitálni, ha más szemszögből nézzük. Akár még büszke is lehet magára az az ember, aki az átlagosnál több nehézséget vállalt, mert ez azt is jelentheti, hogy nagyobb feladatot szeretne teljesíteni. Mindezt úgy mondom, hogy magam sem vagyok "tökéletes", fejlődési rendellenességgel születtem és hiperérzékeny lélekkel. És bizony nem egyszer gondolkodtam már az öngyilkosságon. De tudom, hogy ha ezt az életet végigcsinálom, akkor nagy dolgot viszek véghez. És ha jobban körülnézek, észreveszem a szép dolgokat, és azt is, hogy a sors kárpótol, mert nem csak terheket, de ajándékokat is kapok.

Te egy nagyon jó ember vagy, hiszen nem akarsz a haláloddal másokat megbántani.

2009. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!