Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a problémám nevezhető...

Ez a problémám nevezhető fóbiának?

Figyelt kérdés
Félek a növényektől. Ha szép, illatos vagy valamiért tetszik akkor nincs különösebb gond, bár akkor sem érintem meg őket szívesen. Ha viszont nem annyira szép, vagy csúnya vagy hallottam róla hogy mérgező akkor ha meglátom, sőt ha olvasok egy-egy ilyen növényről kiráz a hideg, ha pedig meg kell érintenem teljesen kikelek magamból, egy-egy ilyen növénnyel ki lehetne kergetni a világból, csak hogy ne érjen hozzám. Ez nevezhető fóbiának? És ha igen, akkor ennek mi a neve? +Ha tud valaki akkor írjon nekem pár ötletet hogy mivel lehetne ezt leküzdeni..Előre is köszönöm!
2009. okt. 28. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én régen a liftektől féltem.Bezártság most már annyira letudom győzni, hogy szívesen is szállok be.Akarás kérdése nálam.Bár a pókokat nem szeretem, de ha kell azt is megfogom.Szerintem próbáld legyőzni a félelmeid.Hajrá.:D ha nekem sikerült neked is fog.:D
2009. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én sem rajongok a növényekért, virágokért pedig nő vagyok. ez ciki? :)

na mindegy, szóval szerintem ne foglalkozz vele, egyszerűen csak kerüld el a növényeket.

ez még nem nevezhető fóbiának, de ha túl sokat agyalsz rajta, akkor lehet, hogy átmegy abba. :)

2009. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van logikus alapja, akkor nem hiszem, hogy fóbia lenne.
2009. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
szerintem szívj el egy füves cigit, és menj ki az erdőbe betépve!
2009. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan a növényektől félek, hanem néhány növénynek a levele valamiért egyszerűen ijesztő. Főleg azoké amik ilyen nagyok, cakkosak vagy hullámosak (pl. fügefa, tölgyfa, dinnye, krizantém levele). Továbbá a kúszónövényeket se nagyon csípem, mert valahogy nagyon ijesztő, hogy nem felfele nőnek, hanem terjednek a földön és egyre nagyobb területet foglalnak el (pl. tök), de kisebbeknél (pl. az uborka), elmegy.


Viszont az állatoktól, gombáktól nem félek, és még olyan állatokat is amiket mások ijesztőnek vagy undorítónak tartanak (pl. pók, molylepke) én érdekesnek és szépnek tartok.

2010. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!