Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon könyörgöm valaki...

Nagyon könyörgöm valaki olvassa el, SOS, pánikbetegség, generalizált szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Könyörgöm olvassátok el, hosszú, de nem tudom mi a megoldás!! :(

Pár éve nagyon mosolygós lány voltam, viszont édesanyukám alkoholt ivott, depressziós, stb, minek következtében ez "traumaként" ért, nem mertem kimenni az utcára, stb. A fiúk motiváltak mindigis, és ahogy sorra elutasítottak, ez még jobban betett, és oda jutottam, hogy egy senkinek éreztem magam. Aztán jött egy fiú, a mostani barátom, és belemenekültem a kapcsolatba. Sokszor rosszul éreztem magamat vele, de nem érdekelt, mert ragaszkodtam hozzá, biztonságban éreztem magam mellette. Elmartam a barátokat, mert nem volt rájuk igényem.

Mindig belekötöttem abba, amit a barátom csinál, és eljutottunk oda, hogy majdnem szakítottunk. Ekkor úgy éreztem minden az én hibám, és elkezdtem bőgni, rettegni. Aztán féltem, hogy akármit csinálok, elmarom a barátomat, így minden nap RETTEGVE mentem az iskolába. Ez iskola végén volt. Nyáron lefogytam 5 kilót, különböző bajaim lettek, mikoris rájöttem, hogy egy fiú miatt nem mehetek tönkre. A nyár végére egész jó lett minden, aztán most elkezdődött az iskola. Olyan félelem!!!! tört rám, hogy azt hittem nem bírom ki. Nem tudok tanulni, mert nem marad meg semmi a fejemben, mintha kilenne fáradva az agyam. Elmentem a pszichológusomhoz, aki azt mondta, hogy befeküdhetnék egy hétre egy kórházba, meg, hogy mindenképp kellene szorongásoldót szednem, hogy ne romoljon a tanulmányi teljesítményem(mostvagyok végzős évemben). Egyszerűen a suliban hisztizek a barátommal, nem látok tisztán, haza jövök, és olyan érzésem van mintha letompultam, kiüresedtem volna. Tegnap este elkezdett kicsit forogni a világ, és nagyon erősen dobogott a szivem, mint aki izgatott állapotban van, azt hittem, hogy megbolondulok. És úgy érzem, hogy KIJÖHETNÉK ebből az állapotból, ha akarnék, de nem teszek semmit, mert nincs kedvem, ugyanakkor mégis, és ááááá! Már emgfordult a fejünkben, hogy magántanuló leszek, de a menekvés nem megoldás....ugyanakkor nem bírom az iskolát, és ha a barátommal biztonságban érezném magam, nem félnék. Mindent elborultam látok, az Apukám a legfontosabb ember a világon, és vele is csúnyán viselkedek. SEGÍTSÉG!!! Könyörgöm, segítsetek, k volt már így? Ugye nem bolondulok meg?


2013. szept. 6. 14:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, jól esett elolvasni!!:)

Gratuélok, hogy Te megküzdöttél, és sikeresen kijöttél a rossz helyzetből!!

Az a probléma, hogy nem tudom megfogalmazni, mitől félek az iskolában.:( Akárhogy gondolkozom, iskolában semmi nem jön elő, aztán amint hazajövök, pánik. Nem tudom megfogalmazni, de ma is hevesen vert a szivem, és folyt rólam a víz, azt hittem nem tudok megnyugodni. Estére mindig jobb lesz.

2013. szept. 6. 21:22
 12/13 anonim válasza:

Eszedbe ne jusson antidepresszánst szedni! A pszichiátriát kerüld úgy, ahogy van!

Keress egy jó klinikai szakpszichológust, ő tud segíteni neked, valamint fogadd meg a 22 éves lány tanácsait.


Jah, és a kulcsszavak: akaraterő, önuralom - ezekre van szükséged most.

2013. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor jársz a legjobban, ha mielőbb pszichiáterhez fordulsz. A Te helyzetedben úgy látom, szükséges gyógyszeres kiegészítő kezelés a generalizálódó szorongások, illetve a motivációhiány miatt. Ne habozz vele, semmit sem veszíthetsz!

Tartsd szem előtt, hogy az egészséged a legfontosabb. Tetszik a kitartásod, egészen biztosan ki fogsz tudni jönni ebből az állapotból, csak hagyd, hogy szakember is segítsen!

2013. szept. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!