Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbeteg emberek hogyan...

A pánikbeteg emberek hogyan tudják legyőzni azt a félelmüket hogy elenjenek a munkahelyükre dolgozni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 3. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

igazából nagyon nagyon nehezen..sőt szinte lehetetlen..én tudom milyen az sajnos.. :( 18 évesen voltam pánikbeteg, még suliba jártam.. gyógyszert is szedtem.. mikor elkezdte kifejteni hatását akkor tudtam csak suliba menni.. ugy kezdődött nálam h eleinte szédelegtem és ájulásérzetem volt mindig ha kimentem az utcára egyedül (ha vki velem volt akkor nem) aztán történt velem valami ami miatt teljesen elhatalmasodott ez az egész.. na akkor képtelen voltam kimenni akárhova is.. :S de miután elkezdtem szedni a gyógyszert és hatott utána már nem volt annyira nehéz..de én suliban sem éreztem biztonságban magam, sokszor haza kellett vinni, mert ugy éreztem nem birom már tovább:(

mára már azt hiszem teljesen jól vagyok.. bár néha még rámtör a pánik :) de már nem olyan vészes mint akkor.. na azt nem kivánom senkinek :(

együttérzek veled ha pánikbeteg vagy.. esetleg segitség lehet ha valaki el tudja kísérni a pánikbeteget a munkahelyére..

2008. júl. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel sikerült elérned a "gyógyulást"?Gyógyszereket sem szedsz már?
2008. júl. 3. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom segít az Omega-3 zsírsavbevitel (halolajban van), angliai egyetemi kutatások bizonyították.


Egyébként meg személyiségsebészettel érdemes próbálkozni. Ez egy veszélytelen, nem hipnotikus pszichológiai módszer, meglehetősen újkeletű.

2008. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kezdetben pszichiáterhez jártam aki gyógyszert adott. A gyógyszer segitett, de amikor a párommal elhatároztuk, hogy kisbabát szeretnénk akkor abba akartam hagyni a gyógyszer szedését. Ekkor viszont visszaestem. Aztán valaki ajánlott nekem egy kineziologust. Ő tudott segiteni, már nem szedek gyógyszert és utazni is tudok.
2008. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb pszichológus rögtön gyógyszert ír fel, ami használ is, mert elhiszed, hogy használ, gondolatban erőt táplálsz bele, és ha beveszed a reggeli adagot ez az erő belédköltözik, de ha kimarad, akkor gyengének érzed magad. Azt tudom tanácsolni, hogy ülj le otthon egy fotelben, lazítsd el magad, és gondolkodj el azon, hogy miért van ez, idézed fel magad előtt gondolatban az utcát, a sulit, ahogy ott állsz és az a sok ember ott van körlötted, vagy először elég úgy is, hogy emberek nincsenek ott.


Azt mondtátok, ha van veletek valaki, akkor nem féltek. Ez úgy tűnik, mintha félnétek a tehertől ami rátok nehezedik az utcán, a suliban. Egyedül kell kiállnotok, beszélnetek, cselekednetek. Gyógyszer helyett, azt az erőt amit a gyógyszerbe táplálnátok, tápláljátok magatokba.


És NEM lehetetlen, csak akarni kell!! Én már sok olyan dolgon változtattam magamon az akarással és a relaxációval, amire a pszichológus egy gyógyszeres kezelést ajánlott volna.


Sanjeev

2008. aug. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam legyőzni a félelmemet h sokáig figyeltem másokat h "hát nekik se lesz semmi bajuk...." érted?
2009. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!