Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok és félek...

Miért szorongok és félek állandóan? és mi lehet velem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és állandóan szorongok a suliban.:(

Általánosban idegileg teljesen kikészítettek és 8. év végén már be sem jöttem a suliba..itt a középiskola, már 2. éve járok, de ugyan ez az érzés csak fokozódik, hála az általános iskolának...van összesen 5 barátom az egész suliban, de nem érdekel legalább nem vagyok egyedül teljesen. A többiek szemét persze csípi ha egyedül vagyok, és néha beszólnak, de már nem is hallom meg őket. Elbújok valahova,wc-be, sarokba tááávol a többiektől...


Nem tudom őket megérteni, hogy képesek mind egy kupacba gyűlni és egymás levegőjét szívni folyton.

Nem értem miért kell csoportmunkára ítélni minket, egyedül mindent jobban meg tudok csinálni.

Nem érzem, hogy szükségem lenne rájuk...nincs szükségem vihorászó édes kacajokra meg hasonlókra.

Szeretek egyedül lenni(persze nem mindig), és egyedül csinálni meg dolgokat.

Csak egy dologgal vagyok hajlandó foglalkozni, azt pedig a lehető legtökéletesebben megtanulni és elsajátítani ahogy csak lehet. Ez lehet bármi, pl állattan, növénytan..zene..akármi.

ezekről órákig bírok beszélni..

Ehhez hozzátartozik, hogy az iskolát is utálom úgy, ahogy van. Miért kell ráerőltetni egy gyerekre hogy olyat tanuljon, amit soha a büdös életbe nem fog használni??

kémiai egyenletek például..


Mi vagyok én? Kinek kellek egyáltalán?


2009. nov. 7. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A diákok nagy része csak azért jár iskolába, hogy közösségi életet éljen, vihorásszon, ökörködjön.Aki pedig tudni /tanulni/ szeretne, azt kinevezik strébernek, ennek-annak.

Te komolyabbnak tűnsz. A helyedben én magántanuló lennék és fütyülnék a többekre. A barátaiddal őgyis találkozhatsz és sz idődet is magad osztod be. Téged flusztrál az iskolai közeg és ezt nem is csodálom.

2009. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld olyanok társaságát keresni, akiknek hasonló az érdeklődési köre, a többi embert meg muszály valahogy elviselni, mindenki így tesz (suliban munkahelyen stb)
2009. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hát nekem 5nél kevesebb volt, de túl lehet élni, már csak 2 év. az iskola tré, mert egy munkahelyről kiléphetsz, ha nem tetszik a közeg, de egy iskolából nehezebb. a másik meg persze, ökörségeket kell tanulni, ráadásul elavult germán oktatási módszerrel, amiről százszor bebizonyították, hogy nem jó.

csak túl kell élni, nem keresni benne az értelmet, mert nincs benne.

2009. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom őket megérteni, hogy képesek mind egy kupacba gyűlni és egymás levegőjét szívni folyton.

.....nincs szükségem vihorászó édes kacajokra meg hasonlókra. "


Szerintem ez alapján téll elég stréber lehetsz, így nem is egy normális diák sem! AMúgy meg az iskola nm azért van hogy ott tanult, hanem hogy órán figyelj, szünetben meg beszélget, szórakozz. Mármint mi átalgos diákok ezért járunk suliba. Ha csak taulni kellene szerintem be sem járnék, mert kibírhatatlanul unalmas. Ha vki akar, majd tanul otthon délután az csá!

2009. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szia!Én most 27-éves vagyok,kb 16-voltam amikor elkezdődtek nállam a szorongások,sajnos nem tudtam sehogyan sem legyőzni és utólag már csak kísérővel tudtam menni bárhová sőt a végére már úgysem...Borzalmas volt!Ami még a legrosszabb volt,hogy tudatlanok voltunk és sajnos a körzeti orvos Pszichiáterhez mentünk ő volt az első lépés a kiútfelé de sajnos inkább mégjobban lejebb kerültem,mint írtam,már kisem mozdultam otthonról..Aztán nagy szerencsémre véletlen olvastam egy Pszichológusról aki írta a hírdetésben,hogy szorongás,pánik stb kezelése krízis helyzetek stb...Na és onnantól hatalmas javulás lett persze eltartott jó ideig de most egészséges Családanya vagyok azóta rengetek idő eltelt és én saját tapasztalatból is ajánlom,hogy menny el egy MASZEK orvoshoz!
2009. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

O_O

Sorstársaaaam *ölel*

Engem is kikészítettek anno ált. suliban, mindent megtettek, csakhogy nekem rossz legyen, mert én voltam az, akit verni lehetett. Középsuliban meg egyből a libák támadtak rám, mert nem voltam az a széplány fajta, vagyis a szorongásom is folytatódott. Én úgy hevertem ki, hogy szerelmes lettem, és ez azóta is tart első óta :) (én most vok negyedikes).

Kellesz te valakinek biztos, csak még nem találtátok meg egymást ;) És hogy mi vagy? Elsősorban ember, kicsit érettebb a korosztályánál. Nyugalom:)

2009. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
hát nem úgy tűnik h érettebb a korosztályánál
2009. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A leveledből úgy tűnik, hogy a kortársadnál komolyabb, érettebb gondolkodású,nagyon érzékeny emberke vagy. Ez értékes dolog, legyél büszke rá! Viszont ez az érzékenység könnyen túlzottá válhat, ami viszont már inkább akadályozhat a fejlődésben, önmagad kibontakoztatásában. Ezért azt hiszen a legjobb az lenne számodra, ha szakemberhez (iskolapszichológus, Nevelési Tanácsadó) fordulnál, mert ez az állapot a Te korodban könnyen és eredményesen kezelhető. Viszont, ha beletörődsz a helyzetbe és megfutamodsz a nehézségek elől (pl. magántanuló leszel stb.), akkor a túlérzékenységed szociális fóbiává, szorongásos zavarrá is alakulhat, ami később megnehezítené az életedet. Ne hidd azt, hogy pszichológushoz fordulni kínos vagy szégyellnivaló, mert sok esetben éppen a nagyon okos, komoly,intelligens és emiatt gyakran túlérzékeny fiataloknak van szükségük arra, hogy jobban odafigyeljenek rájuk, beszélgessenek velük, és megértsék őket.
2009. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

oké oké, azért a nevetésre nekem is szükségem van eltúloztam...

sőt szeretek nevetni, de nem "csak úgy" mint egy hülyegyerek.

Strébernek sem nevezném magam mert utálok tanulni..:D

kivéve persze azt amit szeretek.

am köszönöm a válaszokat.

Elég ideges voltam amikor leírtam a kérdés, úgyhogy azért tűnt ilyen "stréberesnek"...

2009. nov. 8. 14:41
 10/12 A kérdező kommentje:

ja psziho emberkéhez nem megyek, már 2x voltam és meg sem hallgatott..:S

nem vagyok én olyan lúzer, csak iszonyat makacs és félős.

2009. nov. 8. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!