Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaptam gyógyszert a pszichológ...

Kaptam gyógyszert a pszichológusomtól. Milyen gyógyszer lehet?

Figyelt kérdés

Nem én kaptam személyesen, a szüleimnek adta oda, hogy vegyek be belőle reggel-este egy szemet.

Leírom, hogy néz ki:

Egy kis fehér doboz.

A fedőjén a gyógyszerípar jele (szökőkút szerűség, meg egy kígyó, vagy mi.)

A doboz oldalán semmi, az alján:

"VISSZA NEM VÁLTHATÓ" megy egy "50"-es szám.

Belül:

Kb. 40 db. apró, kör alakú, fehér tabletta, magyarul kb. még 20 napi adag (már 4-et bevettem).

Mindegyik tabletta egyik oldalán egy "10"-es szám van.

A szüleim azt mondták, hogy azt mondta nekik a pszichológus, hogy az idegrendszerre hat, nem rendes antidepi, de olyasmi.

Ja, meg hogy nem szedálja az agyam.

(Anyám soha nem engedné, hogy mentális problémákra való gyógyszereket szedjek,ebbe is nehezen ment bele, pedig nagyon rosszul vagyok pszichés téren, szó szerint egy kínszenvedés minden nap.)

Mióta szedem, még többet szorongok, a kedvem nem sokat javult, még pocsékabbul vagyok.

Ma bevettem mellé két 0,25-ös Xanaxot, úgy egy kicsit jobb volt.

Milyen gyógyszer lehet ez?


2013. okt. 27. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj el másik pszichológushoz!

Vidd el a "gyógyszered" is és mondd el neki az egész történetet. Vagy az iskolaorvoshoz, vagy iskola védőnőhöz.


Aki pedig úgy ad gyógyszert, hogy az nem beazonosított, megnevezett, attól -és ha vényköteles gyógyszerről van szó akkor attól is aki felírta- meg kell vonatni az engedélyét.

2013. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem gyógyszer.. Egyrészt MINDEN üveget felcímkéznek, másrészt a pszichológus nem fog gyógyszert felírni neked. Úgy meg pláne nem kapsz tőle gyógyszert, hogy te nem vagy ott. Valószínűleg a szüleid szerezték valahonnan, gyanítom placebo. Nem tudom milyen problémád van, de ha ilyen komoly, menj inkább háziorvoshoz, majd elküld pszichiáterhez. Nem kell róla tudnia a szüleidnek.
2013. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: erről beszéltem (én írtam, hogy a terápia során még akár rosszabbul is lehet a beteg), nehéz beszélni róla, és a felhánytorgatott dolgok iszonyú súllyal tudnak a betegre nehezedni, de ezen túl kell lenni, különben nem lesz megoldva soha.


Továbbra is tartom, hogy szerintem valamilyen "szívesség" miatt kaptad a gyógyszered, és szerintem az gyógyszer.

De kár tippelgetni: jársz a pszichológushoz, nem? Kérdezd meg tőle! Pontos nevét, hatóanyagát. Akár kereken megkérdezheted, hogy placebót adott-e vagy sem.


De ha szédülsz is meg fáj tőle a fejed akkor valami hatóanyag azért van. Tudni kell, hogy a pszichés betegek gyógyszerbeállítása sokáig tarthat, úgyhogy ha úgy érzed, hogy nem hat, vagy nem jól hat, akkor annak szóljál, aki adta. Ha nem bízol már a pszichológusodban gyógyszerügyben, akkor kérd meg, hogy ajánljon egy pszichiátert, akivel majd intézed a gyógyszerügyeket. A háziorvosod is tud ajánlani.

2013. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Addig minden rendben lenne, hogy mondjuk felmegyek a háziorvoshoz, elmondom neki a problémám, és ő küldd tovább pszichiáterhez.

Ezt még talán a pszichológusnál is el tudnám érni, de mivel még nem vagyok 18 éves, kell a szüleimnek a beleegyezése is a dologba.

Ezentúl amúgy is el kellene mondani a szüleimnek, mert tőlünk kb. 40 km-re van a legközelebbi pszichátriai szakrendelés, ami normális.

És valakinek meg is kell venni azokat a gyógyszereket.

Anyáékat ismerve, kb. ez történne:

Leordítják a fejem, amiért kértem, hogy küldjenek a pszichiátriára, miközben nekem nincs is bajom (merthogy amúgy biztos ők érzik, ami lezajlik bennem), mindent csak bebeszélek magamnak.

Talán kapnék 1-2 pofont, és a vége az lesz, hogy nem visznek sehova, maximum, ha anya besokall, beutal Nagykállóba, mert szerinte már most sem vagyok ép elméjű, és a zárt osztályra való lennék.

Hagynák, hogy szenvedjek tovább, mert szerintük, ha gyógyszert szedek, akkor szertefoszlanak az ő álmaik, és terveik, amiket nekem szántak a jövőre nézve.

Nem tudom mi lesz..

2013. okt. 27. 19:29
 15/15 anonim ***** válasza:
56%

Ami a leírásodban, mint céglogó szerepel, egyet találtam, ami hasonló, és az a Medimpex forgalmazó cég, de a honlapjukon nem szerepel semmiféle olyan gyógyszer, amit neked esetleg adhattak. Másfelé kell keresned, pl. elmész a patikába, viszed magaddal és megkérdezed. Ez a legegyszerűbb megoldás. A másik, amit már mások is leírtak előttem, hogy megmondod a pszichiáterednek, semmit sem ér a tablettája, sőt, rosszabbul vagy tőle. Minden gyógyszernek kb. a harmadik napon jelentkezik a lehetséges mellékhatása, ami nem fog jobb lenni, ezt vedd biztosra. Még az is lehet, hogy placebót kaptál, és azért vagy rosszabbul, mert placebo.

A szüleid egyrészt azért nem akarnak elvinni pszichiáterhez, mert a saját kudarcuknak tekintik a rosszullétedet, másrészt okosak is, ugyanis tényleg agyromboló hatásúak lehetnek a pszichiátriai szerek. Megértem őket is. Az én véleményem szerint a lehető legjobb megoldás az, ha velük beszélgetsz el, de úgy, hogy komolyan is vegyenek. Ne sírással kezdd, ne vádold őket -akár ha van miért, akár nincs - értelme nincsen. Mondd el mit érzel, mire gondolsz, hogy tőlük várod a segítséget, számítasz rájuk. Szereted őket, ezt is mondd el nekik!

Ami a szorongásodat illeti, meg tudod mondani, miért? Ne nekem, magadnak. Ott lesz a válasz, figyeld meg. És máris elindultál a gyógyulás felé.

Annyi mindent írhatnék, miért nem kellene szoronganod, főleg ilyen fiatalon, de reggelig sem érnék a végére.


Megjegyezném, hogy vannak olyan pszichológusok, akik írhatnak fel gyógyszert, ha olyan a végzettségük.

2013. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!