Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia, szorongás....

Szociális fóbia, szorongás. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fő kérdésem az lenne, hogy szociális fóbia, szorongás és depressziós tünetekkel be tudja az ember magát check-oltatni egy pszichiátriai intézetbe, vagy ez csak így magától nem megy?


(A témával kapcsolatos bármilyen történetet is szívesen fogadnék.)



2013. okt. 31. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
első kör szerintem házi orvos.. ő fog beutalni pszichiáterhez... és ő onnét tovább... csak úgy biztos nem lehet hogy odamész, hogy megjöttem :) történetet sajnos nem tudok mondani, de ezek a dolgok így szoktak működni...
2013. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak egyből pszichiátriai intézetbe küldeni. Valószínűbb, hogy a pszichiáter gyógyszert ír és pszichoterápiát ajánl majd, ahova bizonyos időközönként vissza kell járnod.
2013. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia.Nekem kevert -szorongásos depresszióm volt a doki szerint.kaptam gyógyszert és frontint de az utóbbit nem szedtem.nem akartam rászokni mindeféle hülye gyógyszerre.abbahagytam mert babát terveztünk.most terhes vagyok, ma este egyedül, és őrült gondolataim támadnak...be akarok mesélni dolgokat, ami persze úgysem lesz.próbálom elterelni a gondolataimat róla..jól vagyok de most vhogy előjött ilyen félelem.talán a terhesség az oka.vagy szimplán nem szeretek egyedül lenni.lehet, hogy visszamegyek az orvoshoz , hátha van olyan gógyszer amit babásan is lehet szedni...beutalót ír a háziorvos majd kérsz időpontot pszichológushoz.nekem ez a történetem.sajnos nem a legjobb, sajnálom , hogy ilyen gyerekkorom volt és kialakult ez.évekig semmi bajom nem volt.
2013. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már megjártam a háziorvos-beutaló-pszichológus utat korábban, de a "sima" pszichológushoz járás nálam nem sokat segített.

Ezért konkrétan az érdekelne, hogy olyat lehet-e (vagy volt-e már valaki), hogy csak simán besétálok magamtól, elmondom, hogy ez van, és kezeljenek ki.


Mindenesetre az eddig érkezett válaszokat köszönöm szépen!!

2013. nov. 1. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem kell beutaló a pszichiáterhez. Járóbeteg szakrendelésre menj, minden megyeszékhelyen van.
2013. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!