Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon jó mentális és fizikai...

Nagyon jó mentális és fizikai képességekkel rendelkezem. Zseni vagyok. De ugyanakkor beteg ember is?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv



2013. nov. 15. 23:44
 21/96 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna részletezni a jegyeimet, de akkor megteszem. A 0,2 százalékot csak a testnevelés tanár sajátos mániai vették le, mikor valaki nem hajt tökéletesen végre egy feladatot. Csak abból a tantárgyból van 4-es jegyem.


ÉS


Kedves ret**dált válaszolók!

Aki folyamatosan azzal példálózik, hogy így a fogyatékosok meg úgy, meg hogy a legtöbbjük sokkal többet tett le az asztalra mint én, annak szeretném a következőket üzenni: valószínűleg nem vagytok elég fejlettek, hogy megértsetek. Nem általánosságban beszéltem a szellemi fogyatékosokról, autistákról vagy bármilyen mentális zavarral küzdőkről. Azokról beszéltem, akik habár az előbb említett betegségek egyikével küzdenek, NEM hasznos tagjai a társadalomnak. Semmilyen munkát nem végeznek, egész nap csak egy székben ülnek és hasonlók. A családjuknak rengeteg pénzbe kerül az életben tartásuk, sokszor nem is futja rá, és mit kapnak cserébe? Gyakorlatilag semmit, egy emberi roncs létezésén kívül. Mert igen, aki a fentebb leírtakhoz hasonlóan létezik, az egy emberi roncs. Semmit nem ad, viszont rengeteg vesz el. Azt a pénzt amit az állam / családjuk rájuk szán, számtalan, sokkal hasznosabb dologra is lehetne fordítani. És szvsz ezt valamennyi közületek érzi valahol.


Ha pedig valaki ezután is olyanokkal fog példálózni mint az előttem válaszoló, arra pedig csak egy jelzőt tudok mondani: idióta.

2013. nov. 17. 16:32
 22/96 anonim ***** válasza:
97%
Még szerencse, hogy nem te döntöd el, ki maradhat életben...
2013. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
15%
Érdekes dolgok, amiket írtál kérdező sok dologról én is hasonlóan vélekedek. De látom rengetegen félreértelmezték a mondandódat. Szívesen elbeszélgetnék veled a leírtakról 16/f
2013. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 RhisiartK ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki érti, mire gondolsz. Az ingyenélőkre gondolsz és nem a dolgozókra. De mint már írtam, a jövőt nem ismered. Nem mondhatod, hogy nem lesz fontos soha és mielőtt olyat mondasz, hogy "A családjuknak rengeteg pénzbe kerül az életben tartásuk, sokszor nem is futja rá, és mit kapnak cserébe? Gyakorlatilag semmit, egy emberi roncs létezésén kívül.", menj és beszélgess el a családjukkal. Egy szellemileg korlátozott ember sokszor komolyabb szeretetre képes, mint egy teljesen egészséges dolgozó. Persze, mondhatod, hogy ez nem fontos, de akkor miért van ennyi depressziós, szerethiányos ember, aki képtelen 100%-on dolgozni ezek miatt? Túlságosan szélsőségesen látod a dolgokat és a baj, hogy csak egy szemszögből. Ennek pedig az az eredménye, hogy nem látod az igazságot, nem látod teljes egészében át a helyzetet. Ha a kidobott pénz zavar, akkor előbb az alkohollal, a cigivel és egyéb "felesleges" élvezeti cikkekkel legyen bajod szerintem. És csak tapasztalat alapján alkoss véleményt, amikor már ismersz minden tényezőt. És mielőtt "ret**dált"-nak nevezel valakit, tanuld meg, mit is jelent a szó. Szerintem a válaszolók nagyobb része, tapasztalaton alapuló véleményt mond. Jah és én is dolgozó ember vagyok, az édesanyám meg mozgássérült. És a te logikádat követve neki nem lenne szabad élnie, de akkor nem élnék én, nem hoznék bevételt az államnak, nekem se lehetnének gyerekeim, akik szintén bevételt hoznak az államnak és... Észreveszed az egyszerű logikát benne? És még nem is mondtam, hogy mi lenne, ha a gyerekem majd feltalálna valami nagyon fontosat. Sok fontos tényezőt kihagysz a számításból. És nem vitatkozni akarok, csak eszméletlenül hiányos a képlet, ami alapján döntesz arról, hogy ki fontos tagja az emberiségnek.
2013. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
97%

" Semmilyen munkát nem végeznek, egész nap csak egy székben ülnek és hasonlók."


Steven Hawking is csak ott űl egész nap, mégis többet tesz a társadalomért egy év alatt, mint te élededben fogsz -.-


Jó, az igaz, hogy nem végez fizikai munkát, de nem tud fát vágni, mert rokkant. Az összes autó, egyéb balesetben rokkantságba került tolószékes embert be kéne aprítani, mert nem képes fizikai munkára?


Ha Hawking pl nem lett volna szerencsés és nem taníthatták volna, lehet ma szegény rokkantnyugdíjas lenne és a pokolba kívánnád ? Remélem ezt érzed :D.


A nyugdíjasok sem tudnak már semmit sem dolgozni, ki kell őket is pusztítani ?


Te sem dolgozol és nem is tanulsz, ezt írtad, sőt nem fektetsz szellemi munkát semmilyen emberiséget előrevivő diákköri tudományos innovatív munkába. Beismerésed szerint egésznap netes fórumokon osztod az észt, akkor téged is be kéne aprítani a saját elméleted szerint, hiszen a családodnak csak lóvéba kerülsz és semmilyen hasznos társadalmi tevékenységet nem végzel.


Ha elvégzed az iskolát és kikerülsz a munkaerő piacra, lehet nem fogsz állást kapni a végzettséged, munkatapasztalatod hiánya miatt és neadjIsten az ilyen elmebeteg hozzáállásod miatt, amit ki fognak szúrni ! Akkor te is fogsz kilincselni a munkaügyi központba a segélyért a sok "tahóval" meg közmunkában utcát söprögetni. Akkor hogyan fogod látni magadat ? Ki lesz ekkor a hibás? Mert állítom ez így lesz, ezt a stílust nem fogják eltűrni !

2013. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 A kérdező kommentje:

#24


Végre egy értelmes ember. Sajnos sokan valóban félreértelmezik a mondanivalómat. Én nem azok ellen vagyok akik autisták, hanem akik autisták + kapják például a számtalan támogatást és azokból vígan elélnek. Milyen jogon jár nekik? Ha pedig a saját édesanyádról te szeretnél gondoskodni, szíved joga és nem is szeretnék ebbe beleszólni, a kérdésben is direkt az állam által adott pénzekről volt szó. Ott is, csak azért kaptak pénzt, mert nem egészségesek.


#25

Az előző válaszomban pont a hozzád hasonlókról beszéltem.

Még mindig nem sikerült felfognod. Semmi bajom azokkal, akik fogyatékosok és a fogyatékosságuk ellenére képességeikhez mérten, aktívan és becsületesen végeznek valamilyen munkát, pláne ha még fizikus az adott illető. Azokkal van bajom, akiket fentebb jellemeztem.


"A nyugdíjasok sem tudnak már semmit sem dolgozni, ki kell őket is pusztítani?"

Természetesen nem. Mégpedig azért nem, mert ők már végig dolgoztak egy életet, persze egymáshoz mérve nem egyforma minőségben. Vannak persze akik a VISELKEDÉSÜK miatt halált érdemelnének, de ezt kiválogatni képtelenség, úgyhogy inkább nem is folytatom ezt a gondolatmenetet.


Sajnos a további gondolatmenetedet nem értem. Valóban nem tanulok itthon, de ez nem azt jelenti, hogy "nem fogadok be új információkat". És pluszba mint mondtam, a szellemi tantárgyakból csak ötös jegyem van. De miattad majd nevezek a DÖK elnök posztjára, és akkor majd nem lehet egy szavad sem.

Az is hibás hipotézis miszerint biztosan nem lesz munkám. Munkám biztosan lesz, mert egyrészt bármilyen szakirányba tovább tudok tanulni ilyen jegyekkel, és a képességeimmel és "rendes" tanulással bármilyen szakot el tudok végezni, másrészt pedig nem okoz gondot rezzenéstelen arccal eljátszani bármilyen szerepet. Pontosan ezen tulajdonságaim miatt volt szükség ennek megtanulására, így az általad leírt problémák semmilyen esetben sem lehetnek valósak.


Üdv

2013. nov. 17. 17:40
 27/96 anonim ***** válasza:
95%

Fú,de örülök hogy Pest és Miskolc közt van kényelmes 140 km.


Különben rólad ez a Sztálinos vicc jutott eszembe kérdező:


"-Hogyan akart Sztálin boldoggá tenni 200 millió embert?

-???

-Mindenkit megöl aki nem az."


Sok sikert te kis mini diktátor,remélem már növeszted a bajszodat hogy beléphess a nagybetűs diktátorok közé.(tudod:Lenin,Sztálin,Hitler,Saddam)

És szerezz be egy Napóleon kalapot!

2013. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
97%
Ez pont ide illik [link]
2013. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
97%
Értsd már meg kérdező, te egy idióta barom vagy, aki azt képzeli hogy ő a legjobb. Jó tanuló vagy, és most akkor mi van? Szinte minden osztályban van legalább 1 kitűnő tanuló. Most akkor azok is példálózzanak és dicsérjék magukat? A tanuláson kívül miben vagy jó? A szellemi fogyatékosságban?
2013. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 A kérdező kommentje:
Abban, hogy nem csak okos és intelligens vagyok, hanem mentálisan súlyosan sérült ember is.
2013. nov. 17. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!