Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon jó mentális és fizikai...

Nagyon jó mentális és fizikai képességekkel rendelkezem. Zseni vagyok. De ugyanakkor beteg ember is?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv



2013. nov. 15. 23:44
 71/96 anonim ***** válasza:
97%

Azt sem értem,hogy milyen jogon írod azt,hogy "nem hasznos tagjuk a társadalomnak "

Ugyan már,ne egy 15 éves kis kölyök döntse már el hogy ki fontos és ki nem.

Skizofréniához közöd sincs. Túlzottan beképzelt vagy,kicsit visszavehetnél magadból,mert egyszer még jól pofára fogsz esni.

Amúgy meg,szerintem..nárcisztikus személyiségzavar.

2013. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
100%
Hitler jutott eszembe rólad.
2013. dec. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 Borzika válasza:
82%
Te egy narcisztikus kis taknyos vagy, nem zseni. A zsenitol te nagyon messze vagy , viszont egy jo dilidoki elkene neked. 2008-ban, 16evesen Karpat-Medence 10.helyezett helyesiroja voltam, akkor en is zseni vagyok? Nem, egy atlag ember vagyok, aki nem kepzeli magat felsobbrendunek csak azert mert anyu-apu mindent a segge ala rak. Vagy a lanyom az, mert nincs meg 3eves, de ismeri a hexametert, el tud szamolni legalabb 30-ig, ismeri a szamok alakjat, szotagol, 8honapos kora ota beszel, 1eves kora ota folyekonyan, osszetett mondatokban es multkor a hang es a feny terjedesi sebessegerol beszelgettunk, es tisztaban van azzal, hogy a feny gyorsabb a hangnal? Nem, o sem zseni, noha okosabb a kortarsainal. De te az atlagoddal elbujhatsz, a batyam szin 5-os volt mindig, masodik diplomajat szerzi kituno atlaggal, o sem zseni, vagy ha az is, nem reklamozza igy magat. Elkepzeltelek, egy markas cuccokat hordo, felrenyalt haju kis nyighaj lehetsz, akire senki nem figyel es igy probalod meg felhivni magadra a figyelmet, akarmilyen kommentet kapsz, valaszolsz ra, mert kesztet egy belso hang, kenyszeresen vagysz a figyelemre, amit csak itt kapsz meg, hiszen nem velelen nem jott ossze veled az a csaj sem. Megneznem azert, hogy mondjuk egy fizikai munkat hogy vegeznel el, vagy akarmilyet...ocsem az ilyen ontelt, egoista, fellengzos dumat mindenhol ruhellik es egyszer csak azon kapod magad, hogy jol osszevernek a nagy arcod miatt, de meg is fogod erdemelni.
2014. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 Borzika válasza:
96%

Na mivan, kis bekepzelt edenyke. Erre nem tudsz mit irni? Nem vagy te skizofren, ha zseni volnal ezt a fogalmat, betegseget tovirol hegyire ismerned, de te meg koszonoviszonyban se vagy ezzel a korkeppel, ami egyebkent igen osszetett. A skizofren ember beteg, te meg csak hulye vagy, az nem ugyanaz. Egyebkent az hogy neked milyen sok ismereted van valamirol (babjatekosok utani zagyvasag), ezt merted valamivel vagy csak a hasadra csaptal es ugy irtad (nem az iq tesztre gondoltam, bar 14evesen nekem is volt mar 135os ertekem egy ilyen soran)? Bar szerintem az utobbi, hiszen keptelen vagy konkret dolgokkal alatamasztani akarmit is, nincs logikai rendszer az ervelesedben. Az eszedbe sem jut, hogy a mamika igy probalja beosztani, amije van, elteszi kesobbre. Valoszinu te soha semmit nem tettel el kesobbre. Es egyebkent egy fantasztikus kinzasi modszert en is ajanlok. A kis kukidat bevagdossuk egy kicsit, besozzuk, kikotozunk egy szekhez es jo sokan hangosan zorogni kezdunk mindenfele zacskokkal. Hiszen te sem vagy hasznos tagja a tarsadalomnak, hiszen semmit sem adsz, csak elveszel...meg a levegot is, pedig kar beled. Na talizzunk egy zacsis osszejovetelre? El mersz-e jonni vagy csak a szad nagy?:) Ah, nem kell valaszolni, szivesen talalkoznal, de..

Remelem azert nem irtal eddig mert mar kivontad magad a forgalombol:)

2014. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 wirslee válasza:
96%
Hát bocsáss meg, de te nem beteg vagy, hanem borzasztóan hülye!!! Fogadjunk mondanék neked Mr. nagyokos kisisten olyat, hogy szemed szád ketté állna!
2014. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
83%

Az a helyzet, hogy nem vagy különleges. Igazából hasonló cipőben jársz nagyon sok emberrel, akik unalmukban rákattannak egy adott témára (pl. az összeesküvés elméletek), és szép lassan teremtenek maguknak egy kis burkot, amelyen belül csak a saját, teljesen szubjektív nézőpontjaikat hajlandóak elfogadni. Közben szép lassan elszakadnak a valóságtól. Ez lehet egy múló szeszély, de egy idő után (eddigi tapasztalataim alapján) elkezd irreverzibilissé válni a folyamat, és teljesen megbomlik a normális gondolkozás.

És akkor szép sorban:

- én a gimiben szinte soha nem tanultam direkt (az emelt szintű érettségiket és nyelveket leszámítva, a középszintűek közül is csak töriből készültem egy hetet), csak az órán figyeltem. Házit sem írtam, rengeteget lógtam, főleg az utolsó évben. Így is 450 pontom lett, elsőre bejutottam orvosira, azóta is megszakítás nélkül csinálom szinte kiváló eredményekkel. Ettől függetlenül egyáltalán nem tartom magamat félistennek és zseninek, csak bizonyos paramétereimben szerencsésebb vagyok másoknál, és van egy nagy adag önbizalmam.

Úgyhogy itt le is lehet pattanni a magas lóról, a teljesítményed átlagos, nem kiemelkedő :)

- Ha annyira igazinak és helytállónak éreznéd a saját világnézetedet, akkor nem itt várnál megerősítésekre és igazolásokra. Tapasztalatból tudom, mivel nekem is van egy elég sajátos, a "normától" igen elszakadt világnézetem, és nem érzem szükségét, hogy másoktól kérjek áldást vagy átkot a gondolataimra. Véleményem szerint ez kirekesztettségre és önbizalomhiányra utal, a kommentjeidből is ezt szűrtem le.

Nem tartom kizártnak, hogy a szociális kapcsolatok hiánya és magány miatt próbálod minél különlegesebbnek látni magad, és minél hülyébbnek a többi embert. A kérdés, hogy ha különlegesnek tartod magad, akkor miért kiéred ki a "pórnép" véleményét?

- Egy újabb közhelybe csúsztál bele, a tökéletes világ illúziójába. Akkor elszomorítalak: tökéletes világ nincs. Ezt csak azok hiszik, akik nélkülöznek minden racionalizmust, nem hajlandók a valóságnak élni, csak a saját ideáiknak, eszméiknek.

A tökéletes világ lehetősége már az emberi tudat léténél elbukik. Az ember soha nem fog tökéletes harmóniában élni a környezetével. Egyrészt mert eredendően megvan az emberi természetben az önzés, másokon való átgázolás és uralkodás vágya, így soha nem lesz vörldpísz.

A másik az, hogy az ember kíváncsi természetű, emellett igénye van a dicsfényre és arra, hogy nyomot hagyjon maga után. Ezért van rengeteg kutatás, és egyre gyorsabb technikai fejlődés a maga minden hátrányával együtt. És ezt nem lehet kiküszöbölni, ezek a tudat mellékhatásai, tehát a létünk velejárója.

- A fogyatékosságról. Egyrészt ők a legkisebb porszem a gépezetben. "a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette" - igen, a kormány pedig ennek az összegnek a sokszorosát teszi zsebre naponta. Az egyre több fogyatékos életben maradása a fejlett orvostudománynak köszönhető. Ahogyan az is (persze más okok mellett), hogy 7 milliárdan élünk a Földön.

Az orvostudománynak köszönhető az a rengeteg gyógyszer és védőoltás is, amelynek köszönhetően nem fogsz meghalni TBC-ben, torokgyíkban meg egyéb olyan fertőzésekben, amelyek évtizedekkel előbb nem kis valószínűséggel téged is megölhettek volna.

Szóval ha támadod a fogyatékos gyermekek/felnőttek életben tartását, akkor támadd az egész orvostudományt, adj zöld utat a természetes szelekciónak, és fogadd el, hogy orvostudomány és védőoltások nélkül te is meghalnál, valószínűleg 15-20 éven belül. Annak ellenére, hogy nem vagy fogyatékos. (Ha sikered van, talán az ebolában lesz is szerencséd megtapasztalni.)

Elég beteg a gondolkodásmódod, és hogy mennyire elrugaszkodtál a valóságtól. 1 éves a kérdés, nem tudom, most mi lehet veled, de pszichológus rád nézhetne.

22/L

2014. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim válasza:
95%
Szépen összefoglaltad pár sorban.
2014. okt. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
94%
Ez komoly!
2014. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
95%

76-os:

"én a gimiben szinte soha nem tanultam direkt (az emelt szintű érettségiket és nyelveket leszámítva, a középszintűek közül is csak töriből készültem egy hetet), csak az órán figyeltem. Házit sem írtam, rengeteget lógtam, főleg az utolsó évben. Így is 450 pontom lett, elsőre bejutottam orvosira, azóta is megszakítás nélkül csinálom szinte kiváló eredményekkel."


Úgy tűnik, mintha te elég sok mindent tudnál születésedtől fogva. :P


"tökéletes világ nincs. Ezt csak azok hiszik, akik nélkülöznek minden racionalizmust, nem hajlandók a valóságnak élni, csak a saját ideáiknak, eszméiknek."


Szerintem éppen a túl racionális emberek hiszik azt, hogy van tökéletes világ, hisz nem vesznek tudomást az ösztönökről, vágyakról, emberi lélekről, pusztán csak elgondolnak valamit, ami elméletben szép és jó.


"Egyrészt mert eredendően megvan az emberi természetben az önzés, másokon való átgázolás és uralkodás vágya, így soha nem lesz vörldpísz."


Nem biztos. Nem mindenki ilyen. Akik ilyenek, pedig általában kisebbrendűségi problémákkal vagy hasonló dolgokkal vannak megverve, amik származhatnak a gyerekkorból is, fene tudja. Nem hiszem, hogy alapból bennük van a "harácsoló"-ösztön. :) Egy kisebb törzs egyébként jóval békésebb, mint egy mai nagy társadalom, ahol mindenki idegen a másik számára, és senki nem érti meg a másikat. Szóval, szerintem nem minden a gének és a biológia miatt van, bár tudom, ma ez a divatos álláspont.


"Szóval ha támadod a fogyatékos gyermekek/felnőttek életben tartását, akkor támadd az egész orvostudományt, adj zöld utat a természetes szelekciónak"


Azért a fogyatékosok jelentős része az orvostudomány nélkül is életben maradna. Egy béna emberhez nem kell orvos, csak olyan, aki kiszolgálja. Ez lehet egy családtag is. Az emberre pedig, amióta létezik, nem érvényes a természetes szelekció. Ez megint nem az orvostudomány kizárólagos eredménye.


Egyébként én nem racionális érvet keresnék a kérdező meggyőzésére, inkább a irracionálisat: az emberséget. Mert ez tesz minket emberré. Ez akadályozza meg, hogy gépként viselkedjünk, és másokat számokként, megoldandó problémaként kezeljünk, megöljünk stb.


Divatos ma, hogy intelligencia alapján rangsoroljuk egymást. Én ezt (ironikus módon) a legostobább dolognak érzem. Az emberség az elsődleges, nem az intelligencia. Lehet felőlem valaki a világ legnagyobb koponyája, ha emberileg nulla, ha másokat lenéz, élvezettel bánt, akkor a szememben is nulla.


A kérdezőnek meg annyit, hogy gyógyuljon meg!

2014. dec. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 kizcar ***** válasza:

Menj el egy pszichiáterhez, aztán pszichológushoz!

Lehet jobb volna megbeszélni a nézőpontodat, szemléletedet egy szakemberrel. Szerencséd van, hogy szivacs aggyal vagy megáldva és alig kell tanulnod. Ez viszont még nem jelenti, hogy zseni vagy. Majd ha feltalálsz valamit, vagy tudós, kutató, prof lesz belőled és arrogáns helyett empatikus leszel, akkor állíthatod. Ugyanis egy zseninek szerintem nem csak az értelmének kell, hogy helyén legyen, hanem az érzelmeinek. Egy zseni nem ölne meg embereket csupán azért mert önhibájukon kívül vagy miatt fogyatékosságban szenvednek, ami miatt magatehetetlenek és hasztalanok a többség számára. Ha születik majdan egy gyereked és ne adj isten magatehetetlen fogyatékos lesz, szerintem te sem ölnéd, öletnéd meg. Ha igen, akkor súlyosan érzelmi fogyatékos vagy. Még a magatehetetlen emberek is hasznosak valamilyen szinten, mert a családjuknak fontosak, számítanak. Jobb esetben képesek szeretni, ami miatt már értékesek. Jó igaz, gazdaságilag nem, de érzelmileg igen. Azt mondom tanulj sokat, legyen belőled értékes ember, legyen belőled zseni. De ne csak tudj, érezz is! :)

2015. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!