Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon jó mentális és fizikai...

Nagyon jó mentális és fizikai képességekkel rendelkezem. Zseni vagyok. De ugyanakkor beteg ember is?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv



2013. nov. 15. 23:44
 61/96 A kérdező kommentje:

#53

Ha nem vagy hajlandó elolvasni az irományomat és a hozzászólásokat, akkor milyen alapon vársz választ a saját kérdésedre?


#59

Miről?

2013. nov. 19. 15:53
 62/96 anonim válasza:
97%
csak egy hétköznapi elmebeteg vagy, kezdődő pszichopata tünetegyüttessel.
2013. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
95%

59-es vagyok. Például arról, hogy említetted ,hogy értessz az informatikához. Tudom, hogy mostmár nagyon eltértünk a tárgytól, de mivel azt állítod hogy egy zseni vagy, gondoltam adhatnál valamit tanácsot nekem aki programozónak tanul, hogy hogy tudnám magamat a legjobb módon fejleszteni. Most nem az ilyen evidens dolgokra gondolok mint a gyakorlás.

Ha nem tudsz programozni, akkor pedig úgy általánosságban tudnál tippet adni, hogy hogyan tanuljak effektívebben? Előre is kösz.

2013. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek tényleg zseni! Egy kérdéssel ennyi embert foglalkoztatni,ennyi napon keresztül ... Nem senmm :))
2013. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom kérdező, hogy miért higgyünk neked, szerintem egy kis buta, alacsony, visszahúzódó gyerek vagy, mert ha nem így lenne akkor nem irogatnál ilyesmiket. Most őszintén, zseninek tartod magad, és erre pont ide a GYIK-re felrakod a kérdést, amire nem is vársz választ, csak magadat dicsőíted.

Én meg a fénysebességnél is gyorsabban futok, átköpöm egész Európát, lézert lövök a szememből, tudok beszélni a növények nyelvén, és egyszerre 24 nőt tudok kielégíteni. Na ehhez mit szólsz zsenikém? Vajon én vagyok a Szupermen?

2013. nov. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim válasza:
96%
Ha még nem tűnt volna fel sceptic=kérdező
2013. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, ki a kérdező, nem ismerem. De gondolj amit akarsz :)
2013. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 A kérdező kommentje:

#66

Nem Sceptic vagyok.


#63

Csak annyit írtam, hogy valamennyire érdekel az informatika. Sajnos nem tudok programozni és nem is igazán érdekel, viszont a tanuláshoz adhatok néhány jó tanácsot.

Először is a legfontosabb, hogy folyamatosan fejleszd és ellást munkával az agyad, ezáltal fejlesztve a memóriád és a teljesítőképességed. Minden nap végén érdemes átnézni az aznap szerzett új ismereteket, és összegezni őket valamilyen formában (pl. táblázat). Szvsz ezt a módszert kellene az iskolákban is alkalmazni, minden nap fejezet legelején / legvégén összegezni alapvetően az ismereteket, kategóriákat, és csak azután menni bele a részletekbe. A biztosnak érzett tudást pedig folyamatosan ismételgesd, olvasd át a korábbi jegyzeteket és az is jó, ha valakinek (mármint embernek) mondogatod a tanultakat. Elvégre a hallás utáni memória jobb, mint a látás utáni.


Egyébként:

Nem szeretném reklámozni magam, de egy "szimpatizánsom" átmásolta ezt a kérdést "Ezotéria" kérdéskörbe is, oda is elég sok válasz született. Ha érdekel valakit, http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5055..

Üdv

2013. nov. 20. 15:40
 69/96 anonim ***** válasza:
96%

Emberedre akadtál, zsenikém.


Na, lássuk csak:


kezdem azzal, hogy ha akkora maestro vagy, akkor kissé furcsállom, hogy teleraktad az iromány első felét irreleváns dolgokkal, mint pl. a testi adottságaid.



Aztán jönnek az egyre cifrább dolgok:


"És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. "


A jobb világ kinek a szempontjából jobb? A tiedéből? A nyugati emberéből? Magyarországéból (az meg kicsoda?)? Nincs objektíven jó és rossz, szubjektív szempontok vannak.



A másik, amivel ezzel kapcsolatban gondom van, hogy érdemes lenne elgondolkodnod rajta, hogy miért akarod ezt, hogy NEKED mit adna ez a jobb világ. Ez ugyanis még mindig az egódról szól.



"Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel."



Mit jelent az utóbbi? Elaborate!



"Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. "


Na, és ezt hogy számoltad ki? Vezesd le itt, röviden, egy fél oldalban, vázlatpontokban. Ehhez elég beható ismeretek kellenének a Föld erőforrásairól. A magukat okosnak képzelő, de valójában nem olyan emberek egyik jellemzője, hogy nagyon nagy dolgokat mondanak, de aztán nem tudnak beszélni a részletekről.



"Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. "


Látens pszichopata vagy.



"Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. "


Nem azért kapják, hanem valószínűleg kampányfogás volt, ami felébreszti az emberek szimpátiáját a párt felé. A nagy zseni úrnak ezt nem sikerült átlátni?

Különben ez miért "személyes" sérelem?



"Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit."


Na, ez például egy kapitalista nézőpont. Pont erről beszéltem az előbb, hogy nézőpontok kérdése az egész. Kérdés, hogy akkor is ez lenne-e a véleményed, ha te nyomorodnál meg egy háborúban.



"Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. "



Ameddig nem fizetsz adót, addig TE mi alapján nem vagy az?



"A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat)."



Ennek köze nincs a skizofréniához, ez egy eltúlzott fontosságtudat, nárcizmus, beképzeltség, és az azokkal párosuló arrogancia és bizonyos kényszerek. Annyi történik, hogy piedesztálra helyezed magad, a többi ember fölé (ennek az okát érdemes lenne kifürkészni) és a képzelt szellemim fensőbbséged okán fikázod őket. Ami megintcsak azt szolgálja, hogy többnek érezhesd magad (miért is?).



"Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. "



Felnőttként neked lesz szar, nem nekik.

2013. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
97%

Mivel mondtam, hogy emberedre akadtál, ezért kicsit belekötök az előző válaszaidba:



"Nagyon odaszoktam figyelni ezekre, elnézést, ha vétettem."


Most sem figyeltél, "oda szoktam" két külön szó. Nem vagy akkora bajnok, mint amilyennek gondolod magad.



"Ja, és "Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene" - ezt írtam én "



Mondom, kíváncsi vagyok, hogy magadra is kimondanád-e ezt az ítéleted, ha le kéne amputálni valamelyik végtagodat valami miatt. Hitlernek voltak hasonló nézetei egyébként.



"Aki folyamatosan azzal példálózik, hogy így a fogyatékosok meg úgy, meg hogy a legtöbbjük sokkal többet tett le az asztalra mint én, annak szeretném a következőket üzenni: valószínűleg nem vagytok elég fejlettek, hogy megértsetek. "


Erre írta azt a kedvenc egykori válaszadóm, hogy "érvelni is szabad, nem csak hisztizni." Bizonyára belátod, hogy az, hogy "ti nem értek fel hozzám", az nem érv. Ellenben igazán alkalmas módszer arra, hogy frusztrált kiskamaszok emögé bújva nagyképűsködhessenek :D



"A családjuknak rengeteg pénzbe kerül az életben tartásuk, sokszor nem is futja rá, és mit kapnak cserébe? Gyakorlatilag semmit, egy emberi roncs létezésén kívül. "



Te mit "kapsz cserébe" azért, hogy még él a nehezen mozgó, betegeskedő 70 év fölött nagymamád, aki már nem dolgozik, csak kapja a nyugdíjat? Csak viszi az állam pénzét, igaz?



"Vannak persze akik a VISELKEDÉSÜK miatt halált érdemelnének, "



Ja, tudom, akik visszateszik a már egyszer felbontott túró rudit a szatyorba :D



" nem csak okos és intelligens vagyok, hanem mentálisan súlyosan sérült ember is."



Ki kell ábrándítsalak, nem vagy egyik se. Ezeket is csak azért találtad ki, hogy növeld a különlegesség-tudatodat.



" a NEM HASZNOS fogyatékosokat az állam tartja el, "jár" alapon és én sehol sem járulta hozzá ehhez."



Ahogy máshoz se, amíg nem fizetsz adót.



"Nem szeretném is nem is fogom sorjában leírni a tanulmányi versenyeken, különböző egészségügyi versenyeken, tanfolyamokon és sportversenyeken elért helyezéseimet és hogy egyáltalán milyenen vettem részt."



Pedig leírhatnád, meggyőzőbb érv lenne, mint arra hivatkozni, hogy "ti ezt nem érthetitek". Engem kifejezetten érdekelnének a versenyeredményeid. Ha akarod, leírhatod nekem privátban, én is elküldöm az enyémeket.


"De elhiheted, nem egy és nem két versenyen vettem részt és értem el jó helyezést, országos szinten is."


Bizonyítékot! De amúgy ezek nem jogosítanak fel semmire, csak annyit bizonyítanak, hogy az átlagnál intelligensebb és/vagy műveltebb vagy. Ettől nem leszel erkölcsileg alkalmasabb arra, hogy vezető legyél.



"Jelenleg pedig egy C1 szintű nyelvvizsgával rendelkezem. "


Milyen nyelv, melyik nyelviskola? Azért kérdezem, mert C1-es nyelvvizsga és C1-es nyelvvizsga között is van különbség.



"Azonban szükséges megjegyezni, hogy az említett népcsoport Magyarországon élő etnikumának kábé 85-90%-a folyamatosan segélyekből és pótlékokból tartja fent magát,"



Ezeket az adatokat csak hasból írod, nincs rá bizonyítékod. Pont ebben ismerszik meg, hogy egy ember mennyire okos, hogy utánajár-e a számszerű adatoknak, részleteknek, vagy csak a környezetének a benyomásai és a szóbeszédek, média alapján állít fel elméleteket.


A cigányság nem is egységes réteg Magyarországon, a helyzet ennél bonyolultabb.

2013. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!