Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon jó mentális és fizikai...

Nagyon jó mentális és fizikai képességekkel rendelkezem. Zseni vagyok. De ugyanakkor beteg ember is?

Figyelt kérdés

Szóval csak röviden szeretnék magamról pár sort írni, aztán kitérni a kérdés pontos részletezésére. 15 éves fiú vagyok, Miskolc egyik legjobb és így az egyik legerősebb gimnáziumába járok, jelenleg 10. osztályba. Minden tantárgyból négyes / ötös vagyok, a tavaly év végi átlagom valahol 4,8 környékén volt, idén is ennyi az eltelt 2 és fél hónap jegyeiből. Tesi órákon szinte minden jól megy, én focizok / kosarazok / röplabdázok egyik legjobban az évfolyamomról, a testalkatom is pont ideális szerintem és viszonylag izmos vagyok (5 évig Kung-Fu-ztam, 10-14 éves koromig). Szóval ez lenne a fizikai része. A mentális pedig: mint említettem szinte minden tantárgyból csak ötösöm van. Itthon minimális mennyiséget foglalkozok bármivel is, és az a bármi is csak fizika és matek lehet, másra egyáltalán nem készülök fel itthon (csak reggel, órák előtt az iskolában). Tehát ezzel a napi maximum 1-1,5 óra tanulással, gyakorlással is kimagaslóan jó eredményeket produkálok. A maradék időmben általában a gép előtt ülök, tudjátok, mint minden korombeli. Elég keveset alszom, ez a napi 5 alvás (vasárnap-hétfő-kedd-szerda-csütörtök) általában nem több 25-30 óránál összesen. Másnapokon az iskolában és az iskola után nem vagyok fáradt, általában szombaton alszok délig és ezzel ki is pihenem magam, teljesen. Még pár szót a "szociális életemről". Van kb. 3-4 igazi barátom akikben megbízom, a többi srác társaságában csak úgy elvagyok. Idegenekkel nem probléma beszélni, bárkit megszólítok bármiért a legminimálisabb feszültség nélkül. A lányokról: személy szerint szánalmasnak és személyesen sértőnek találom a mai lányok többségét, a "facebook-rib.ncokat". Mindenki tudja kikről van szó, nem sorolom. 1 lány van akibe igazán szerelmes vagyok, nem fogom részletezni, de elhihetitek, nem csak múló szeszély :-). Vele sajnos nem sikerülnek a dolgok bizonyos okok miatt, de azokat talán tudnám is orvosolni. Csak én sem vagyok biztos benne, hogy feltétlenül akarom. És ezzel el is érkeztünk a kérdésem tulajdonképpeni kérdés részéhez, miszerint: beteg vagyok?

Már kb. 12 éves korom óta érdekel szinte minden, okkultizmus, fizika, kémia, titkos társaságok, informatikai dolgok, matematika és még sorolhatnám. Ezalatt a 3-4 érdeklődéssel eltöltött év alatt elég sokat megtapasztaltam a világot háttérből mozgató bábmesterekről és viszonylag nagy tudásra tettem szert a témával kapcsolatban. Számos ilyen jellegű internetes anonim közösség tagja vagyok, ahol igencsak adnak a véleményemre. És a rengeteg "pozitív" és elismerő visszajelzés miatt eléggé arrogánssá váltam. A vélhetően magas intelligencia szintem (a MENSA online tesztje szerint 140+) és az említett elismerések hatására tökéletes lényként kezdem magam kezelni, a megtestesült tökéletesség. És mivel bármilyen téren jó vagyok szinte mindenben, ez még inkább csak felerősíti ezt az isteni érzést. Sokszor elmélkedem róla, hogy mi lenne, hogyha valamilyen különleges erőt birtokolhatnék (olyanokra gondolok itt, mint gondolattal ölés, tárgyak mozgatása és hasonló.) Persze tudom, hogy ezek vélhetően nem léteznek és esélyem birtoklásukra a nullához van igen közel, mégis rengeteget fantáziálok ezekről. És innentől már csak egy logikai ugrás az, hogy mi lenne, ha birtokolnék ilyeneket, mire használnám fel őket? Erre már megtaláltam az egyértelmű választ: egy jobb világ megteremtésére. És ezekből óhatatlanul is tovább gondoltam azt, hogy pontosan milyen is lenne ez a jobb világ. Eme tökéletes világban nem lenne bűnözés, mindenki tökéletes harmóniában élne a környezettel. Ehhez az ideális népességszám valahol 1-2 milliárd környékén van. Sosem hatnak meg az éhező afrikai gyerekekről szóló hírek. Egy konkrét személyes sérelmemet is szeretném elmesélni: múltkoriban volt, hogy a testi fogyatékosok balatoni nyaralását a kormány fizette. Ez számomra felháborító és elfogadhatatlan, miszerint egy ember azért kap ingyen valamit, mert haszontalan tagja a társadalomnak. Az ilyen egész életükre szellemi és nem munkaképes testi fogyatékosokat kellene szvsz egytől egyik eltörölni a Föld színéről. Csak a környezetük, családjuk életét keserítik meg az életben tartásukkal. Leegyszerűsítve tehát viszik a pénzt, de nem adnak semmit. Ez elfogadhatatlan. Az én ideális világomban nem lenne hely az ilyen "lumpen-elemek" számára. Gondolok itt a cigányok többségére is például, de rassztól és bőrszíntől függetlenül bárkire. Aki nem hasznos tagja a társadalomnak, annak pusztulnia kell. Folytathatnám a sort még a fentiekhez hasonló példával, de szerintem mindenki pontosan megértette, hogy mire gondolok. Ez a "betegségem" ismertetésének egyik fele. A másik pedig az ábrándozásoktól független skrizofén személyiségem: mindenkit kimérten és szánakozva méregetek az utcán, megfigyelem őket, olvasok a testbeszédükből. Ha egy embernek csak egy gomb van begombolva az ingén, megkritizálom (persze első körben még nem neki, hanem ha éppen velem van valaki, akinek elmondok ilyen dolgokat). A hangos zacskócsörgés pedig hatalmas szintű haragot vált ki belőlem. Ugyanilyen egy másik, konkrét eset is, történetesen: ha bizonyos személyek, főként idős nénik elismétlik a következő mozdulatsort: a bevásárlásból hozott szatyorból kivesznek egy Pöttyös (normál méretű) túrórudit --> félig "lehámozzák róla a papírt" --> a lehámozott részig leharapják --> azonnal visszacsomagolják, mintha bárki is elakarná tőlük venni a k******tt táplálékukat --> a maradékot visszadobják a szatyorba. Ez a mozdulatsor leírhatatlan szintű agressziót vált ki belőlem. Legtöbbször elképzelem, ahogy a legkülönbözőbb formában kínzom meg őket, ők pedig az életükért könyörögnek. De sosem kegyelmezek. Be is fejezem az ilyen konkrét esetek ecsetelését, de még van, számtalan ilyen, mások számára gyakorlatilag nem is észrevett és ártalmatlan helyzet.


Röviden ennyi, így is nagyon hosszúra sikeredett és nem szeretnék untatni senkit. Bárkinek bármi véleménye van, írja meg nyugodtan. :-)

Üdv



2013. nov. 15. 23:44
 31/96 RhisiartK ***** válasza:
100%
Hogy milyen jogon jár nekik? Az állam feladatai közt szerepel ez is. Ez olyan szociális juttatás, mint a munkanélküli segély, a nyugdíj, a GYES/GYED és még sok más juttatás. A pénz így pedig a gazdaságba megy vásárlás útján. Szóval kettős haszna van, mert életben tart valakit és a gazdasági fejlődésben is segít. Plusz vegyük hozzá, hogy sokuk intézetbe kerül, ahol azért a pénzért eltartják. Ám ezzel sok embernek munkát adnak, mert vannak gondozók, orvosok, takarítók és még sokan mások. A lényeg, hogy elég komoly hatásai lennének, ha az állam nem tartaná el a betegeket. És ez még csak az anyagi része a kérdésnek. A morális része megint más. Mert szerintem egy fejlett társadalom eltartja a rászorulókat. A probléma inkább az, hogy ezt sokan kihasználják. És szerintem te is ezért gondolhatsz ilyeneket. Maga az alapötlet jó, csak a megvalósítás hibás, mert jogtalanul jutnak sokan pénzhez. Amúgy az esélyegyenlőségi törekvések is abban próbálnak segíteni, hogy ne segélyeket adjon az állam, hanem teremtse meg a feltételet a munkára, az önálló megélhetésre.
2013. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
97%

"Abban, hogy nem csak okos és intelligens vagyok, hanem mentálisan súlyosan sérült ember is."


Abban vagy jó hogy elmebeteg vagy? Nem mondom, ez aztán...

És akkor te hasznos tagja leszel a társadalomnak? Mert ha nem, akkor mielőtt kicsinálnál valaki, előbb ugorj le valahonnan jó magasról valami jó keményre.

2013. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
10%

#31:

" Az állam feladatai közt szerepel ez is. Ez olyan szociális juttatás, mint a munkanélküli segély, a nyugdíj, a GYES/GYED és még sok más juttatás. A pénz így pedig a gazdaságba megy vásárlás útján. Szóval kettős haszna van, mert életben tart valakit és a gazdasági fejlődésben is segít."


Nem jól látod a helyzetet. Ugyanis ezek a juttatások amiket felsoroltál, olyan kezekbe kerülnek, amelyek nem dolgoztak meg érte. A munkanélküli segélyre szerinted honnan van pénz? Azoktól veszik el adó formájában, akik dolgoznak, értéket állítanak elő. Ha nem vennék el tőlük, akkor azok még több értéket tudnának előállítani, vagyis jobban pörögne a gazdaság. Ellenben így ahova kerül, azok nem állítanak elő értéket, így ez a gazdaságra visszatartó erővel hat.

Ebbe nem is jó belekeverni a GYES/GYED-et ill. a nyugdíjat. A nyugdíj egyébként sem ehte szociális juttatás, hiszen amit nyugdíjként kapsz, azt Te állítottad elő sok-sok évi munkával, és kvázi közben letétben helyezted az államnál. Tehát azt már egyszer előállítottad, csak közben odaadogattad minden hónapban az államnak, hogy vigyázzon rá, és ezt kapod aztán vissza idős korodban.


A GYES/GYED pedig azért jár, hogy a gyermeked (aki később vélhetően értéket fog előállítani) ne szenvedjen hiányt a szüleiben, amíg azok egyébként dolgoznának. Vagyis hogy legyen kitől megkapnia azt a nevelést, amire szüksége van ahhoz, hogy később hasznos tagja lehessen a társadalomnak.


"Plusz vegyük hozzá, hogy sokuk intézetbe kerül, ahol azért a pénzért eltartják. Ám ezzel sok embernek munkát adnak, mert vannak gondozók, orvosok, takarítók és még sokan mások."


Mindezek az emberek olyan embereket szolgálnak ki, akik soha nem fognak értéket előállítani, ergo a nekik adott fizetés kidobott pénz. Így ez aztán már duplán ráfizetés a gazdaság szempontjából, hogy ezt a kiszolgáló személyzetet is fizetni kell, a hasztalan egyedek eltartására kiadott pénz mellett.


"A lényeg, hogy elég komoly hatásai lennének, ha az állam nem tartaná el a betegeket. És ez még csak az anyagi része a kérdésnek. A morális része megint más."


Pontosan, amit eddig írtam, az az érzelmeket félretéve, pusztán a gazdasági szempontok alapján került átgondolásra. Ebből a szempontból a gazdaság pörgősebb, termelékenyebb, fejlődőképesebb lenne, ha ezeket az egyedeket nem kellene ellátni, kiszolgálni, apparátust fenntartani a részükre. Ilyen hatásai lennének, ha az állam nem tartaná el őket.


Korábban már szót ejtettem (#17) arról, hogy az érzelmek sokszor nem ugyanazt diktálják, mint a racionalitás. A gazdaság szempontjából viszont kizárólag a racionalitásnak van helye. Ha egy közösséget, társadalmat, államot érzelmi alapon szándékozol vezetni, akkor az eleve halálra van ítélve. Az érzelmek az egyedekről szólnak, a racionalitás a tömegekről. Ami egy egyednek jó, az korántsem biztos, hogy a tömegnek is jó. És ilyenkor kerül ellentmondásba a racionalitás az érzelmekkel.


#32:

"És akkor te hasznos tagja leszel a társadalomnak? Mert ha nem, akkor mielőtt kicsinálnál valaki, előbb ugorj le valahonnan jó magasról valami jó keményre."


Te ezzel pontosan ugyanazon álláspontra helyezed magad, mint a kérdező :) Csak Te dacból (érzelem), míg ő számításból (racionalitás). Ő ugyanis azt mondja, hogy nem kellene élni hagyni azokat, akik életképtelenek (vagy annak tűnnek). Ő sem tudja előre, hogy az adott egyed életképes lesz-e vagy sem, hasznos tagjává válik-e a társadalomnak később, vagy sem. De nagyobb az esélye annak hogy nem, így - csúnyán fogalmazva - likvidálni kell(ene) az illető egyedet, és azt a pénzt, amit az eltartására kell kiadni sok-sok éven keresztül, valami értelmesebbre, hasznosabbra fordítani.


Teneked nem tetszik ez a gondolkodásmód, így dacból előre eldöntötted önhatalmúlag, hogy ilyen gondolkodásmóddal nem lehet hasznos tagja a társadalomnak a kérdező, ezért likvidálni kéne. Te sem vagy jós, tehát nem láthatod előre, hogy az lesz-e vagy sem. Tehát a Te logikádat követve nem szabad likvidálni a kérdezőt.

Ám az azért szerintem számodra is tiszta, hogy egy csaknem színötös, jó fizikumú tanulóban lényegesen nagyobb potenciál lakozik a társadalom szempontjából, mint egy olyan egyedben, aki egész napját azzal tölti, hogy egy székben ücsörögve nyáladzik és rángatózik.

2013. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Sceptic.
2013. nov. 17. 22:28
 35/96 anonim ***** válasza:
Mi is köszönjük!
2013. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
88%

az ész nem mindenkinek a legfontosabb érték. sokkal jobb egy átlagos eszű emberrel lenni, aki jólelkű, mint...


másrészt... tartottál már valaha (nem haszon-) állatot? őket is etetjük, gondoskodunk róluk, szeretjük őket és viszontszeretnek, közben nincs különösebb hasznunk belőle. lehet, hogy némely fogyatékos ember sem képes ennél többre, de szeretni mindenki tud, ezért éri mmeg őket akár eltartani is

2013. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
85%
36-os, hagyd őket! Elvakultak a képzelt okosságuktól.
2013. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 A kérdező kommentje:

Viszont kisállatot mindenki a saját akaratából választ és saját akaratból tart el. És egyébként nekem is van egy kutyám.


Viszont a NEM HASZNOS fogyatékosokat az állam tartja el, "jár" alapon és én sehol sem járulta hozzá ehhez.

2013. nov. 17. 22:43
 39/96 anonim ***** válasza:
21%

"az ész nem mindenkinek a legfontosabb érték. sokkal jobb egy átlagos eszű emberrel lenni, aki jólelkű, mint... "


Azoknál, akiknél inkább az érzelmek dominálnak, pontosan így vannak a dologgal, mint ahogyan leírtad. Ezzel nincs is semmi probléma, ki ilyen, ki olyan. A kérdező számára sokkal kevesebbet jelentenek az érzelmek, mint az értelem, legalábbis azokhoz képest, akikről leírást adtál. De ettől még semmivel sem lesz se több, se kevesebb senkinél.


Viszont mennyivel jobb egy jólelkű, de átlagon felüli emberrel lenni ;) Tőle még akár tanulhatsz is, nem csak felszínes trécselésre, vagy a hétköznapi dolgok megbeszélésére futja. Vele bele tudsz vágni olyan projektekbe is, amikre egyedül nem lennél képes; vagy megérthetsz olyan dolgokat is, amelyek komplexitása túlmutat a tudásodon.


Épp ezért, véleményem szerint nem becsmérelni, meg halálba kívánni kellene a kérdezőt, mert ettől csak még inkább megnő benne az emberek iránti utálata szintje. Elvégre Ti adtok alapot neki erre, az ilyen hozzáállással, mentalitással. Szerintem inkább elbeszélgetni kellene vele, különböző dolgokról, hogy más szemszög(é)ből is lássa a dolgokat, más véleményét is megismerje, más szempontjainak fontosságára is felfigyeljen.

2013. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
13%
Az utolsó bekezdésem nem annak szólt, akitől idéztem, hanem azoknak, akik negatív módon állnak ehhez a témához, a kérdezőhöz, és csak mocskolódni tudtak eddig a válaszaikban.
2013. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!