Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan járjak a pszichológusom...

Hogyan járjak a pszichológusomhoz, úgy hogy a munkahelyemen ne tudják meg? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy jövő héttől munkába állok, de emelett már egy fél éve pszichológushoz járok kényszerbetegségem miatt és nem szeretném megszakítani a pszichoterápiát...De viszont 8 órás munkaidőben leszek, 8tól-4ig fogok dolgozni. Az időpontjaim pedig a pszichológushoz reggel 8ra vannak, 2hetes bontásban! Hazudjak vagy mondjam meg a főnökömnek, h hová járok? Ti mit mondanátok? Ha hazadok, mit találjak ki, hová járok?

2014. jan. 2. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem ne mond el ,mert semmi közük hozzá.

. Kérjél másik időpontot így nem kell azzal kezdened ,hogy hova kell járnod.

2014. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne másik időpont csak a dokim 8-tól délután 3-ig rendel! így mindegy mikorra ad időpontot, akkor is kéredzkednem kell! Érted?
2014. jan. 2. 15:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Értem . Akkor őszintén mond meg a főnöködnek ,hazudni szerintem nem érdemes. Remélhetőleg rendes és megértő lesz.
2014. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy jó ötlet megmondani egy új munkahelyen hogy hová jársz. Nem lehet felfüggeszteni a kezelést pár hónapra? Esetleg délután rendelő pszichológust is kereshetnél.
2014. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom felfüggeszteni, mert nagyon sok mindenben segít! Máshoz nem akarok járni! Magánrendelése is van, de anyagilag az most nem fér bele! Ez nekem is a bajom, hogy a barátaim tanácsa szerint sem kellene elmondanom, de viszont, nem olyan ember vagyok aki szeret hazudni, másrészt pedig egy egészségközpontba járok és megeshet, h kollégákkal is találkozom...szóval...nem tudom! De viszont, ha megmondanám, akkor is csak főnökömnek a többi kollégámnak kizárt, mert ők már rögtön pletykálni kezdenének stb. De akkor nekik mit mondjak? Áhhh...nem tudom
2014. jan. 2. 17:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Mit ne mondjak én olyan mértékben a főnökben sem bíznék, hogy "áh, ő nem pletykálna, csak a kollégák". Ha meg nagyon susmusolsz, hogy légyszi ne mondja senkinek, akkor pláne azt sejtheti - ha nem valami tájékozott, empatikus -, hogy valami komolyabb mentális rozzanásod van, és az se jó ajánlólevél új helyen, ahol nem is ismernek.

Ebben a helyzetben én valami olyasmit kamáznék, hogy akármilyen orvosi kezelésre járok, így sajnos kéthetente kell mennem kontrollra, amit máskor nem tudok elintézni. Ezt szerintem előbb elfogadják, mint a pszichoterápiát.

2014. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se jó ötlet elmondani a munkahelyen, próbálj meg keresni másik pszihológust, aki például este dolgozik, vannak rendelő intézetek, ahol akár 7-ig 8-ig is vannak rendelések.
2014. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vidéken váltani nem könnyű és ragaszkodom is hozzá! Valóban, ha elmondom és ő mögéképzel vmit, az gáz lenne! Gyógytornára gondoltam, hogy azt fogom mondani, odajárok...csak ez jut eszembe, ahová többször is kell járni!? Vagy még micsoda?
2014. jan. 2. 20:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát én ez esetben biztos átmennék a magánrendelésre...

Illetve még azt tudom javasolni, hogy beszéld meg ezt a terapeutáddal és közösen próbáljatok meg kitalálni valamit.

2014. jan. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval!

Elhiszem, hogy ragaszkodsz őhozzá, de munkahelyet is baromi nehéz találni, a gyógytorna meg elég sovány érv. Joggal nézhetnek csúnyán, hogy neked is nagyon fontos lehet a munka (ami ráadásul 8 órás, nem 12, vagy bentlakásos multi), ha az ilyen jellegű programodat nem szervezed munkaidőn túlra. Inkább a pszichológusoddal próbálj megoldást találni erre.

2014. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!